Справа № 1003/9644/12
2/1003/2817/12
Категорія 26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2012 року Білоцерківський міськрайоний суд у складі:
головуючого судді - Кошель Б. І. ,
при секретарі - Макійчук К. С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду в м. Білій Церкві по вул. Турчанінова, 7, в залі судового засідання №4 цивільну справу за позовом ТОВ «Зодіак» до ОСОБА_1 про стягнення боргу,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що 19.04.2012 року між сторонами по справі був укладений договір позики, за яким відповідач позичив у позивача грошові кошти в сумі 14000 грн., які зобов'язувався повернути до 30.04.2010 року, що було посвідчено письмовим договором підписаним сторонами власноручно. Поскільки в обумовлений термін відповідач грошей не повернув, позивач просить у судовому порядку стягнути з відповідача на його користь суму позики в розмірі 14000 грн., судові витрати по справі: судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд на підставі ст. 224 ЦПК України вважає за необхідне провести заочний розгляд даної справи.
Представник позивача за дорученням не заперечує проти проведення заочного розгляду даної справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) ... Договір позики є укладеним з моменту передання грошей...
Згідно ст. 1047 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі ... На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
На підставі ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику ... у такій самій кількості ..., що були передані йому позикодавцем у строк та в порядку, що встановлені договором.
У відповідності до положень ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549 - 552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
В судовому засіданні було встановлено, що 19.04.2012 року позивач надав у позику відповідачу грошові кошти в сумі 14000 грн., які останній зобов'язувався повернути до 30.04.2010 року. Дана обставина підтверджується копіями заяви відповідача від 18.04.2012 року, письмового договору про надання поворотної фінансової допомоги (позики), видаткового касового ордеру від 19.04.2012 року.
Таким чином, в суді було встановлено, що позивач надав у позику відповідачу по справі грошові кошти в сумі 14000 грн., які останній в обумовлений сторонами термін не повернув, а тому, суд вважає за необхідне задоволити позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь позивача суму боргу в розмірі 14000 грн.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Отже, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, а саме: судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 625, 1046, 1047, 1049, 1050, 1051 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 79, 88, 209, 213-215, 224, 294-296 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Зодіак» борг за договором позики в розмірі 14000 грн. та судові витрати понесені позивачем під час звернення до суду, а саме : судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Суддя Б. І. Кошель