Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/8298/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голуб В.А.
при секретарі Пітель В.М.
за участю:
прокурора Брильова М.О.,
позивача не з'явився,
представника відповідача Гончаренко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Військового прокурора Донецького гарнізону в інтересах ОСОБА_2 до Донецького обласного військового комісаріату про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Військовий прокурор Донецького гарнізону звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_2 до Донецького обласного військового комісаріату про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову прокурор зазначає, що прапорщик ОСОБА_2 наказом Командувача військ Південного оперативного командування був переведений на нове місце служби у Горлівський ОМВК Донецької області, де проходить службу у теперішній час, та знаходиться на грошовому забезпеченні у Донецькому обласному військовому комісаріаті, у зв'язку з чим повинен був отримати підйомну допомогу відповідно до вимог ст. 9-1, 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Однак, в порушення чинного законодавства, військовою частиною не було забезпечено виплату підйомної допомоги на суму 2 377, 50 грн.
На підставі зазначеного, прокурор просить визнати неправомірними дії командування Донецького обласного військового комісаріату щодо невиплати прапорщику ОСОБА_2 нарахованої та невиплаченої підйомної допомоги в сумі 2 377, 50 грн. Зобов'язати Донецький обласний військовий комісаріат виплатити громадянину ОСОБА_2 заборгованість з нарахованої та невиплаченої підйомної допомоги у зв'язку з переїздом його на нове місце проходження військової служби в інший населений пункт в розмірі 2 377, 50 грн.
В судовому засіданні прокурор надав пояснення, аналогічні викладеним в позові. Просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача проти задоволення позову не заперечував.
Позивач у судове засідання не з'явився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
З огляду на зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу без участі позивача.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представника відповідача, дослідивши та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Так, Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011 визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Згідно пункту 1 частини 3 статті 9-1 даного Закону при переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв'язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв'язку з передислокацією військової частини їм виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім'ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби.
Відповідно до пункту 2 Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги, затвердженої наказом Міністра оборони України № 370 від 22.10.2001р. розмір підйомної допомоги визначається з окладу за основною посадою, на яку призначений військовослужбовець або яку він займав до дня прибуття військової частини (підрозділу) до нового пункту постійної дислокації, окладу за військове звання та додаткових видів грошового забезпечення на день виникнення права на отримання підйомної допомоги.
Пунктом 4 даної Інструкції встановлено, що підйомна допомога офіцерам, прапорщикам (мічманам) і військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, виплачується за новим місцем служби на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ військовослужбовця до виконання обов'язків за посадою.
Згідно Витягом з наказу військового комісару № 58 від 06.06.2012 ОСОБА_2 нарахована підйомна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення (а.с.8).
Як вбачається з довідки від 25.06.2012 року № 141 сума існуючої заборгованості по підйомній допомозі за 2012 рік складає 2 377, 50 грн.
Тобто відповідачем, в порушення вищенаведених норм, нарахована, але не виплачена сума підйомної допомоги.
Таким чином, враховуючи вищенаведені правові норми та досліджені обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111,112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Військового прокурора Донецького гарнізону в інтересах ОСОБА_2 до Донецького обласного військового комісаріату про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії командування Донецького обласного військового комісаріату щодо невиплати прапорщику ОСОБА_2 нарахованої підйомної допомоги в сумі 2 377, 50 грн. (дві тисячі триста сімдесят сім гривень п'ятдесят копійок).
Зобов'язати Донецький обласний військовий комісаріат виплатити громадянину ОСОБА_2 заборгованість з нарахованої та невиплаченої підйомної допомоги у зв'язку з переїздом його на нове місце проходження військової служби в інший населений пункт в розмірі 2 377, 50 грн. (дві тисячі триста сімдесят сім гривень п'ятдесят копійок).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 30 липня 2012 року. Постанову у повному обсязі виготовлено 03 серпня 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.