Справа № 2- 431/2008 р
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2008 року Бобровицький районий суд Чернігівської області
в складі головуючого судді - Єременко С.В.
при секретарі - Гайдук В.В.
адвоката - ОСОБА_1.
за участю позивача ОСОБА_2., відповідача ОСОБА_3.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бобровиця цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3про визнання договору купівлі-продажу,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_2. звернулася до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу таким , що відбувся з відповідачем ОСОБА_3.
В позові вказано, що 11 листопада 2007 року позивач сплатила гроші в сумі 6032 грн за земельну ділянку площею 0, 1000 га , яка розташована в АДРЕСА_1 , про що була складена відповідна розписка.
Відповідач після отримання грошей пообіцяв до 11.12.2007 року но- таріально оформити договір купівлі-продажу земельної ділянки, але цього не зробив, посилаючись на свій стан здоров”я та зайнятість і нотаріально не оформили відповідний договір.
Просить визати , що договір купівлі - продажу земельної ділянки площею 0,1000 га вартістю 6032 грн , яка розташована в АДРЕСА_1 /державний акт на право власності на земельну ділянку Серія ЯГ № 835820 від 15.08.2007 року/ між позивачем ОСОБА_2. та відповідачем ОСОБА_3. відбувся і визнати за ОСОБА_2. право власності на зазначену земельну ділянку.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2. вимоги позову підтримала і просить визнати договір купівлі продажу , що відбувся та визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,1000 га в АДРЕСА_1
Відповідач ОСОБА_3. вимоги позову визнав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши сторони, думку адвоката ОСОБА_1., суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Відповідач ОСОБА_3. є власником земельної ділянки в АДРЕСА_1/ а.с. 8,9-10/. Між сторонами відбулася угода по купівлі -продажу даної земельної ділянки, що підтверджує розписка про отримання грошей від позивача за земельну ділянку в АДРЕСА_1 /.с. 13/.
- 2 -
Відповідач ОСОБА_3 . вимоги позову визнав в повному обсязі , оскільки відбулась угода, але із-за стану здоров”я не зміг своєчасно відповідно оформити. Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона /продавець/ передає або зобов”язується передати майно /товар/ у власність другій стороні/ покупцеві/, а покупець або зобов”язується прийняти майно/товар/ і сплатити за нього певну грошову суму. Між сторонами дані вимоги виконані і відбулася домовленість спрямована на встановлення цивільних прав та обов”язків кожного з сторін. Ст. 334 ЦК України передачено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якшо інше не встановлено договором або законом. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально дійсним.
Позивач на відшкодування судових витрат не наполягає, оскільки відповідач є інвалідом другої групи і звільняється від сплати судових витрат.
На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 10,11,209, 212-215 ЦПК України, ст. ст.328,334, 655, 657, ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі продажу не посвідченого нотаріально , що відбувся задовольнити.
Визнати , що договір купівлі- продажу земельної ділянки в АДРЕСА_1між ОСОБА_2та ОСОБА_3 не посвідченого нотаріально таким , що відбувся.
Визнати за ОСОБА_2право власності на земельну ділянку площею 0,1000 га , розташовану в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області через Бобровицький районний суд Чернігівської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду заяви про апеляційне оскарження і подачі після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
.
- Номер: 22-ц/785/1588/17
- Опис: ПАТ "Державний ощадний банк України" - про виправлення описки
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-431/2008
- Суд: Апеляційний суд Одеської області
- Суддя: Єременко С.В.
- Результати справи: Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.07.2016
- Дата етапу: 02.02.2017