Справа №22-8234/07 Головуючий у 1 інстанції Чередниченко Н.П.
Доповідач: Желепа О.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого: Желепи О.В. З оригіналом згідно
Суддів: Волошиної В.М., Столбун В.М. При секретарі: Сливінській О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько - російське підприємство «Стан комплект» на ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 14 липня 2007 року в справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько -російське підприємство «Стан комплект» про визнання векселя недійсним, -
Заслухавши доповідь судді Желепи О.В., пояснення представника заявника, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
В червні 2007 року на розгляд Голосіївського районного суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько - російське підприємство «Стан комплект» про визнання векселя недійсним.
Ухвалою судді від 11 червня 2007 року вказана заява була залишена без руху на підставі ст.ст. 261, 121 ЦПК України. В ухвалі зазначалось, що за змістом заяви, заявник та заінтересована особа виступають в одній особі. Взаяві не зазначено повну і точну назву емітента втраченого цінного паперу, та до матеріалів справи долучено лише ксерокопію втраченого векселя.
Ухвалою суду від 14 липня 2007 року, заяву визнано неподаною та ухвалено повернути її заявнику, через невиконання ухвали від 11 червня 2007 року.
В апеляційній скарзі представник заявника просить вказану ухвалу скасувати та направити справу до того ж суду для розгляду її по суті, посилається на те, що подана заява відповідала всім вимогам процесуального закону, а крім того ухвала суду щодо усунення недоліків на адресу заявника не надсилалась, а тому вони були позбавлені можливості усунути зазначені в ухвалі недоліки.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обгрунтованість постановленої судом ухвали, колегія суддів приходить- до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Суд першої інстанції, ухвалюючи ухвалу про усунення недоліків, правомірно зазначив, що в поданій заяві , заявник та емітент виступають в одній особі, що не відповідає вимогам, передбаченим ст.. 261 ЦПК України.
Подана заявником заява не відповідає також іншим вимогам викладеним в п 3 ч.1 ст. 261 ЦПК України.
Разом з тим відповідно до ст. 121 ЦПК України, якою керувався суд, суддя, постановлюючи ухвалу про усунення недоліків, зобов'язаний довести її до відома заявника надавши останньому строк для усунення недоліків.
Якщо позивач виконає ухвалу суду у встановлений строк, вона вважається поданою в день первісної її подачі до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
В скарзі апелянт вказує на те, що ухвала суду про усунення недоліків на їх адресу не надсилалась.
Як вбачається з матеріалів справи, в справі міститься лише копія листа суду, щодо направлення копії ухвали про усунення недоліків на адресу заявника.
Вказана копія листа, на думку колегії суддів, не може бути достовірним доказом того, що заявник отримав копію ухвали суду про усунення недоліків, так як в справі відсутнє зворотне поштове повідомлення про отримання такого судового документу.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що заявник був позбавлений можливості усунути недоліки у встановлені судом строки, через неотримання ним копії ухвали. Тобто судом першої інстанції був порушений порядок прийняття заяви до свого провадження, а тому ухвала суду на підставі п. З ст. 312 ЦПК України підлягає скасуванню з поверненням питання прийняття заяви на новий розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько - російське підприємство «Стан комплект» задовольнити частково.
Ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 14 липня 2007 року скасувати.
Передати питання прийняття заяви на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, однак може бути
оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту її
проголошення.