Справа №2-705/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2008 року Білозерський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого: Кравченко І.М.,
при секретарі: Мілевській С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Білозерка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про продовження строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із заявою про продовження строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мати, ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, розташована по АДРЕСА_1. Серед спадкоємців його матері крім нього є відповідач по справі - його брат ОСОБА_2. 16.01.2007 року їхня мати, ОСОБА_3, склала заповіт, згідно якому заповідала все своє майно йому та відповідачу у рівних частинах. В передбачений законом строк він не зміг звернутися за оформленням спадщини після померлої матері, оскільки вважав, що прийняття спадщини від його матері відбувається після спливу шести місяців з дня її смерті.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав повністю, пояснивши, що він не може прийняти спадщину у зв'язку з пропущенням строку на подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин.
Відповідач в судове засідання з'явився, позовні вимоги визнав повністю.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, встановлено:
Відповідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 19.09.2007р. ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідно копії повторного свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 29.08.1973р. ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2, мати ОСОБА_3, батько ОСОБА_4.
Відповідно до заповіту від 16.01.2007 року позивач та відповідач являються спадкоємцями ОСОБА_3 в рівних частинах.
Відповідно до ст.1220 ЦК Украйни - часом відкриття спадщини є день смерті особи, або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст.1270 ЦК Украйни для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
На підставі ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В зв'язку з тим, що позивачем строк прийняття спадщини пропущений з поважної причини, що унеможливило звернення до нотаріальної контори за оформленням спадку, суд вважає, можливим надати додатковий строк позивачу, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 213 ЦПК України, ст.ст.1220, 1270, 1272 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю два місяці після вступу рішення в законну силу, для прийняття спадщини померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Херсонської області шляхом подачі заяви в Білозерський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а також шляхом подачі апеляції в районний та апеляційний суди протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.
Головуючий І.М.Кравченко
- Номер: 22-ц/793/2389/16
- Опис: про визнання договору,не посвідченого нотаріально, дійсним та визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-705/2008
- Суд: Апеляційний суд Черкаської області
- Суддя: Кравченко І.М.
- Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2016
- Дата етапу: 02.12.2016