Судове рішення #2425272

                                                                                     Справа № 2-а-41/2008р.

 

 

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

           08 липня   2008 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі :

головуючого-судді -  Орінко В.В.

при секретарі      - Тарасовій Н.П.

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Бобринець в залі  засідань Бобринецького районного суду справу за позовом   ОСОБА_1  до  Бобринецької РДА    про зобов'язання виділити в натурі земельну ділянку, -

 

                                                    В С Т А Н О В И В:

 

         Позивач  звернувсь до суду з позовом  про зобов'язання виділити в натурі земельну ділянку, вказуючи, що згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) виданого 11.04.2001 року йому належить право на земельну ділянку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності ПСП ім.. Суворова розміром 6,31 га,, але отримати земельну ділянку в натурі не може із-за відсутності вільних земель.

         В судовому засіданні позивач позов підтримав, не заперечує отримати в натурі земельну ділянку в межах території Бобринецького району.

         Представник  відповідача - Демецька Т.М. позов  визнала і в його задоволені не заперечує.

Суд, вислухавши відповідача та вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого:

В судовому засіданні встановлено, що позивачу, згідно сертифіката серії НОМЕР_1 виданого 11.04.2001 року Бобринецькою РДА належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебувала у колективній власності КСП ім.. Суворова в розмірі 6,31 га.

В березні 2008 року позивач звернувся до Бобринецького відділу земельних ресурсів з заявою про виділення йому земельної ділянки в натурі, однак йому в виділені земельної ділянки на території Тарасівської сільської ради було відмовлено на підставі відсутності вільних земель та роз'яснено, що земельна ділянка буде надана за рахунок земель при припинені договорів оренди або відумерлої спадщини.

Суд не може погодитися з висновком відділу земельних ресурсів і вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав:

Згідно п. 16 Перехідних положень ЗК України, громадянам власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.

Відповідно ст.. 3 Закону України «Про порядок виділення в натурі земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) підставами для виділених земельних ділянок у натурі власникам земельних часток є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради, чи районної державної адміністрації.

Відповідно ст.. 5 ч. 2 Закону сільські, селищні, міські ради приймають рішення щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у межах населених пунктів, а районні державні адміністрації за межами населених пунктів.

Із вищенаведеного слідує, що для отримання земельної ділянки в натурі, відповідач повинен винести рішення про виділення останньому в натурі земельної ділянки.

Підлягають задоволенню і вимоги позивача в частині поновлення строку звернення до суду.

В судовому засіданні встановлено, що позивач проживає в Херсонській області, а тому не мав змоги регулярно займатися вирішенням даного питання, так як не міг в зв'язку з хворобою часто приїжджати до м. Бобринець (являється інвалідом 2-ї групи), а тому суд вважає, що строк пропущений з поважних причин і вважає за можливе його поновити.

 Керуючись  ст.ст.  17, 99, 100, 162  КАС України,   суд, -

            

                                                        П О С Т А Н О В И В :

        

         Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду.

         Зобов'язати Бобринецьку районну державну адміністрацію винести рішення про виділення ОСОБА_1 земельної ділянки в натурі в межах території Бобринецького району, згідно сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 виданому 11 квітня 2001 року Бобринецькою районною адміністрацією.

         Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку  через Бобринецький районний суд Кіровоградської області шляхом подачі  в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом 20 днів  апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.. 186 КАС України.

 

 

 

         Суддя                                                                          (підпис)     

         Копія вірна:

         Суддя                                                                          В.В.Орінко

 

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація