Справа № 2610/11678/2012
У Х В А Л А
іменем України
03 липня 2012 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Маліновської В.М.,
при секретарі Лазоришинець К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання державного виконавця ВДВС Шевченківського РУЮ м.Києва Шкарпітко В.А., погоджене начальником вказаного відділу Гоцій Б.І., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилученням паспортного документа боржника - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,
В С Т А Н О В И В:
Державний виконавець ВДВС Шевченківського РУЮ м.Києва Шкарпітко В.А., за погодженням з начальником вказаного відділу Гоцій Б.І., звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа боржника - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Своє подання державний виконавець обґрунтовує тим, що 23 листопада 2011 року відкрито виконавчі провадження № 29939487, № 29939313, № 29939224, № 29939224.
У ході здійснення виконавчих дій, було встановлено, що рухоме та нерухоме майно, яке належить боржнику та на яке можливо звернути стягнення в рахунок погашення заборгованості, відсутнє. За відомою адресою проживання боржника: м.Київ, АДРЕСА_1, він пошту не отримує, поштові відправлення повертаються за закінченням терміну зберігання.
Жодні заходи, які вживались державною виконавчою службою не дали результатів.
Представник ВДВС в судове засідання не з'явився; про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку; причину неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали подання, дослідивши додані до нього докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на таке.
Провіряючи обставини по справі, судом встановлено, що державним виконавцем ВДВС Шевченківського РУЮ м.Києва Шкарпітко В.А. 23 листопада 2011 року було винесено 4 постанови про відкриття виконавчого провадження по стягненню сум з боржника -ОСОБА_3, на підставі виконавчих листів Шевченківського районного суду м.Києва № 2-4358/07, виданих 16 березня 2009 року.
Вказаними вище постановами відкрито виконавчі провадження: № 29939095 про стягнення з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_4 боргу в сумі 265,50 грн.; № 29939224 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 боргу в сумі 1540,09 грн.; № 29939313 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 боргу в сумі 265,50 грн.; № 29939487 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_5 боргу в сумі 1540,09 грн.
Доказів того, що боржник ОСОБА_3 отримала вказані постанови за адресою проживання, вказаною державним виконавцем, суду не надано.
Поряд з цим, за відомостями адресного бюро м.Києва, довідка якого додана до подання, станом 21 грудня 2011 року громадянка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, знята з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1 на підставі рішення суду з 16 серпня 2011 року.
Отже, боржник ОСОБА_3 була знята з реєстраційного обліку у Шевченківському районі м.Києва за вказаною вище адресою раніше ніж державним виконавцем було винесено постанови про відкриття виконавчого провадження від 23 листопада 2011 року, а тому посилання державного виконавця на те, що боржник не отримує поштові відправлення та ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, спростовуються наявними у справі доказами.
Частиною 1 ст. 377-1 ЦПК України визначено, що питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Враховуючи положення наведених законодавчих актів, суд приходить до висновку, що подання державного виконавця ВДВС Шевченківського РУЮ м.Києва Шкарпітко В.А. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа боржника - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, не підлягає задоволенню, оскільки відсутні докази ухилення боржника від виконання зобов'язань.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 377-1, 209, 210 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Подання державного виконавця ВДВС Шевченківського РУЮ м.Києва Шкарпітко В.А., погоджене начальником вказаного відділу Гоцій Б.І., про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа боржника - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: