АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 липня 2011 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
Головуючого Оверіної О.В.
Судді Мартинової К.П., Доценко Л.І..
при секретарі Тер-Григор`ян Л.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Болградського районного суду Одеської області від 9 березня 2011 року за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту безоплатної здачі крові і наявності підстав для присвоєння звання «Почесний донор» ,-
В С Т А Н О В И Л А
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту безоплатної здачі крові і наявності підстав для присвоєння звання «Почесний донор» , посилаючись на те що при пожежі у будинку були втрачені документи та нагрудний знак «Почесний донор СРСР».
Ухвалою Болградського районного суду Одеської області від 9 березня 2011 року у відкритті провадження по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту безоплатної здачі крові і наявності підстав для присвоєння звання «Почесний донор» відмовлено, так як ця справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства .
В апеляційної скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати , справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті , вважаючи , що суд порушив вимоги ЦПК України .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю доповідача, перевіривши доводи скарги, судова колегія вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного .
Постанавлюючи ухвалу суд посилався на п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03. 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» , ст..17 КАС України .
Разом з цим п.2 вищеназваної Постанови Пленуму Верховного Суду передбачає випадки несудового порядку встановлення певних фактів .
Суд в ухвалі не навів висновків того ,чому заява ОСОБА_1 повинна розглядатися в порядку адміністративного судочинства .
Відповідно ст. 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі , якщо з заяви про встановлення факту ,що має юридичне значення , вбачається спір про право.
На підставі вищеназваного , ухвала суду підлягає скасуванню , питання передати на новий розгляд до суду першої інстанції .
Керуючись ст.ст.307 ч.2 п.4 ,312 ,315 ,319 ЦПК України судова колегія
У Х В А Л И Л А
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Ухвалу Болградського районного суду Одеської області від 9 березня 2011 року - скасувати , питання передати на новий розгляд .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення , однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.
Головуючий О.В.Оверіна
Судді К.П. Мартинова
Л.І. Доценко .