21.08.2012 2/113/621/2012
Справа №113/2119/2012
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
21 серпня 2012 року смт. Леніне
Ленінський районний суд АРК у складі:
головуючого судді Кондрак Н.Й.
при секретарі Красненчук А.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою Комунального підприємства "Щолкіне-Азов"до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Ленінського районного суду АРК із позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги та судових витрат, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є споживачем житлово-комунальної послуги з теплопостачання. Оскільки своїх зобов,язань по оплаті даної послуги боржник належним чином не виконував, у нього утворилася заборгованість у сумі 3915,55 грн, яку позивач просить стягнути.
В судове засідання представник позивача не з'явилася. Направила заяву про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає, просить провести заочний розгляд справи за відсутності представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повідомлений завчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив, направив заперечення проти позову. Згідно яких позов не визнав у повному обсязі, вважає, що договірних відносин за житлово-комунальні послуги між ним та КП «Щолкіне-Азов» не існує, оскільки між сторонами не було укладено договір. Відповідно, відсутній обовязок відповідача по оплаті.
Суд вважає можливим провести заочний розгляд справи у відсутності сторін.
Згідно ст. 197 ч. 2 ЦПК України в зв'язку з неявкою учасників процесу в судове засідання фіксування технічними засобами не проводилось.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вимоги позовної заяви підлягають задоволенню. Ст. 11 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи на підставі наданих сторонами доказів, в межах заявлених вимог. Згідно зі ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Ст. 11 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи на підставі наданих сторонами доказів. Згідно ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ст. 58 ЦПК України встановлює, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Згідно ст. 59 ЦПК України суд не бере до уваги докази, одержані з порушенням порядку, встановленого законом і обставини, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Згідно ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. Обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно довідки про склад сім,ї ОСОБА_1 проживає за адресою: АРК, АДРЕСА_1 з дружиною (а.с. 5). Згідно наданого розрахунку КП "Щолкіне-Азов" вих.№ 1460 від 12.06.2012 року загальна заборгованість відповідача за споживання теплової енергії за період з 01.05.2008 року по 01.05.2011 року складає 3915 грн. 55 коп. (а.с. 6), що також підтверджується копією особового рахунку № НОМЕР_1 (а.с. 7-8). Згідно копій рішень Щолкінської міської ради (а.с.11-16) позивач призначений виконавцем послуги з теплопостачання, тобто між позивачем та відповідачем існують правовідносини по наданню послуг теплопостачання, які відповідач повинен був оплачувати.
Статтями 20,21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов,язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов,язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов,язком виконавця -надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору , а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Сам факт відсутності письмового договору не може бути підставою для відмови в позові про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання.
Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що споживач -це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу, а виконавець -суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу. Відповідно до пункту 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630, централізоване опалення -це послуга, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання. Згідно з пунктом 8 цих Правил послуги надаються споживачеві згідно з договором. Порядок перевірки кількісних та якісних показників надання послуг встановлено п.п. 33-39 даних Правил..., згідно яких споживач повинен про неякісні послуги повідомити виконавця. Відповідачем не надано доказів того, що він повідомляв позивача з приводу неналежної якості послуги, а позивач відмовився провести відповідну перевірку.
Згідно ст. 19 Закону України "Про теплопостачання" споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Стаття 25 Закону України "Про теплопостачання" встановлює, що у разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії, заборгованість стягується в судовому порядку.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами. Ст.ст. 525, 526 ЦК України, встановлюють недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання та необхідність виконання зобов'язання належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Таким чином вимоги позивача про стягнення заборгованості за надану послугу з постачання теплової енергії є законними, базуються на договірних правовідносинах та не суперечать законодавству України.
Доводи заперечень щодо незгоди з розрахунком 3% річних та інфляції правового значення не мають, оскільки в цій частині провадження у справі не відкривалось.
Всі докази, які сторони вважають необхідними, ними надані.
Про застосування наслідків пропуску строку позовної давності сторони, зокрема відповідач, не просили, внаслідок чого вони не можєуть бути застосовані судом.
Судовий збір в сумі 214,60 грн., який було сплачено позивачем при зверненні до суду, має бути стягнутий з відповідача на користь КП "Щолкіно-Азов".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10, 11, 60, 61, 88, 96, 118, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з відповідача ОСОБА_1 в користь Комунального підприємства "Щолкіне-Азов" заборгованість в сумі 3915 (три тисячі дев,ятсот п,ятнадцять) грн. 55 коп. та судові витрати -судовий збір 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп., а всього стягнути 4130 (чотири тисячі сто тридцять) грн. 15 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою впродовж 10 днів з моменту отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Кондрак Н.Й.