Справа№ 2а-142/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2007 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Науменка М.А.,
при секретарі Момот Л.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державного комітету України в справах національностей та міграції про визнання неправомірним та скасування рішення про відмову в наданні статусу біженця та про зобов'язання прийняти рішення по суті його звернення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом до відповідача, посилаючись на те, що рішенням Держкомітету № 937 від 16.12.05. йому відмовлено в наданні статусу біженця без дослідження та врахування всіх обставин, які мають юридичне значення для прийняття позитивного рішення за його зверненням, вважає, що його звернення розглядалось формально, без всебічного вивчення поданих ним матеріалів, на підставі чого просить визнати оспорюване рішення неправомірним та скасувати його і зобов'язати відповідача повторно належним чином вивчити надані матеріали та прийняти рішення про надання позивачу статусу біженця.
Представник відповідача на повторний виклик в судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений вчасно і належним чином, про причини неявки суд не повідомив, виходячи з чого суд вважає можливим справу розглянути на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши докази по справі, суд важає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з повідомлення Управління міграційної служби в Київській області від 20.03.05. № 61, рішенням Держкомнацміграції України від 16.12.05. № 937 позивачу відмовлено в наданні статусу біженця у зв'язку з відсутністю обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства /підданства/, належності до певної соціальної групи або політичних переконань.
Це формулювання підстав відмови в надані позивачу статусу біженця, на думку суду, має загальний характер, є наслідком формального підходу до розгляду звернення позивача, оскільки не містить посилання на конкретні причини відмови в наданні статусу біженця та не ґрунтується на аналізі фактичних обставин життя та діяльності позивача в Ірані та причин, які змусили його залишити місце постійного перебування і виїхати з Ірану.
В ході судового розгляду справи позивач суду пояснив, що в період проживання в Ірані він зазнавав тиску та переслідувань з боку органів та служб державної влади за свої політичні переконання та опозиційну політичну діяльність, неодноразово, загалом на 12 років, був засуджений до тюремного ув'язнення, під час якого його здоров'я та життя неодноразово перебували під реальною загрозою, був засуджений до страти, але під тиском міжнародних правозахисних організацій смертний вирок був замінений на ув'язнення. Внаслідок політичних переслідувань він втратив свій бізнес, надбані об'єкти нерухомості та фінансові активи, вимушений був нелегально залишити свою країну та
2
шукати притулку в Україні, де проживає його брат. Вважає, що повернення на Батьківщину поставить під загрозу його життя.
Незважаючи на переконливість наданих позивачем даних про причини його еміграції з Ірану, які унеможливлюють його повернення на Батьківщину, Держкомнацеміграції України при розгляді його звернення про надання статусу біженця не перевірив в установленому порядку їх достовірність та реальність існуючих відносно позивача на його Батьківщині загроз, що потягло за собою винесення формального та необґрунтованого рішення, яке з названих причин не може залишатись остаточним і підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 128 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Рішення Державного комітету України у справах національностей та міграції № 947 від 16.12.05. про відмову в наданні статусу біженця ОСОБА_1визнати протиправним і скасувати.
Зобов'язати Державний комітет України у справах національностей та міграції належним чином вивчити надані ОСОБА_1матеріали стосовно надання йому статусу біженця та в установленому законом порядку прийняти рішення по суті його звернення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайсуд шляхом подачі протягом 10-ти денного строку з дня її проголошення заяви про її апеляційне оскарження.