Судове рішення #24189098




Справа №2-561/12



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


28 квітня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді Макухи А.А.

при секретарі Лісовій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Орган опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації про встановлення порядку відвідування, виховання та догляду за малолітньою дитиною, -


в с т а н о в и в :


Позивач звернувся до суду з позовом про встановлення порядку відвідування, виховання та догляду за малолітньою дитиною ОСОБА_3. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є батьком дитини, а тому відповідно до закону має право приймати участь у вихованні сина. Позивач в позовній заяві просив суд встановити порядок відвідування сина та перебування з нам за межами помешкання відповідача без присутності останньої щотижня, а саме в наступні дні та години:

Неділя -з 11:00 до 14.00;

Понеділок -з 09:00 до 12.00;

Вівторок -з 12:00 до 15.00;

Середа -з 14:00 до 17.00;

Четвер -з 16:00 до 19.00;

П`ятниця -з 18:00 до 21.00;

Субота -з 14:00 до 17.00;

Щоліта протягом місяця, а саме у липні місяці перебувати з сином ОСОБА_3 в місцях відпочинку на території України за вибором ОСОБА_1

Щороку в період Різдвяних свят перебувати з сином ОСОБА_3 протягом тижня за межами помешкання відповідача на території України за вибором ОСОБА_1

Також просить зобов'язати відповідача не перешкоджати та не порушувати його права, щодо відвідування, виховання та догляду за сином ОСОБА_3

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задовольнити його в повному обсязі, посилаючись на те, що у вихованні дитини повинні брати участь, як мати так і батько в рівній мірі, що передбачено законом.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала в повному обсязі, проте погоджувалась з Висновком комісії з питань захисту прав дитини при Солом`янській районній у м. Києві державній адміністрації, відповідно до якого запропоновано наступний графік побачень щомісяця кожної середи з 17.30 години до 19.30 години та кожної суботи з 9.00 години до 11.00 години в присутності матері дитини, ОСОБА_2

Представник третьої особи орган опіки і піклування Солом`янської районної у м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні також підтримала висновок та запропонувала графік побачень ОСОБА_3 з його батьком ОСОБА_1 щомісяця кожної середи з 17.30 години до 19.30 години та кожної суботи з 9.00 години до 11.00 години в присутності матері дитини, ОСОБА_2.

Вислухавши пояснення сторін, представника відповідачки, представника третьої особи, дослідивши докази зібрані в справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково виходячи з наступного.

Ст.157 Сімейного кодексу України встановлено, що питання вихання дитини вирішується батьками спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Такі ж гарантії для батьків, що проживають окремо від дітей, та для самих дітей, встановлені ст.15 Закону України "Про охорону дитинства".

Згідно ч.1 ст. 159 Сімейного кодексу України, якщо той з батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його приживання, тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров`я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин. що мають істотне значення. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Перевіряючи обставини справи, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з відповідачкою перебували в зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 22.09.2011 року рішенням Солом`янського районного суду м. Києва.

Від шлюбу вони мають дитину, малолітнього сина ОСОБА_3.

Позивач є батьком малолітнього ОСОБА_3.

Сторони проживають окремо. Дитина проживає з відповідачем.

Відповідно до ст.161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Судом встановлено, що згідно заяви ОСОБА_2, матері дитини, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, про визначення місця проживання малолітнього сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та наданих документів, виходячи з інтересів малолітнього, враховуючи думку батька дитини, ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 та рішення комісії з питань захисту прав дитини при Солом`янській районній в м. Києві державній адміністрації (засідання від 17.05.2011), визначено місце проживання малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з матір`ю ОСОБА_2.

Відповідно до ч. 3 ст. 157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Встановлено, що згідно Висновку комісії з питань захисту прав дитини при Солом`янській районній у м. Києві державній адміністрації, відповідно до якого запропоновано наступний графік побачень щомісяця кожної середи з 17.30 години до 19.30 години та кожної суботи з 9.00 години до 11.00 години в присутності матері дитини, ОСОБА_2.

З вказаним висновком представник відповідача погоджується в своїх поясненнях, та не заперечує проти зустрічей позивача з сином саме щомісяця кожної середи з 17.30 години до 19.30 години та кожної суботи з 9.00 години до 11.00 години в присутності матері дитини.

При визначенні способів участі батька у вихованні малолітнього сина ОСОБА_3 суд враховує вік дитини, її стан здоров»я і вважає правильним встановити такий порядок спілкування батька з сином, а саме щомісяця кожної середи з 17.30 години до 19.30 години та кожної суботи з 9.00 години до 11.00 години в присутності матері дитини, ОСОБА_2.

Крім того, суд вважає, що спілкування батька з сином буде тільки сприяти нормальному розвиткові дитини і не завдасть шкоди інтересам дитини.

Відповідно до ст. 60 ч. 1 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212 215, 223, 294 ЦПК України, суд,-


в и р і ш и в :


Позовні вимоги задовольнити частково.


Зобов`язати ОСОБА_2 не перешкоджати ОСОБА_1 брати участь у вихованні та вільному спілкуванні з сином ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1


Встановити порядок спілкування ОСОБА_1 з малолітнім сином ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 щомісяця кожного понеділка з 17.00 години до 19.00 години, кожної середи з 17 години 30 хвилин до 19 години 30 хвилин, та кожної суботи з 9.00 години до 12.00 години в присутності матері дитини ОСОБА_2, а після досягнення ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 п'яти річного віку, в літній період протягом 21 (двадцяти одного) дня, перебувати з сином ОСОБА_3 в місцях відпочинку на території України за вибором ОСОБА_1.


В решті позову відмовити.


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя А.А. Макуха



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація