донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
25.07.2012 р. справа №11/294пд
головуючого судді: суддів:Бойко І.А. Радіонової О.О., Татенка В.М.
при секретарі судового засідання за участю представників сторін: від позивача: від відповідача (скаржника): розглянувши апеляційну скаргу на рішення господарського суду Лебеденко В.В. Коваль С.Є. -представник (довіреність № 06/01-12 від 01.01.2012 р.) Білоус І.Г. -адвокат, договір про надання правових послуг від 07.07.2012 р. посвідчення № НОМЕР_3, свідоцтво № НОМЕР_4 Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_3 Донецької області
від 06.03.2012р.
у справі№ 11/294пд (головуючий суддя Гринько С.Ю., суддя Гриник М.М., суддя Тоцький С.В.)
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»м.Краматорськ, Донецька область
до про Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_3 зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №995 від 25.07.2011р., запропонованого позивачем
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2011р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорськтеплоенерго" звернулося до господарського суду Донецької області з позовом про зобов'язання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №995 від 25.07.2011р. з на умовах, викладених в проекті договору.
Рішенням господарського суду Донецької області від 06.03.2012р. позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорськтеплоенерго" м. Краматорськ, Донецька область про зобов'язання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 с. Піски-Радьківські Харківської області укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії № 995 від 25.07.2011р.- були задоволені у повному обсязі.
Рішення мотивоване тим, що в квартирі АДРЕСА_1,що належить на праві власності відповідачу, переведена в нежитлове приміщення для розміщення магазину непродовольчих товарів з організацією окремого входу та благоустроєм прилеглої території, існує і функціонує система централізованого опалення Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», а тому, він повинен відповідно до ст.3 і ст.24 Закону України „Про теплопостачання" укласти договір з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Не погоджуючись з рішенням господарського суду Донецької області від 06.03.2012р. у справі № 11/294пд, відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1
АДРЕСА_3, подав до Донецького апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду від 06.03.2012р. у справі № 11/294пд скасувати, як таке що прийняте з порушенням норм процесуального та матеріального права та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»не мало жодних підстав для звернення до господарського суду Донецької області з позовом до нього про зобов'язання укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №995 від.25.07.2011р. у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України. Також, скаржник зазначає про порушення господарським судом Донецької області норми процесуального права, а саме ст.83 Господарського процесуального кодексу України, що зумовило вихід за межі позовних вимог.
Ухвалою від 15.06.2012р. Донецьким апеляційним господарським судом було поновлено строк на подання апеляційної скарги та порушено апеляційне провадження.
Представник позивача надав відзив на апеляційну скаргу, в якому просить апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_3 залишити без задоволення, а рішення господарського судлу Донецької області від 06.03.2012 р. -без змін.
Представник відповідача (скаржника) у судовому засідданні 25.07.2012 р. підтримав вимоги апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів.
Відповідно до ст. 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього; апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи та правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права України, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як вбачається за матеріалів справи, Рішенням Виконавчого комітету Краматорської міської ради № 712 від 21.10.2009р. "Про переведення житлових приміщень в нежитлові", квартира АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1 - фізичній особі-підприємцю, переведена в нежитлове приміщення для розміщення магазину непродовольчих товарів з організацією окремого входу та благоустроєм прилеглої території(а.с.29).
Вказане нежитлове приміщення є вбудованим у житловий будинок, у якому функціонує система централізованого опалення Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», що підтверджено відомостями подачі та відключення опалення ПП "Алатир" та актом звірки включення внутрішньобудинкових систем опалення від 13.10.2010р. (а.с. 41-53).
Правовідносини щодо надання послуг з теплопостачання регулюються Цивільним та Господарським кодексами України, Законами України "Про житлово-комунальні послуги", "Про теплопостачання", постановою Кабінету Міністрів України N630 від 21.07.2005 року "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".
Так, відповідно до ч. 2 ст. 275 Господарського кодексу України, відпуск енергії (теплової енергії як різновиду у вигляді гарячої води) без оформлення договору не допускається.
Пункт 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 630 від 21.07.2005 року встановлює, що послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.
Право Кабінету Міністрів України затверджувати типові договори передбачено ч. 2 ст. 179 Господарського кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст.181 Господарського кодексу України, проект договору може бути запропонований будь-якою із сторін.
Супровідними Листами від 23.08.2011р. позивач направив на адреси відповідача за місцем його проживання та за місцем його державної реєстрації проект договору купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №995 від 25.07.2011р.(а.с.20-22).
Відповідно до с.5 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Крім цього, положення ст.24 Закону України «Про теплопостачання»закріплює обов'язок споживача теплової енергії щодо своєчасного укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
17.10.2011р. Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 був складений Акт відключення від центрального теплопостачання приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п.25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
В матеріалах справи відсутні докази погодження відключення опалення вищезазначеної квартири №24, як того передбачає Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та водопостачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.
Таким чином, місцевим господарським судом правомірно встановлено факт недотримання та порушення відповідачем вимог норм діючого законодавства.
В апеляційній скарзі заявник посилається на те, що даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, у зв'язку з тим, що на даний час Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1, а не магазину непродовольчих товарів, а тому дана справа підлягає розгляду місцевим судом .
Судова колегія відхиляє вищезазначені доводи заявника з огляду на наступне.
По-перше, в матеріалах справи містяться докази того, що ОСОБА_1 звертався із заявою про переведення квартири АДРЕСА_1 в нежитлове приміщення для розміщення магазину непродовольчих товарів з організацією окремого входу та благоустроєм прилеглої території саме як Фізична особа -підприємець.
Відповідно до ч.2 ст.128 Господарського кодексу України, громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.
Крім того, статтею 124 Конституції України передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з ч.1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
Відповідно до 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 10 від 24.10.2011 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам», господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов: участь у спорі суб'єкта господарювання; наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Позивач своїм зверненням до господарського суду Донецької області продемонстрував своє бажання розглянути спір, що виник при виконанні господарського договору, саме в господарському суді. Його право звернення до суду гарантується нормами Конституції України та Господарського процесуального кодексу України.
За таких обставин, ствердження скаржника про те, що спір не підлягає вирішенню в господарських судах України є помилковим, та таким, що не відповідає Конституції України.
Посилання відповідача на те, що Рішення виконавчого комітету Краматорської міської ради від 21.10.2009р. №712, яким переведено квартиру АДРЕСА_1 в нежитлове приміщення, не змінило цільове призначення вказаної квартири, а лише було одним із підстав для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, спростовується наявними в справі доказами, а саме Листом Виконавчого комітету управління містобудування та архітектури Краматорської міської ради від 15.06.2010р. №21-10-345 із списком квартир, що були виведені з житлового фонду за період червень 2009р.-липень 2010р. (а.с.27-28).
Відповідно до ст.4 Житлового кодексу Української РСР, до житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.
Ствердження скаржника про те, що реконструкція квартири під магазин непродовольчих товарів по АДРЕСА_1 на даний момент не завершена, колегією суддів до уваги не приймаються, оскільки дані обставини не стосуються предмету спору. А факт виконання будівельних робіт в приміщенні не звільняє відповідача від обов'язку щодо укладення договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії
Ствердження скаржника про те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»звернулося до господарського суду Донецької області лише з однією позовною вимогою про зобов'язання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії №995 від 25.07.2011р., а місцевим господарським судом порушені вимоги ст.83 Господарського процесуального кодексу України є хибними та такими, що спростовуються матеріалами справи.
Із позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»вбачається, що її резолютивна частина має наступний зміст:
1. Зобов'язати відповідача, Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1, укласти з ТОВ «Краматорськтеплоенерго»м.Краматорськ договір №995 купівлі-продажу(постачання) теплової енергії від 25.06.2011р.
2. Визнати договір №995 купівлі-продажу(постачання) теплової енергії від 25.06.2011р. між позивачем, Товариством з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»та відповідачем, Суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ОСОБА_1, укладеним з 25.06.2011р.
3. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго»(м.Краматорськ вул. Орджонікідзе,5, п.р.№26007301280 у філії-Краматорське відділення №2865 ВАТ «Ощадбанк України»МФО 394222, ЄДРПОУ 34657789) судові витрати (а.с.4).
Матеріали справи свідчать про те, що місцевий господарський суд в порядку ст.43 Господарського процесуального кодексу України всебічно, повно і об'єктивно дослідив матеріали справи в їх сукупності і прийняв рішення, яке відповідає обставинам справи та вимогам закону.
З огляду на вищезазначене, вимоги апеляційної скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.АДРЕСА_3 не підлягають задоволенню, оскільки рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2012р. у справі №11/294пд відповідає фактичним обставинам, нормам матеріального та процесуального права і з заявлених підстав не підлягає зміні чи скасуванню.
Керуючись статями 43, 49, ч. 3 ст. 84, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_3 на рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2012р. у справі №11/294пд - залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2012р. у справі №11/294пд - залишити без змін.
Абзац 2 резолютивної частини рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2012 р. викласти в наступній редакції:
Зобов'язати Фізичну особу -підприємця ОСОБА_1 укласти договір купівлі-продажу (постачання) теплової енергії № 995 від 25.07.2011 р. в редакції, запропонованій позивачем, а саме:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», іменоване надалі «Теплопостачальна організація", в особі заступника генерального директора Волохи Станіслава Олександровича, який діє на підставі довіреності від 26.07.2010 року №06/17-10, з однієї сторони, та фізична особа підприємець, іменований надалі «Споживач», в особі ОСОБА_1 який діє на підставі св.-во про державну реєстрацію, з іншого боку, надалі по тексту іменовані як «Сторони», уклали цей Договір про купівлю-продаж (постачання) теплової енергії (надалі - Договір), згідно з вимогами діючого законодавства України, про наступне:
1. Предмет договору
1.1. За цим Договором Теплопостачальна організація зобов'язується постачати теплову енергію Споживачу до точки продажу (або до точки розподілу - у разі відсутності вузлів обліку) теплової енергії згідно Додатку №1 «Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності Сторін», що є невід'ємною частиною цього Договору, а Споживач зобов'язується приймати та оплачувати надану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в строки та на умовах, передбачених цим Договором.
1.2. Терміни, що використовуються в даному Договорі, вживаються відповідно до термінів, передбачених Законом України «Про теплопостачання»та Правилами користування тепловою енергією, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 року № 1198.
2. Умови та порядок надання теплової енергії
2.1. Теплова енергія постачається на об'єкти Споживача в обсягах згідно Додатку №2 «Перелік об'єктів та обсяги постачання теплової енергії», що є невід'ємною частиною цього Договору, на такі потреби: опалення - в опалювальний сезон, гаряче водопостачання - протягом календарного року, за умовами цього Договору.
2.2. Приєднання нових об'єктів Споживача, реконструкція або розширення системи теплоспоживання Споживача чи збільшення обсягів споживання теплової енергії на діючих об'єктах Споживача відбувається за вимогами діючих Правил користування тепловою енергією та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, які є обов'язковими як для Теплопостачальної організації, так і для Споживача теплової енергії, з оформленням відповідного Акту обстеження, складеного Теплопостачальною організацією.
2.З. Початок та закінчення опалювального періоду визначається погодними умовами та встановлюються Теплопостачальною організацією згідно рішення місцевих органів влади. За наявності окремої рамки вводу або окремо розташованого приміщення на об'єкті (об'єктах) Споживача терміни початку та закінчення опалювального періоду за письмовим зверненням Споживача можуть встановлюватися інші, про що між Сторонами укладається письмова угода.
3. Права та обов'язки Споживача
3.1. Споживач має право:
3.1.1. Отримувати теплову енергію в обсягах та якості відповідно до Додатку №2 до цього Договору.
3.1.2. Отримувати інформацію від Теплопостачальної організації щодо обсягу та якості постачання теплової енергії, тарифів (цін), порядку оплати, режимів споживання на умовах, визначених цим Договором та згідно вимог чинного законодавства.
3.1.3. Вимагати від Теплопостачальної організації надання достовірної інформації про тарифи на теплову енергію, методики і нормативи розрахунків, режими теплоспоживання.
3.1.4. Перевіряти достовірність розрахунків за теплову енергію.
3.1.5. Отримувати згідно із законодавством України відшкодування завданих йому збитків.
3.1.6. У разі порушення Теплопостачальною організацією умов Договору викликати її представника для складення та підписання акта, у якому зазначаються строки, види порушень.
3.1.7. Вимагати поновлення теплопостачання об'єктів Споживача після усунення технологічних порушень, якщо теплопостачання було припинено без розірвання Договору.
3.1.8. Звертатися до суду в установленому законодавством порядку для вирішення питань, що стосуються предмета Договору.
3.1.9. Приєднувати до своїх теплових мереж інших споживачів за наявності технічної можливості після отримання письмового погодження Теплопостачальної організації.
3.2. Споживач теплової енергії зобов'язується:
3 2 1. Дотримуватися вимог чинного законодавства України, нормативно-технічних документів та умов цього Договору.
3.2.2. Дотримуватися кількісних показників споживання теплової енергії в обсягах відповідно до Додатку №2.
3.2.3. Забезпечувати належний стан обслуговування та безпечну експлуатацію власної системи теплоспоживання об'єктів, запобігати втратам мережної води у власній системі теплоспоживання.
3.2.4. Зберігати вузол обліку та всі пломби в належному стані, не втручатися в вузли обліку, не зривати та не порушувати цілісність пломб. Негайно письмово повідомляти Теплопостачальну організацію про несправності в вузлах обліку та/або порушення цілісності пломб.
3 2.5. Вчасно проводити розрахунки за теплову енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов цього Договору.
3.2.6. Письмово повідомляти Теплопостачальну організацію про всі об'єкти теплоспоживання, що підключені до його теплових мереж та теплових мереж Теплопостачальної організації (найменування, розміри теплових навантажень будинків, будівель, споруд, їх реальні обсяги теплоспоживання, площа займана Споживачем) та надавати іншу достовірну інформацію, яка необхідна для проведення розрахунків між Сторонам.
3.2.7. Надавати всі необхідні документи на вимогу Теплопостачальної організації для перевірки правильності оплати, розрахунків та перевірки показів вузлів обліку.
3.2.8. Виконувати умови та порядок часткового або повного припинення постачання теплової енергії, передбачених умовами цього Договору та чинним законодавством.
3.2.9. Не втручатися в діючі системи теплопостачання. Не використовувати теплоспоживчі установки та тепловикористальне обладнання, експлуатація яких заборонена, або використання яких не було погоджене з Теплопостачальною організацією. Не допускати переобладнання системи теплоспоживання без погодження з Теплопостачальною організацією та у випадках, передбачених чинним законодавством, відповідними органами державної влади, у тому числі виготовляти та/або заміняти сопла в елеваторних вузлах та дросельні шайби.
3.2.10. Призначити особу, відповідальну за справний стан та безпечну експлуатацію власних теплоспоживчих установок і теплових мереж, про що письмово повідомити Теплопостачальну організацію. Обслуговувати свої власні теплоспоживчі установки та теплові мережі підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого з Теплопостачальною організацією договору.
3.2.11. В міжопалювальний період підготовувати власні теплоспоживчі установки та теплові мережі щодо забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання, включаючи ремонт та налагодження вузлів обліку, про що Сторони складають акт про готовність об'єкта (об'єктів) Споживача до опалювального сезону. Споживання теплової енергії Споживачем без підписаного Теплопостачальною організацією акту про готовність об'єкта (об'єктів) Споживача до опалювального сезону прирівнюється до самовільного підключення.
3.2.12. Забезпечувати безперешкодний цілодобовий доступ представникам Теплопостачальної організаці до системи теплоспоживання Споживача та вузлів обліку теплової енергії для контролю та нагляду за дотриманням умов цього Договору та вимог чинного законодавства України.
3.2.13. Надавати Теплопостачальній організації документи щодо теплового навантаження об'єкта (об'єктів) Споживача (максимальне проектне навантаження з опалення, середньогодинне, середньодобове та максимальне навантаження з гарячого водопостачання), що виконані спеціалізованою організацією, яка має всі відповідні дозволи на виконання таких робіт.
3.2.14.У випадку переходу на автономну систему теплопостачання ізолювати власні теплові мережі, які проходять через його приміщення та забезпечують гарячою водою інших споживачів, у порядку згідно чинного законодавства України, про що між Споживачем та Теплопостачальною організацією оформлюється двосторонній акт. За таких умов дія цього Договору призупиняється у частині нарахування за теплову енергію з дня оформлення Сторонами цього акту. У разі виявлення представником Теплопостачальної організації порушення ізоляції теплових мереж Споживача Сторони складають акт за процедурою пункту 4.1.1 цього Договору. На підставі складеного акту Споживач зобов'язаний сплатити Теплопостачальній організації вартість теплової енергії за період: з дати складання первісного акту про ізоляцію тепллових мереж до моменту виявлення порушення вищевказаної ізоляції.
3.2.15. У випадку забруднення зворотної мережної води з вини Споживача та допущення її подачі в мережі Теплопостачальної організації за показниками якості, які погіршують показники якості подавальної мережної води: негайно зупинити водопідігрівач до усунення причин забруднення та повідомити про це Теплопостачальну організацію, а також сплатити Теплопостачальній організації вартість хімічно очищеної води та втрат тепла в ній, яка йде на заміщення забрудненої.
3.2.16.Не допускати переобладнання системи теплоспоживання, яке призводить до порушення теплового балансу будинку, будівлі (споруди) Споживача та третіх осіб. Не займати підвали будинків, будівель (споруд), в яких прокладені теплові мережі або обладнані теплові вводи, під майстерні, склади, магазини, офіси тощо.
3.2.17.Письмово інформувати Теплопостачальну організацію про зміну власного найменування, організаційно- правової форми, місцезнаходження, банківських реквізитів, про зміну користувачів приміщень та теплових мереж Споживача (субспоживача) тощо, не пізніше 5 днів з моменту настання зазначених подій.
3.2.18.Виконувати технічні умови, що видані Теплопостачальною організацією, при приєднанні, реконструкції або розширенні системи теплоспоживання чи збільшенні обсягів споживання теплової енергії на об'єктах Споживача. Реконструкція системи теплоспоживання або ремонтні відновлення об'єму теплоносія в системах здійснюється за paxунок коштів Споживача.
3.2.19.Негайно усунути всі пошкодження у своїх теплових мережах та системах теплоспоживання і відшкодувати збитки Теплопостачальній організації, завдані такими пошкодженнями.
3.2.20.Надавати письмовий звіт Теплопостачальній організації про обсяги спожитої теплової енергії згдідно показників приладів обліку теплової енергії протягом трьох робочих днів з дня закінчення розрахункового періоду.
3.2.21.Письмово погоджувати з Теплопостачальною організацією збільшення обсягу споживання теплової енері
3.2.22.Узгодити з Теплопостачальною організацією та встановити резервне джерело теплопостачання для об'єктів, які потребують безперервного теплопостачання.
3.2.23.Не перешкоджати передачі теплової енергії через свої системи теплопостачання субспоживачам.
3.2.24.Періодично, не рідше одного разу натри місяці проводити звірку взаємних розрахунків з Теплопостачальною організацією.
3.2.25.Протягом трьох робочих днів з моменту закінчення розрахункового періоду отримувати в Teплoпocтaчaльній організації акти-рахунки та податкові накладні. У разі неотримання уповноваженим представником Споживача акту- рахунку Теплопостачальна організація надсилає акт-рахунок поштою. В такому разі акт-рахунок вважається отриманим і узгодженим Споживачем на третю добу з моменту його надсилання.
3.2.26.Виконувати вимоги Теплопостачальної організації щодо підготовки вузлів обліку, тепловикористального обладнання до опалювального періоду. Невиконання вимог Теплопостачальної організації є підставою для відмови Споживачу в постачанні теплової енергії.
4. Права та обов'язки Теплопостачальної організації
4.1. Теплопостачальна організація має право:
4.1.1.В будь-який час знімати та перевіряти покази та стан вузлів обліку теплової енергії, у тому числі покази приладів комерційного обліку, проводити обстеження системи теплоспоживання Споживача щодо виявлення споживання теплової енергії поза та/або без приладів обліку, самовільного втручання в діючі системи теплоспоживання та теплопостачання, а також перевіряти додержання Споживачем інших умов цього Договору, складати акти за результатами перевірки, що є обов'язковими для виконання Сноживачсм. У разі відмови Споживача від підписання акту він вважається дійсним, якщо його підписали три представники Теплопостачальної організації.
4.1.2.У разі несплати за спожиту теплову енергію.ю при виявленні порушень Споживачем умов цього Договору та в інших випадках, передбачених Договором обмежити або припинити постачійня теплової енергії Споживачеві та нарахувати штрафні санкції за умовами цього Договору.
4.1.3. Вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними ним під час споживання теплової енергії.
4.1.4. При наявності технічної можливості та за письмовою згодою Споживача, приєднувати до його теплових мереж та систем теплоспоживання нових споживачів та/або субспоживачів за рахунок коштів Споживача.
4.1.5. Вносити зміни у цей Договір шляхом укладення із Споживачем відповідних додаткових угод до Договору.
4.1.6. Безперешкодного доступу до системи теплоспоживання Споживача та вузлів обліку, включаючи прилади комерційного обліку теплової енергії, в тому числі для перевірки наявності ізоляції теплових мереж у випадку переходу Споживача на автономну систему теплопостачання.
4.2. Теплопостачальна організація зобов'язується:
4.2.1. Забезпечити Споживачу постачання теплової енергії в обсягах та на умовах цього Договору.
4.2.2. Надавати Споживачу за його вимогою інформацію про обсяги та якість постачання теплової енергії, тарифи (ціни), порядок оплати, методики і нормативи розрахунку, режими споживання на умовах, визначених цим Договором та чинним законодавством України.
4.2.3. Здійснювати перевірку роботи вузлів обліку (приладів комерційного обліку) Споживача та вести контроль за станом теплоспоживального обладнання та теплових мереж Споживача перед початком та по закінченню опалювального періоду. Вимоги Теплопостачальної організації щодо проведення заходів по підготовці до опалювального періоду є обов'язковими для виконання Споживачем.
4.2.4. Після закінчення опалювального періоду надавати Споживачеві дані про обов'язкові обсяги робіт з підготовки системи теплоспоживання Споживача, у тому числі його теплоспоживального обладнання та вузлів обліку, до наступного опалювального періоду.
4.2.5. За наявності технічної можливості приєднувати до своїх теплових мереж інші об'єкти Споживача при умові дотримання ним порядку приєднання до системи теплопостачання Теплопостачальної організації та оплати за приєднання.
5. Облік теплової енергії
5.1. Облік обсягу споживання поставленої теплової енергії здійснюється за приладами комерційного обліку, що занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки та пройшли державну метрологічну атестацію і опломбовані Теплопостачальною організацією. У разі відсутності, пошкодження та/або неправильної роботи приладів комерційного обліку або їх не відповідності встановленим вимогам, та/або пошкодження (зриву) пломб на таких приладах, обсяг споживання теплової плової енергії здійснюється розрахунковим способом відповідно до теплових навантажень Споживача, виконаних за вимогами пункту 3.2.13. цього Договору. У разі відсутності у Теплопостачальної організації даних про фактичне споживання теплової енергії відповідно до показників приладів обліку за умовами цього Договору або ненадання Споживачем теплових навантажень за вимогами пунктів 3.2.13., 5.3. цього Договору, обсяг споживання теплової енергії обраховується виходячи з опалювальної площі Споживача.
5.2. Проектування та встановлення приладів комерційного обліку теплової енергії виконується організаціями, які мають відповідні дозволи. Встановлення приладів обліку виконується за проектом на межі балансової належності і експлуатаційної відповідальності Сторін, по узгодженню з Теплопостачальною організацією. У разі встановлення приладів обліку теплової енергії не на межі балансової належності і експлуатаційної відповідальності Сторін, до обсягів спожитої теплової енергії, визначеної за фактичними показниками приладів обліку, додаються втрати на дільницях теплової мережі, що перебуває на балансі (у власності) Споживача, від точки продажу (розподілу) до місця встановлення приладів обліку. Розрахунок втрат здійснюється Теплопостачальною організацією згідно з КТМ-204, при цьому обсяг спожитої теплової енергії збільшується на обсяг втрат в теплових мережах.
