Судове рішення #2432653
Справа № 1-624/08

                                                                                                                          Справа № 1-624/08

 

                                                    П О С Т А Н О В А

15 липня 2008 року

                             Печерський районний суд м. Києва в складі :

                               Головуючого  судді                                            -  Квасневскій Н.Д.,

                              при секретарі                                                      - Долгорук С.М.,

                              з участю прокурора                                           - Менчиця С.Є.,

                              та адвоката                                                         - ОСОБА_2

                                                 

        розглянув  в відкритому   судовому  засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м. Києва, громадянина України, українця, освіта середня, не працюючого, не одруженого, військовозобов'язаного, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1, раніше не судимого

            у вчинені злочину, передбаченому ст. 309 ч.1 КК України,

                                              

                                                    В С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1, 19.04.2008 року, приблизно о 14.00 годині, знаходячись у лісосмузі, розташованій у селі Красногірка, Попільнянського району, Житомирської області незаконно без мети збуту придбав невстановлену кількість наркотичного засобу, зірвавши верхівки і листки дикорослої рослини коноплі, які приніс за місцем проживання своєї бабусі. Висушивши та подрібнивши зазначену вище коноплю ОСОБА_1  незаконно без мети збуту виготовив  наркотичний засіб - канабіс. Частину наркотичного засіб вжив шляхом куріння.

20.05.2008 року, взявши з собою канабіс, що залишився незаконно без мети збуту перевіз вказаний наркотичний засіб громадським транспортом у м. Києва, а саме за місцем свого постійного проживання у квартиру АДРЕСА_1, де незаконно без мети збуту став зберігати його. 07.05.2008р., ОСОБА_1, взявши з собою наркотичний засіб - канабіс, направився до Печерського району м. Києва. Приблизно о 19.00 годині, знаходячись біля будинку АДРЕСА_2, де був затриманий працівниками міліції і доставлений до Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві по вул. Московській 30 в м. Києві, де у нього, при проведенні поверхневого огляду в кишені його куртки був виявлений і вилучений наркотичний засіб - канабіс, що містився у паперовому згортку, який ОСОБА_1 незаконно зберігав при собі без мети збуту.

Згідно висновку хімічної експертизи № 1131х від 18.06.2008 року надані на дослідження подрібнені речовини рослинного походження зеленого кольору - особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс. Маса висушеного канабісу становить 28,71 г.

 

Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 309 ч.1 КК України як незаконне  придбання, виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту.

 

              В судовому засіданні адвокат підсудного заявила клопотання про закриття справи на підставі ст. 309 ч. 4 КК України в зв'язку з тим, що він пройшов курс лікування у КМНКЛ «Соціотерапія» клініці ургентної наркології і детоксикації №2 з 03.06.2008р. по 19.06.2008 року.

             Підсудний підтримав клопотання адвоката та просив його задовольнити.

             Прокурор не заперечував проти заявленого  клопотання адвоката.

 

              Суд, дослідивши матеріали справи вважає за необхідне вказане клопотання адвоката задовольнити виходячи з наступного.

 

             Згідно ст. 309 ч.4 КК України, особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності.

 

              ОСОБА_1 згідно довідки № 181 від 23.06.08р. з 03.06.2008р. по 19.06.2008 року, пройшов курс лікування у КМНКЛ «Соціотерапія» клініці ургентної наркології і детоксикації №2.

              На підставі викладеного, суд вважає, що клопотання підсудного підлягає задоволенню.  Особа вчинила злочин вперше, добровільно звернулась до лікувального закладу, пройшла курс лікування, щиро покаявся, за місцем проживання характеризується задовільно, працює, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває.

 

              Суд вважає за необхідне стягнути з підсудного витрати за  проведення експертизи  №1131х від 18.06.2008р., вартість якої складає 963 грн. 28 коп.

             Речовий доказ по справі -наркотичний засіб канабіс, вага якого складає 28,51 г., зберігається в камері схову Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві - підлягає знищенню.

 

              Керуючись ст. 282 КПК України,  309 ч. 4 КК України,

 

                                                            П О С Т А Н О В И В :

 

             Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження від кримінальної відповідальності за скоєння злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України.

 

              Стягнути з ОСОБА_1 вартість  за проведення  експертизи, №1131х від 18.06.2008р., вартість якої складає 963 грн. 28 коп. Кошти перераховувати в НДЕКЦ при ГУ МВС України в м. Києві, УДК у Київській області р/р 35226002000466 код 25575285, МФО 821018 (послуги експерта).

 

             Речовий доказ по справі -наркотичний засіб канабіс, вага якого складає 28,51 г., зберігається в камері схову Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві - підлягає знищенню.

 

              Провадження по кримінальній справі закрити, міру запобіжного заходу- підписку про невиїзд  скасувати.

 

  На постанову може бути  подана апеляція до Апеляційного суду  м. Києва протягом  7  діб, через Печерський районний суд м. Києва.

 

 Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація