Справа № 1817/2539/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2012 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Клочко Б.М., при секретарі Скрипка -Соіна О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: Глинська сільська рада, Роменська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин
В С Т А Н О В И В:
Заявниця звернулася до суду з заявою, де зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно. Заявниця звернулася в встановлений законом термін до Роменської районної державної нотаріальної контори. Але вирішити питання про прийняття спадщини не вдалося, тому що в свідоцтві про укладення шлюбу між нею та ОСОБА_3 іі прізвище записано як «ОСОБА_2»(рус.) замість вірного ОСОБА_2, а тому у нотаріуса виникли сумніви в тому, що померла та заявниця являються матір'ю та донькою.
В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала в повному обсязі.
Представники Глинської сільської ради та Роменської районної державної нотаріальної контори до суду не з'явилися, направивши до суду заяву про розгляд справи без їх участі.
Заслухавши пояснення заявниці, вислухавши свідка ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
В суді встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 12). Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі й на домоволодіння та земельні ділянки, що розташовані на території Глинскьої сільської ради Сумського району (а.с. 5-8). Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2 є донька, заявниця по справі. Заявниця в установлений законом строк звернулася з заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини. Але прийняти спадщину вона не може, оскільки в її свідоцтві про одруження з ОСОБА_3 її прізвище зазначено як «ОСОБА_2»(рус.), в той час як в усіх інших правовстановлюючих документах ім'я матері вказано «ОСОБА_2»(рус.).
В судовому засіданні була допитана свідок ОСОБА_4, яка дійсно підтвердила, що заявниця та померла ОСОБА_2 дійсно є рідної донькою та матір'ю.
Так, свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що вона знайома з заявницею десь з 1996-1997 року. Вона добре пам'ятає її батьків. ОСОБА_2 проживала в Глинську Роменського району, вони туди часто їздили у гості. Остання завжди називала заявницю донькою.
Зазначені вище обставини свідчать про те, що ОСОБА_1 являється донькою померлої ОСОБА_2, а тому заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212 -215, 256-259 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, встановивши, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, є рідною матір'ю ОСОБА_1.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів після проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Б.М.Клочко