Справа № 2- 894 / 2008 р.
Р І Ш Е Н НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2008 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючої: судді Сольоної Н.М.
при секретарі: Гирко Л. І.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
06. 06. 2008 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 і просить постановити рішення, яким стягувати з ОСОБА_2 на її користь щомісячно аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі в розмірі ¼ частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Свої вимоги мотивує тим, що з відповідачем по справі перебуває в шлюбі з 29. 04. 2006 року. Від шлюбу у них народилася дочку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком є відповідач, але добровільно матеріально забезпечувати дочку він відмовляється, дитина проживає з нею і знаходиться на її утриманні.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач в судове засідання з'явився. Позов визнав повністю.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленого ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України „Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття”. Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України: ”Способи виконання батьками обов'язку визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі”.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України :” Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків , передбачених ст. 184 цього Кодексу”.
За ст. 183 Сімейного кодексу України „ частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися, як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття”.
Від шлюбних відносин позивачка і відповідач мають неповнолітню дочку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, батьками неповнолітньої записані ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Встановлено, що дитина знаходяться на повному утриманні матері, відповідач матеріальної допомоги на утримання не надає.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 130, 174 ЦПК України і ст.ст. 180, 181, 182 Сімейного кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, 0ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ¼ частини від усіх видів заробітку (доходу ) щомісячно, починаючи стягування з 06 червня 2008 року і до її повноліття . Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 51 гривню судового збору в прибуток держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи 7 грн. 50 коп. до спеціального фонду Державного бюджету по КЕКД 22050000 м. Ромни розрахунковий рахунок 31217259700011, ОКПО отримувача 23635184, МФО 837013, Банк ГУДКУ у Сумській області, у платіжному документі зазначити призначення платежу - “інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи , зазначити номер справи”, а також найменування суду - “Роменський міськрайонний суд”.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ: підпис...
КОПІЯ ВІРНА:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Н.М. СОЛЬОНА