5.3. При встановленні приладів обліку теплової енергії у точці продажу (розподілу), Споживач зобов'язаний одночасно надати Теплопостачальній організації проект теплового навантаження об'єкта (об'єктів) теплоспоживання (максимальне проектне з опалення та середньогодинне, середньодобове та максимальне з гарячого водопостачання) за вимогами пункту 3.2.13. цього Договору.
6. Порядок розрахунків
6.1. Споживач здійснює розрахунок протягом 3 (трьох) робочих днів з дня отримання Споживачем акту-рахунку за умовами цього Договору шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Теплопостачальної організації:
6.1.1. За фактичний обсяг спожитої теплової енергії за розрахунковий період, визначений за показниками приладів обліку або на підставі наданих Споживачем теплових навантажень (у разі відсутності або виходу з ладу приладу обліку), за тарифом (ціною) 780,00 гривен за 1 (одну) Гкал (у тому числі ПДВ в розмірі 20%);
6.1.2. У разі відсутності у Теплопостачальної організації даних про фактичне споживання теплової енергії відповідно до показників приладів обліку або ненадання Споживачем теплових навантажень за вимогами пунктів 3.2.13., 5.3. цього Договору, виходячи з опалювальної площі Споживача за тарифом (ціною): 23,46 гривен за 1 квадратний метр опалювальної площі (у тому числі ПДВ у розмірі 20%).
6.2. У випадку встановлення інших тарифів (цін) на теплову енергію уповноваженими на це органами Сторони застосовують нові тарифи (ціни) з моменту їх затвердження (погодження) уповноваженими на це органами без додаткового узгодження їх Сторонами.
6.3.Сторони мають право використовувати інші форми розрахунків відповідно до чинного законодавства України, про що між Сторонами укладається письмова угода.
6.4.Розрахунковим періодом є календарний місяць.
6.5. Споживач оплачує теплову енергію за тарифами (цінами), діючими у розрахунковий період.
7. Припинення і обмеження постачання теплової енергії
7.1. Теплопостачальна організація відповідно до умов цього Договору має право частково або повністю припиняти постачання теплової енергії Споживачеві у наступних випадках:
7.1.1. Закінчення терміну дії цього Договору або його розірвання в судовому порядку.
7.1.2. Порушення Споживачем строків оплати за спожиту (отриману) теплову енергію.
7.1.3. Самовільного підключення (приєднання) Споживачем об'єкта (об'єктів) до системи теплопостачання Теплопостачальної організації.
7.1.4. Введення Споживачем в експлуатацію системи теплоспоживання без відповідного допуску Теплопостачальної організації.
7.1.5. Експлуатація Споживачем системи теплоспоживання з пошкодженими (зірваними) пломбами, що встановлені Теплопостачальною організацією на вузлі (вузлах) обліку теплової енергії.
7.1.6.Обмеження вільного доступу представників Теплопостачальної організації до системи теплоспоживання та/або вузлів обліку теплової енергії Споживача.
7.1.7.Утримання в антисанітарному стані приміщень вузлів управління та технічних підвалів, де проходять теплові мережі Теплопостачальної організації, розміщення в них складів, організацій, магазинів, офісів, контор тощо; псування обладнання системи теплоспоживання в межах будівель.
7.1.8. Пошкодження Споживачем власних теплових мереж.
7.1.9. Неготовності Споживача до опалювального періоду.
7.1.10.Проведення Теплопостачальною організацією планових випробувань, поточних та капітальних ремонтів, профілактики та ремонту обладнання джерел тепла в міжопалювальний період.
7.1.11.Підключення нового споживача, якщо Споживач не має резервного джерела теплопостачання на строк виконання робіт.
7.2. Якщо теплопостачання об'єкта (об'єктів) було припинено з вини Споживача, то Теплопостачальна організація поновлює постачання теплової енергії лише після усунення причин, що викликали це припинення, за умови оплати всіх платежів, передбачених умовами цього Договору, та/або відшкодування Споживачем всіх спричинених Теплопостачальній організації збитків.
7.3.При необхідності виконання планових робіт Теплопостачальна організація письмово (повідомлення в засобах масової інформації, факсограмою, електронною поштою, кур'єрскою поштою, особисто) повідомляє Споживача про дату припинення теплопостачання не пізніше ніж за три робочі дні до дня виконання таких робіт (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили).
7.4.Споживач при отриманні повідомлення про припинення теплопостачання зобов'язаний вжити заходи, що спрямовані на запобігання травматизму людей, пошкодженню обладнання, погіршенню систем теплоспоживання, негативним екологічним та іншим наслідкам.
7.5.Відновлення теплопостачання здійснюється протягом трьох робочих днів, починаючи з дня усунення причин припинення теплопостачання та оплати витрат Теплопостачальної організації на відновлення теплопостачання.
8. Відповідальність Сторін
За невиконання або неналежне виконання Сторонами зобов'язань за Договором, винна Сторона відшкодовує іншій завдані збитки без зарахування неустойки. Відшкодування збитків та сплата штрафу, пені не звільняє Сторони від виконання зобов'язань.
8.1. Теплопостачальна організація несе відповідальність:
8.1.1. За неправильне застосування тарифів за фактично поставлену теплову енергію Споживачу Теплопостачальна організація сплачує штраф згідно із чинним законодавством України.
8.1.2.Теплопостачальна організація несе відповідальність за достовірність наданої інформації згідно із чиннш законодавством України.
8.2. Споживач несе відповідальність:
8.2.1.За зрив, пошкодження пломб, встановлених Теплопостачальною організацією - штраф у розмірі 3 300 (три тисячі триста) грн.
8.2.2.За перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання, вузлів обліку (на території Споживача тощо) працівників Теплопостачальної організації при виконанні ними службових обов'язків - штраф у розмірі 3 300 (три тисячі триста) грн.
8.2.3.За самовільне підключення (приєднання) систем теплоспоживання Споживача до тепломереж Теплопостачальної організації та/або підключення систем теплоспоживання Споживача поза вузлами (приладами) обліку, споживання теплової енергії з пошкодженими пломбами на вузлах (приладах) обліку теплової енергії або з простроченим строком метрологічної повірки таких приладів - штраф у розмірі 8 400 (вісім тисяч чотириста) грн.
8.2.4.За порушення строків оплати спожитої теплової енергії в гарячій воді за умовами цього Договору Споживач сплачує Теплопостачальній організації пеню в розмірі 1% від належної до сплати суми за кожний день прострочення у відповідності з Законом України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій»№ 686-XIV від 20.05.1999 року.
8.2.5.За неповідомлення Теплопостачальній організації або подання недостовірної інформації про зміну власного найменування, організаційно-правової форми, місцезнаходження, банківських реквізитів, про зміну користувачів приміщень та теплових мереж Споживача (субспоживача), інформації згідно п.п. 3.2.6, 3.2.17 цього Договору Споживач сплачує штраф у розмірі 10% від вартості теплової енергії, спожитої в попередньому розрахунковому періоді.
8.2.6.За самовільне (несанкціоноване) від'єднання Споживача від теплової мережі Теплопостачальної організації до закінчення строку дії цього Договору -у розмірі 8 400 (вісім тисяч чотириста) грн.
8.2.7.За водозабір з систем теплоспоживання та теплопостачання Споживачем через крани та інші пристрої -у розмірі 3 300 (три тисячі триста) грн.
8.3. Сплата штрафних санкцій не звільняє Споживача від обов'язку оплати спожитої теплової енергії.
9.Порядок вирішення суперечок
9.1.Розбіжності та спори між Сторонами, пов'язані з виконанням, зміною та розірванням цього Договору вирішуються шляхом проведення переговорів, обміном листами (телеграмами, факсами), укладенням додаткових угод.
9.2.У разі неможливості досягти згоди, Сторони мають право звернутися до суду згідно діючого законодавства України для вирішення спірного питання.
9.3.По всім спорам, розбіжностям і санкціям, що випливають із цього Договору, строк позовної давності, згідно ст. 259 ЦК України, встановлюється 5 (п'ять) років.
10.Обставини непереборної сили
10.1.Виконання Сторонами зобов'язань за цим Договором, може бути призупинено тільки в разі настання обставин непереборної сили (надалі також - форс-мажорні обставини): стихійного лиха, збройного конфлікту, перекриття шляхів руху транспорту внаслідок страйку, рішень Уряду України або інших обставин, які перебувають поза контролем Сторін.
10.2.Сторона, яка зазнала дії обставин непереборної сили, має протягом трьох робочих днів повідомити про це другу Сторону. Факт наявності та термін дії форс-мажорних обставин підтверджусться довідкою відділення Торгово- промислової палати України або іншого компетентного органу за місцем виникнення форс-мажорних обставин.
10.3. Після припинення дії обставин непереборної сили перебіг терміну виконання зобов'язань поновлюється.
10.4.Якщо дія обставин непереборної сили триває більше ніж 90 календарних днів поспіль, Сторони мають право в односторонньому порядку припинити дію цього Договору, з повідомленням протилежної Сторони не пізніше ніж за 14 календарних днів до дати розірвання Договору. При цьому збитки, заподіяні припиненням дії Договору, не відшкодовуються і штрафні санкції не сплачуються.
11.Термін дії Договору
11.1. Згідно з ч.З ст.631 ЦК України, умови цього Договору застосовуються до правовідносин між Сторонами, які виникли з 1.11.2009 року. Договір є безстроковим.
11.2.Термін дії Договору може бути змінений шляхом укладення Сторонами письмової додаткової угоди.
12.Умови зміни, розірвання та припинення Договору
12.1.Договір підлягає розірванню та припиняє свою дію у випадках:
12.1 1. взаємної згоди Сторін про його розірвання;
12.1 2. прийняття рішення судом;
12.1.3. ліквідації Сторін, відміни державної реєстрації;
12.1.4. інших випадках, передбачених законодавством України.
12.2.Припинення дії Договору не звільняє Споживача від обов'язку повної сплати за спожиту теплову енергію.
12.3.Зміни та доповнення до цього Договору приймаються за взаємною згодою Сторін та оформлюються належним чином у письмовому вигляді додатковими угодами до цього Договору.
13. Інші умови Договору
13.1. Договір складений у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, які мають однакову юридичну силу.
13.2. Всі Додатки є невід'ємною частиною цього Договору.
13.3. Сторони підтверджують свій статус платника податку на прибуток:
13.3.1. Теплопостачальна організація є платником податку на прибуток на загальних підставах, відповідно до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
13.3.2.Споживач ФОП ОСОБА_1
13.4. Для постійного зв'язку з Теплопостачальною організацією та узгодження всіх питань, пов'язаних з виконанням умов цього Договору, підписанням і отриманням актів-рахунків Споживач призначає свою відповідальну та уповноважену особу:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Робочийц телефон_____________________________________________________________
Цілодобовий черговий тел. Споживача____________________________________________
13.5. Теплопостачальна організація призначає відповідального представника в особі:
Литвинова Олександра Ігоровича
Робочий телефон (06264) 70384
13.6. Сторони зобов'язуються повідомляти письмово про зміни відповідальних осіб, визначених у пунктах 13.4., 13.4 цього Договору, письмово одна одну.
13.7. При укладенні та виконанні умов цього Договору Сторони застосовують ст.6 ЦК України.
13.8. 3 моменту укладення цього Договору всі раніше укладені між Сторонами договори купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді втрачають чинність.
14. Юридичні адреси Сторін та платіжні реквізити:
Теплопостачальна організація:
ТОВ «Краматорськтеплоенерго»
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ № 34657789
84305, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Орджонікідзе, 5
Поточний рахунок № 26007301280 в Краматорському відділенні № 2865 ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 394222, ІПН 346577805152, св-во № 100281592.
Споживач: ФОП ОСОБА_1
АДРЕСА_2
ІР НОМЕР_2, паспорт НОМЕР_5 видан Краматорським МВ ГУМВС України в Дон.обл, 24.02.1997 року.
АДРЕСА_4
Додаток № 1
до Договору № 995 від 25.07.11 року
Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності Теплопостачальної організації та Споживача
Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго», іменоване надалі «Теплопостачальна організація», в особі заступника генерального директора Волохи Станіслава Олександровича, що діє на підставі довіреності від 15.04.2010 року №06/7-10, з однієї сторони, та Фізична особа підприємець іменований надалі «Споживач», в особі ОСОБА_1, діючий(а) на підставі свідоцтва про державну реєстрацію, з іншого боку, згідно з цим Додатком к Договору визначили наступне:
1.Точка продажу (розподілу) теплової енергії:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2.Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності Теплопостачальної організації:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3.Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності Споживача:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4.Теплопостачальна організація несе відповідальність за обслуговування теплоустаткування і мереж до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності Теплопостачальної організації.
5.Споживач несе відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію теплоустаткування, теплових мереж до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності Споживача, а також за збереження приладів обліку.
6.Кожна із Сторін самостійно вирішує питання щодо технічного обслуговування та експлуатації теплових мереж, якщо точка продажу не співпадає, відповідно, з межею балансової належності та експлуатаційної відповідальності Теплопостачальної організації або з межею балансової належності та експлуатаційної відповідності.
8.Загальна характеристика теплових мереж:
Магістральні мережі № ІІ-ї зони
Теплове джерело -ТЕЦ
Теплова камера (вузол приєднання) ТК-28 кварталу № 175
Тип прокладки-непрохідний канал
Діаметр трубопроводів Споживача (мм)
Довжина дільниць тепломережі Споживача (м) _
Вид ізоляції тепломережі Споживача
9.Вихідні дані для розрахунку втрат на тепловій мережі Споживача:
УQвтр = Гкал/годину, в тому числі
а) з витоком води Gв = тонн/годину,
Qвтр = тонн/годину.
б) з поверхні трубопроводів підвідних мереж Qвтр= Гкал/годит
Максимальні витрати мережної води не більше G = тонн/годин
Даний Додаток №1 є невід'ємною частиною Договору купівлі-продажу (постачання) теплової енергії, складений на двох сторінках, у двох примірниках - для Споживача та Теплопостачальної організації.
Додаток № 2
до Договору № 995 від 25.07.11 року
№ п/пНайменування об'єктів СпоживачаМісцезнаходження об'єктів СпоживачаВид діяльності СпоживачаДані про об'єкти СпоживачаПрилад облікуТеплове навантаження
1234567891011
1ФОП ОСОБА_1АДРЕСА_1Нежиле приміщення 54,60
2
3
4
5
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.
Головуючий І.А.Бойко
Судді О.О.Радіонова
В.М.Татенко
Надруковано: 4 прим.
1- позивачу
1- відповідачу
1- у справу
1 - ДАГС