Справа № 2-1614
РІШЕННЯ
іменем України
09 жовтня 2007 року м.Фастів
Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого - судді Панасюка С.П., при секретарі: Лисовець В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання відповідача особою, що втратила право користування жилим приміщенням посилаючись на те, що він є власником жилого будинку і на прохання відповідачки, яка є родичкою покійної дружини, в березні місяці 2001 року погодився її прописати в жилому будинку. З початку 2002 року відповідач повідомила, що більше не має наміру користуватисчя його житлом і забравши речі виїхала на інше місце проживання. Де відповідач знаходиться в даний час йому невідомо. У зв»язку з тим, що прописка відповідача за його місцем проживання є причиною у відмові в оформленні субсидії, тому просить визнати її особою, що втраптила право користування житлом.
В судовому засіданні позивач вимоги підтримав пославшись на те, що будучи формально зареєстрованим відповідач порушує його право власності на житло, у зв»язку з чим суттєво порушуються його право щодо неможливості отримати субсидію, вільно розпоряджатися майном та по сплаті комунальних послуг.
Відповідач в судове засідання не з»явився, його місце знаходження невідоме, про день, час і місце розгляду справи належним чином повідомлений, суд вважає можливим розглянути справу без його участі.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що жиле приміщення належить позивачу на праві приватної власності.
Факт безпричинного непроживання за місцем реєстрації відповідача тривалий час з 2002 року підтверджено актом від 25.07.2007 року та письмовими заявами сусідів (а.с.6-7).
Відповідно до ст.386 ЦК України, власник має право на судовий захист свого права власності та на підставі ст.391 ЦК України, вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Крім того, відповідно до ст.71, 72 ЖК України, судом не встановлено підстав для збереженя жилого приміщення за відповідачем, тому є підстави для визнання її особою, що втратила право користування жилим приміщенням, як особа, що тривалий час понад шість місяців в ньому не проживає.
Керуючись ст.386, 391 ЦК України, ст.71, 72 ЖК України, ст.209, 212-
2
218,228 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_2 особою, що втратила право користування жилим приміщенням в АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення і апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подачі
- Номер: 6/628/1/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1614/07
- Суд: Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: Панасюк С.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.11.2015
- Дата етапу: 01.02.2016