АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
1
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2012 року колегія суддів судової палати Апеляційного суду м. Києва з розгляду кримінальних справ у складі:
головуючого судді - Юрдиги О.С.
суддів - Фрич Т.В.,Кузьміна А.С.,
за участю прокурора - Полушкіна В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляцію скаржника ОСОБА_1 на постанову Печерського районного суду міста Києва від 07 травня 2012 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Вказаною постановою суду скаргу ОСОБА_1 на протиправну бездіяльність Генеральної прокуратури України при розгляді його заяв від 12 грудня 2011 року та 10 січня 2012 року залишено без задоволення.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляцію, в якій просить постанову суду скасувати, і постановити нове судове рішення. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції проігноровано рішення Конституційного суду України від 14 грудня 2011року № 19-рп/2011, яким визначено порядок розгляду скарг щодо прийняття рішень, вчинення дій або допущення бездіяльності суб'єктом владних повноважень стосовно заяв і повідомлень про вчинення або підготовлювані злочини.
Заслухавши суддю - доповідача, думку прокурора, який вважає постанову суду законною та заперечує проти апеляції скаржника, перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи апеляції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляція до задоволення не підлягає з наступних підстав.
У поданій скарзі, яка була предметом розгляду Печерським районним судом, ОСОБА_1 оскаржує дії Генеральної прокуратури України щодо неприйняття рішення в порядку ст. 97 КПК України по його заявах від 12 грудня та 10 січня 2012 року про скоєння злочину посадовими особами СБ України.
Суд першої інстанції дійшов до висновку, що Генеральною прокуратурою України виконано всі необхідні дії, передбаченні чинним законодавством, а саме на заяви ОСОБА_1 від 12 грудня 2011 року та 10 січня 2012 року Генеральною прокуратурою України надано відповіді відповідно - 22 грудня 2011 року та 30.01.2012 року.
Залишаючи скаргу ОСОБА_1 без задоволення, суд першої інстанції зазначив, що суд не наділений правом визнавати бездіяльність прокурора неправомірною та незаконною, а також зобов'язувати його вчиняти певні дії, оскільки це не передбачено чинним кримінально-процесуальним законодавством.
З таким рішенням суду першої інстанції погоджується колегія суддів, вважає його законним та обґрунтованим, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законом. Орган судової влади ( суд) діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, приймаючи до розгляду скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України в порядку ст.236 КПК України, суд першої інстанції виконав вимоги ст.55 Конституції України, відповідно до яких, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб навіть за відсутності в КПК норм, які регламентують розгляд даних скарг. Тому доводи скаржника щодо не врахування судом рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 2011 року №19-рп/ 2011року є безпідставними.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає за необхідне апеляцію скаржника залишити без задоволення, а постанову суду - без зміни.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Постанову Печерського районного суду м. Києва від 07 травня 2012 року, якою залишено без задоволення скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Генеральної прокуратури України - залишити без зміни, а апеляцію ОСОБА_1 - без задоволення.
С У Д Д І
_________________________________________________________________