Судове рішення #24295637

Справа №: 2006/1231/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 серпня 2012 р. м. Валки


Валківський районний суд Харківської області у складі головуючого

судді Бондаренко В.М.

при секретареві Неділько І.О.,


розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до ОСОБА_3 і ОСОБА_4, третя особа Валківська міська рада Харківської області про визнання права власності на частину будинку і права користування частиною земельної ділянки,


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 і ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 і ОСОБА_4, третя особа Валківська міська рада Харківської області, у якій вказують, що 25 березня 2011 року вони купили у рівних частках по 1/2 частині кожному квартиру АДРЕСА_1 з належними до неї надвірними будівлями.


19 квітня 2012 року вони купили в рівних частках по 1/2 частині кожному квартиру НОМЕР_3 загальною площею 24, 7 кв. метрів, що знаходиться у цьому ж будинку АДРЕСА_1. Договори купівлі-продажу квартир належним чином оформлені, нотаріально посвідчені і зареєстровані КП «Валківське бюро технічної інвентаризації».


У цьому будинку є ще квартира НОМЕР_5, яка належить ОСОБА_3, і квартира НОМЕР_6, яка належить ОСОБА_4 Загальна площа належних позивачам квартир становить 61,7 кв. метрів або 61/100 частина від загальної площі будинку. Загальна площа квартир НОМЕР_5 і НОМЕР_6, що належать ОСОБА_3 і ОСОБА_5, становить 39,9 кв. метрів або 39/100 частин від загальної площі будинку. Кожному власнику квартир, що знаходяться у будинку, визначена частка надвірних будівель. З приводу користування частками будинку і надвірних будівель між власниками вказаних квартир немає ніяких непорозумінь. Формально позивачі і відповідачі є суб'єктами спільної часткової власності і кожен з них володіє належною йому часткою незалежно від інших співвласників.


Біля будинку є земельна ділянка площею 1884 кв. метрів, яка не приватизована і порядок користування нею не вирішений. Позивачі звернулися до виконкому Валківської міської ради за дозволом на приватизацію частини земельної ділянки, яка знаходиться біля будинку і яка повинна їм належати як власникам частини будинку. Але їм роз'яснили, що приватизація земельної ділянки можлива тільки у тому випадку, коли буде встановлений розмір належної їм частки у будинку, що власник частини будинку має право приватизувати частину земельної ділянки, яка відповідає розміру належної йому частки будинку, а власник квартири не має права на приватизацію земельної ділянки, яка знаходиться біля будинку. У зв'язку з цим для вирішення питання про приватизацію частини земельної ділянки позивачі звертатися до суду з позовною заявою про визнання права власності на частину будинку, яка відповідає житловій площі належних їм квартир і визнання права користування частиною земельної ділянки..


Позивачі і відповідачі узгодили всі питання про порядок визначення частин земельної ділянки біля будинку і ніяких непорозумінь з цього питання між ними немає.


Позивачі надіслали до суду заяву, якою повідомили, що позов підтримують і просять провести розгляд справи без їх участі у судовому засіданні.


Відповідачі надіслали до суду заяви, якими повідомили, що позов визнають і просять розглянути справу без їхньої участі у судовому засіданні.


Представник третьої особи проти задоволення позову не заперечує і просить розглянути справу без його участі у судовому засіданні.


Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню. Матеріалами справи встановлено, що позивачі і відповідачі є співвласниками житлового будинку, який знаходиться в АДРЕСА_1. Позивачам належить 61/100 частина будинку, відповідачам - 39/100 частин. Біля будинку є земельна ділянка площею 1884 кв. метри. Позивачі мають право на визначення належної їм частки будинку і земельної ділянки біля нього пропорційного належної їм частки будинку.


Відповідно до ч. 2 ст. 118 Земельного Кодексу України, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.


Згідно з ч. 4 ст. 118 ЗК України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.


Відповідно до частини 1 ст. 377 ЦК України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного) будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).


Виходячи з приписів статей 367, 377 ЦК України і статті 118 ЗК України, суд вважає можливим визнати за позивачами право власності на 61/100 частину жилого будинку, який знаходиться в АДРЕСА_1, і визнання за ними права користування на 61/100 частину земельної ділянки, яка знаходиться біля вказаного будинку, на якій розміщені належні їм квартири НОМЕР_3 і НОМЕР_4. Ця частина становить 1149,24 кв. метрів.


Керуючись статтями 367, 377 Цивільного Кодексу України, частинами 2 і 4 ст. 118 Земельного Кодексу України, статтями 10, 11, 60, 212-215, 218 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:


Позов - задовольнити.


За ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, визнати в рівних частках за кожним право приватної власності на 61/100 частину будинку АДРЕСА_1, і в рівних частках за кожним право користування 61/100 частинами земельної ділянки біля цього будинку, що становить 1149,24 кв. метрів, на якій розміщена ця частина будинку, яка складається з квартир НОМЕР_3 і НОМЕР_4.


Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня проголошення.



Суддя: Бондаренко В. М.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація