Справа № 0541/4489/2012
Провадженя№ 2/0541/2807/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.08.2012 м. Маріуполь
Приморський районний суд міста Маріуполя у складі:
головуючого -судді Лузана В.В.
при секретарі - Турій К.В.,
за участю відповідачки -ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ПАТ «Дельта Банк»до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В:
У липні 2012р. позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки, в якому зазначив, що 25.05.2007 року з відповідачкою було укладено кредитний договір, відповідно до якого ОСОБА_1 було відкрито картковий рахунок та надано платіжну картку з лімітом в сумі 1500 грн. Відповідно до умов договору погашення заборгованості здійснюється щомісячно. Однак відповідачкою ця вимога не виконується, заборгованість складає 5508 грн. 33 коп. Просив суд стягнути з відповідачки на користь банку заборгованість за кредитом на суму 5508 грн. 33 коп. та судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 214,6 грн.
У судове засідання представник позивача не з*явився, в письмовій заяві позов підтримав та просив суд розглянути справу без його участі.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала та пояснила, що в зв'язку зі складним матеріальним становищем, уходом на пенсію та хворобою перестала вносити чергові платежі за кредитом, що призвело до утворення заборгованості.
Суд, вислухавши доводи відповідачки, дослідивши письмові матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Так, згідно умов кредитного договору від 25.05.2007 року ОСОБА_1 банком було відкрито картковий рахунок № НОМЕР_2 та надано платіжну картку з лімітом кредитної лінії в сумі 1500 грн. Погашення заборгованості здійснюється щомісячно.
Згідно ст..526, 527 ЦК України зобов'язання повинно бути виконано належним чином та відповідно з умовами договору та вимог Цивільного кодексу. Боржник повинен виконати свої обов'язки, а кредитор -прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором чи законом.
Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням вимог, визначених змістом зобов'язання.
Так, судом встановлено, що відповідачка в порушення умов кредитної угоди не виконує в повному обсязі взяті на себе зобов'язання та не сплачує кредит за договором.
Сума заборгованості відповідачки перед позивачем складає 5508 грн. 33 коп., що підтверджується наданим позивачем розрахунком та складається з наступного:
· 2194,59 грн. -заборгованість за кредитом;
· 968,24 грн. -заборгованість за відсотками;
· 2345,50 грн. -заборгованість за комісіями;
· 225 грн. - пеня.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідачки слід стягнути на користь позивача всю суму заборгованості за кредитною угодою та судові витрати.
Керуючись ст..ст.. 3,10,15,107, 212-215 ЦПК України, ст..526, 527, 530, 1046 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ПАТ «Дельта Банк»задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Маріуполя, на користь Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (рр НОМЕР_2, МФО 380236, код ЄДРПОУ 34047020) у відшкодування заборгованості за кредитом -5508 грн. 33 коп., з яких 2194,59 грн. -заборгованість за кредитом, 968,24 грн. -заборгованість за відсотками, 2345,50 грн. -заборгованість за комісіями, 225 грн. -пеня.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк»(рр 6499100199, МФО 380236, код ЄДРПОУ 34047020) витрати по сплаті судового збору в розмірі 214,60 грн.
На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Донецької області в м. Маріуполі протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Лузан В. В.