Судове рішення #2435017
Справа №2-612/07

Справа №2-612/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання права власності на спадщину

14 березня 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Омельчук С.А., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1доОСОБА_2 про визнання права власності на спадщину, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою посилаючись на те, що після смерті її матері ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги спадкування після смерті матері являються позивачка та відповідачка. Позивачка фактично прийняла спадщину після смерті матері, так як доглядала за нею, разом проживали в одному будинку, чого, в свою чергу, відповідачка не зробила. Також позивачка подала до нотконтори заяву про отримання свідоцтва'на прийняття спадщини, але їй було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду, оскільки у свій час мати не оформила право власності на спадковий будинок належним чином, не було свідоцтва про право власності на будинок. Доказами того, що спадковийАДРЕСА_1 належав матері позивачки ОСОБА_3 є: 1) довідка Оленівської сільської ради № 172 від 28.02.2007 року про те, що земельна ділянка, на якій розташований будинок, була виділена матері; 2) мати сама побудувала вказаний будинок, все своє життя прожила в ньому і вважала його своєю власністю, що підтверджується довідкою сільської ради. 15.02.2007 року спадковий будинок було проінвентаризовано Фастівським МБТІ на ім'я матері ОСОБА_3 і визначена його дійсна вартість - 7010 грн. Відповідачка відмовилась від своєї частини спадщини, не заперечує проти прийняття спадщини позивачкою. Позивачка просить суд визнати за нею право власності на спадщину після смерті матері ОСОБА_3

Відповідачка позовну заяву визнала, спадщину після смерті матері не приймала, на неї не претендує, і не заперечує проти прийняття позивачкою спадщини, оскільки вона одна прийняла спадщину, подавши заяву до нотконтори у встановлений законом строк, що підтверджується її заявою та просить розглядати справу без її участі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.1, 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає її вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина на АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги спадкування після смерті матері являються позивачка та відповідачка - ОСОБА_2, як діти померлої. Після смерті матері, коли позивачка почала переглядати документи, їй стало відомо, що документи на будинок матір'ю не були належним чином оформлені і вона в свій час не отримала свідоцтва про право власності на будинок. Про той факт, що спадковийАДРЕСА_1 належав матері ОСОБА_3 свідчить та обставина, що земельна ділянка, на якій розташований будинок, була виділена матері, що підтверджується довідкою Оленівської сільської ради № 172

 

2

від 28.02.2007 року. Мати ОСОБА_3 сама побудувала цей будинок, все своє життя прожила в ньому, і беззаперечно вважала його своєю власністю. Це також підтверджується довідкою сільської ради. 15.02.2007 року спадковий будинок було проінвентаризовано Фастівським МБТІ на ім'я матері ОСОБА_3 і визначена його дійсна вартість - 7010 грн. Нотаріальною конторою у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачці було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду, оскільки у свій час мати не оформила право власності на спадковий будинок належним чином. Крім цього, оскільки з матір'ю ОСОБА_3 позивачка постійно проживала разом однією сім'єю на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою Оленівської сільської ради № 7 від 10.06.2005 року, то відповідно до ст. 1268 ЦК України вона вважається такою, що прийняла спадщину. Сестра ОСОБА_2 з матір'ю на час відкриття спадщини не проживала і не подавала заяву про прийняття спадщини, тому відповідно до ст. 1272 ЦК вважається такою, що цю спадщину не прийняла. І на даний час вона на спадщину після смерті матері не претендує і не заперечує проти прийняття позивачкою цієї спадщини. Отже, оскільки позивачка одна фактично прийняла спадщину після смерті матері, то тільки за нею повинно бути визнане право власності на спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212, 215 ЦПК України ст.ст. 328, 1261, 1268 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ: Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий АДРЕСА_1 як спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація