ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/6456/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О.С., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
У червні 2012 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_1, в якому просив стягнути з відповідача на користь УПФУ Центрально-Міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області (далі -УПФУ) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1199,80 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач не здійснював у повному обсязі доплату до мінімального страхового внеску, у результаті чого в останнього виникла заборгованість за липень -грудень 2010 року за вказаними платежами.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення 26.06.2012 року. Відповідач протягом строку, встановленого ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову до суду не надав та позов не визнав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПФУ та є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. ФОП ОСОБА_1 є суб`єктом підприємницької діяльності, який протягом 2010 року перебував на особливому способі оподаткування та була платником фіксованого податку.
08.07.2010 був прийнятий Закон України «Про внесення змін до законів України «Про державний бюджет України на 2010 рік»та «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»№ 2461-VI.
Згідно із законом від 08.07.2010 №2461-УІ «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»та Закону України від 09.07.2003р. №1058-УІ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), починаючи з 01 липня 2010 року зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перераховується Держказначейством на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.
Відповідно до п. 8 Прикінцевих положень зазначеного закону ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»було викладено у такій редакції: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
Тобто, якщо частина фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, фізична особа-підприємець повинна самостійно обчислювати та здійснювати доплату до мінімального страхового внеску.
Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок становив: у липні-вересні 2010 року -294,82 грн., у жовтні -листопаді 2010 році -301,12 грн., у грудні 2010 році -306,10 грн.
З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 за період з липня по грудень 2010 року включно не сплачувала у повному обсязі до Пенсійного фонду суми мінімального страхового внеску у цей період.
Таким чином, у зв`язку з неповною сплатою ФОП ОСОБА_1 мінімального страхового внеску, в останньої утворилась недоїмка у розмірі 1199,80 грн.
У зв`язку з виникненням у відповідача недоїмки УПФУ було сформовано та направлено на адресу ФОП ОСОБА_1 вимогу про сплату боргу №Ф-377 від 01.08.2011 на суму 1199,80 грн., яку було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та отримана останнім 09.08.2011, проте у встановлений законом строк не виконана. Ні в адміністративному, ні в судовому порядку дана вимога відповідачем не оскаржувалась.
Станом на 09.07.2012 заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнобов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1199,80 грн. відповідачем не погашена, що підтверджується довідкою УПФУ від 09.07.2012 №5259/02-18. Доказів сплати такої заборгованості останній суду не надавав.
Відповідно до п.5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р. та зареєстрованої в Мін'юсті за № 64/8663 від 16.01.2004р. (чинного станом на 2010р.) нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-IV від 09.07.2003 (чинної в редакції на 2010 р.) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
З 01.01.2011 набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»№ 2464-УІ від 08.07.2010р.
Відповідно до п.7 Прикінцевих та перехідних положень вказаного закону передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011р. не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості
Згідно зі ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність заборгованості у відповідача зі сплати страхових внесків у сумі 1199,80 грн., у зв'язку з чим позовні вимоги УПФУ підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь в Центрально-Міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 24450529) заборгованість у сумі 1199,80 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя О.С. Луніна
- Номер: 1162вр-16/2а/0470/6456/12
- Опис: Заява про заміну сторони виконавчого провадження
- Тип справи: У порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а/0470/6456/12
- Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
- Суддя: Луніна Олена Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.05.2016
- Дата етапу: 14.06.2016