АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«14» червня 2012р. м.Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого - Троїцької Л.Л.,
суддів - Каранфілової В.М., Фальчука В.П.,
при секретарі - Добряк Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Житловий Сервіс», треті особи - Кілійська міська рада, Відкрите акціонерне товариство «Енергетична компанія «Одесаобленерго» про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди за апеляційною скаргою Комунального підприємства «Житловий Сервіс» на рішення Кілійського районного суду Одеської області від 13 травня 2011 року, -
в с т а н о в и л а:
19.02.2009р. ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом до КП «Житловий Сервіс», треті особи - Кілійська міська рада, ВАТ «ЕК «Одесаобленерго», в якому просив стягнути з відповідача матеріальну шкоду в розмірі 5 831 грн. та моральну шкоду в розмірі 6000 грн., судові витрати - 130 грн., оплату за надання юридичних послуг - 2000 грн. (а.с.3).
Позов мотивував тим, що 19.01.2009р. о 12.00 годині, в зв'язку з перенапругою в електромережі, внаслідок загорання проводів в електрощитовій в його квартирі АДРЕСА_1, були пошкоджені микрохвильова піч «Самсунг», комп'ютер «Асер», радіотелефон «Томсон» та три електролампи «Економ», чим йому була завдана матеріальна шкода на суму 5 785 грн. і моральна шкода в розмірі 6 000 грн.
Рішенням Кілійського районного суду Одеської області від 13.05.2011р. позов задоволено частково.
Зобов'язано КП «Житловий сервіс» здійснити відповідні заходи по перевірці електропожежної безпеки розподільчого щитка в житловому будинку по АДРЕСА_1.
Стягнуто з КП «Житловий Сервіс» на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 5704,85 грн., моральну шкоду - 1000 грн. та понесені судові витрати в сумі 2130 грн.
В іншій частині позову відмовлено.
В апеляційній скарзі апелянт просить рішення скасувати, постановити нове обґрунтоване рішення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч.1 ст.303 ЦПК України, під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої
інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Колегія суддів, заслухав суддю-доповідача, який виклав зміст рішення, перевіривши матеріали справи в межах апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що 19.01.2009 року в житловому будинку по вул. Садовій, 4 в м. Кілія Одеської області відбулася аварія електромережі, в результаті якої перенапруження від електрощитової на квартиру позивача складала 397 V (а.с.6, 10-11, 15, 16).
Причиною аварії стала порушення вимог проектної документації при проведенні реконструкції електромережі, а саме - невідповідність перерізу нульового проводу в розподільчому щиті житлового будинку, що призвело до самознищення нульового проводу та перекосу фаз і потягло різке підвищення напруги у всіх квартирах будинку, в тому числі, в квартирі, належній позивачу (375 V, при гранично допустимій нормі - 220-250 V).
В результаті аварії у позивача перегоріли електроприлади: микрохвильова піч «Самсунг», комп'ютер «Асер», радіотелефон «Томсон» та три електролампи «Економ», чим останньому була завдана матеріальна шкода на суму їх вартості в розмірі 5 785 грн.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд визнав доведеним, що відповідальною особою за стан та технічне обслуговування електромереж від дооблікового рубильника і внутрішні електромережі у вказаному будинку є КП «Жилсервіс», що підтверджується актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін (а.с.61-64).
На підставі квитанцій та чеків на придбання електроприладів суд визнав також доведеним розмір вартості знищеного майна на суму 5 785 грн. (а.с.17-20).
При цьому, керувався вимогами ст.1166 ЦК України.
Встановлюючи розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 1000 грн., суд виходив з вимог ст.23 ЦК України, принципів розумності та справедливості.
Колегія погоджується з висновками суду і вважає, що вони відповідають фактичним обставинам, нормам матеріального і процесуального права.
Доводи скарги про те, що КП «Жилсервіс» не є належним відповідачем по справі, так як в будинку, де знаходиться квартира позивача, були проведені роботи з капітального ремонту внутрішньодомових електромереж, замовником яких була Одеська обласна державна адміністрація, а виконавцем робіт - ВАТ «ЕК «Одесаобленерго», і КП «Жилсервіс» у виконанні робіт участі не приймав та не був присутній при їх виконанні, не є підставою для скасування рішення.
Відповідно до акту робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівлі, споруди, приміщення від 15.01.2007 року комісією, в яку також входило КП «Жилсервіс», було прийнято в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкт, а саме, житловий будинок АДРЕСА_1 - капітальний ремонт внутрішніх електромереж.
Правилами користування електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.1996 року з наступними змінами, визначено, що межа експлуатаційної відповідальності - точка розподілу електричної мережі за ознакою договірних зобов'язань з експлуатації тих чи інших її ділянок або елементів, установлюється за згодою сторін.
У відповідності до додатку до договору про постачання електричної енергії №526 від 20.06.2007 року, акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, укладеного між КП «Жилсервіс» та Кілійською міською радою, межа відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок встановлюється на до обліковому рубильнику.
Згідно п.4 даного акту КП «Жилсервіс» несе відповідальність за технічний стан від дооблікового рубильника і внутрішній мережі дома (а.с.53-60; 61-64).
Посилання в скарзі на те, що причиною аварії є порушення проектної документації з боку виконавця, замовника робіт з капітального ремонту внутрішньодомових електромереж та власника будинку, до яких КП «Жилсервіс» не мало відношення, є безпідставні по вищевикладеним мотивам.
Твердження про те, що позивач не довів розмір матеріальної шкоди і взагалі не довів наявність моральної шкоди, суперечать фактичним обставинам і матеріалам справи.
На підставі вищевикладеного, колегія вважає, що рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права і відповідно до ч.1 ст.308 ЦПК України апеляційна скарга КП «Житловий сервіс» підлягає відхиленню.
Керуючись ст.303, п.1 ч.1 ст.307, ст.317 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Житловий Сервіс» відхилити.
Рішення Кілійського районного суду Одеської області від 13 травня 2011 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20-ти днів з дня набрання законної сили безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Судді апеляційного суду
Одеської області: Л.Л.Троїцька
В.М.Каранфілова
В.П.Фальчук
Копія вірна:
Суддя апеляційного суду
Одеської області: Л.Л.Троїцька