УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0190/4312/2012Головуючий суду першої інстанції:Берещанський Ю.В.
Головуючий суду апеляційної інстанції:Летягіна О. В.
"02" серпня 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого суддіЛетягіної О.В.
СуддівІващенко В.В. Білоусової В.В.
При секретаріЩеглової Н.Г.
за позовом Сакської міської ради АР Крим до ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про зобов'язання до вчинення певних дій та про виселення, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на рішення Сакського міськрайонного суду АР Крим від 11 квітня 2012 року,
В С Т А Н О В И Л А :
Сакська міська рада АР Крим звернулася з вказаним позовом до відповідачів. Позов мотивують тим, що Сакська міська рада є власником приміщення гуртожитку у АДРЕСА_1, НОМЕР_1, НОМЕР_2 даного гуртожитку займають відповідачі. Відповідачі виконали самочинні переобладнання: в коридорі секції зробили перегородку з дверима, заклали двері до кімнати НОМЕР_2, зробили дверний прохід між; кімнатами НОМЕР_1 та НОМЕР_2, у кімнаті НОМЕР_3 встановили санвузол та ванну. Усі дії родини ОСОБА_6 самочинні. Крім того, сім'я ОСОБА_6 самочинно захопила кімнату НОМЕР_4, яку вони перепланували, знесли перегородки. Оскільки протиправні дії відповідачів відповідно самочинного захоплення кімнати, зміни цільового призначення кімнат, перепланування кімнат, призвели до порушення правил проживання у гуртожитку, просять привести кімнати у первісний стан та виселити відповідачів з кімнати НОМЕР_4.
Рішенням Сакського міськрайонного суду АР Крим від 11 квітня 2012 року позов задоволено частково. Суд зобов'язав відповідачів привести кімнату НОМЕР_2 у гуртожитку у первісний стан, шляхом демонтажу, свавільно переобладнаної ванної кімнати, у житлове приміщення, згідно до поверхового плану гуртожитку. В решти позову було відмовлено.
На зазначене судове рішення ОСОБА_6 подала апеляційну скаргу в якій просить змінити рішення та відмовити в задоволені позовних вимог в спонуканні відповідачів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зробити переобладнання. Мотивує свою апеляційну скаргу тим, що позивач не надав ніяких доказів того, який був первісний стан кімнати, яку з його слів було перебудовано самочинно. Тим самим відповідач вважає, що права Сакської міської ради не порушені.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є необґрунтованою і не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції. Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачами без дозволу відповідних органів самовільно була переобладнана кімната у гуртожитку з житлової у ванну кімнату, де було встановлено душову кабінку, унітаз, проведено підключення до каналізації.
З такими висновками суду погоджується колегія суддів.
Судом було встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 20 жовтня 2008 року гуртожиток у АДРЕСА_1 є об'єктом комунальної власності та належить Сакській міській раді, що підтверджується копією свідоцтва (а.с.5).
Сакська міська рада є співвласником комунальної часткової власності, позивачеві належить 72/100 частки будівлі, яка за правовим статусом є гуртожитком.
Судом було встановлено та не заперечувалося сторонами, що родина ОСОБА_7 з 4 осіб мешкає у будинку АДРЕСА_1 з серпня 1988 року та користуються кімнатами НОМЕР_4,НОМЕР_1,НОМЕР_2 .
З акту обстеження від 20.04.2011 року слідує, що комісією КП «Сакське ЖЄО» з виходом на місце - АДРЕСА_1 , було встановлено, що ОСОБА_7 було виконано переобладнання частки жилої кімнати НОМЕР_2 у сумісний санвузол (встановлена ванна та унітаз), шляхом установки перегородки у кімнаті з гіпсокартоних плит розміром 1,3х2,0 з установкою двері, що є грубим порушенням проектних рішень. Документації на переобладнання і перепланування у ОСОБА_7 не має (а.с.6).
Даний факт підтверджується актом комісії КП «Сакське ЖЄО» від 26.07.2011 року, з якого також слідує, що ОСОБА_7 була переобладнана жила кімната в ванну кімнату, встановлені душова кабіна, унітаз. При приєднанні до централізованої каналізації, через не якість проведених робіт, був залитий підвал (а.с.71).
Статтею 100 ЖК України передбачається. що переобладнання і перепланування жилого будинку і житлового приміщення можуть проводитися лише за наявності дозволу виконавчого комітету місцевої ради.
Оскільки відповідачі такого дозволу не мають, суд першої інстанції обґрунтовано зобов'язав відповідачів привести кімнату НОМЕР_2 у гуртожитку у первісний стан, відповідно її цільового призначення, демонтувавши ванну та санвузол.
В іншій частині позовних вимог рішення суду першої інстанції оскаржено не було.
З огляду на зазначене, відповідно до частини 1 ст. 308 ЦПК України, колегія суддів відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, як таке, що ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 308, 313, 314, 315, 317 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
УХВАЛИ Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Рішення Сакського міськрайонного суду АР Крим від 11 квітня 2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Судді