Справа № 2-177
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«29» травня 2008 року смт.Оратів
Оратівський районний суд
Вінницької області
В складі: головуючого Драчук Т.О.
при секретарі Данилюку В.М.
розглянувши в судовому засіданні на попередньому розгляді в смт.Оратів справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання правочину дійсним і права власності на нерухоме майно, за участю позивача ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, про визнання правочину дійсним і права власності на нерухоме майно.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю і суду пояснила, що 8 січня 2008 року між нею і відповідачем було досягнуто домовленості про купівлю-продаж житлового будинку (саманного, обкладеного цеглою) з господарськими будівлями, які розташовані на земельній ділянці площею 0.18 га по АДРЕСА_1. При цьому ними було погоджено всі належні умови купівлі-продажу обумовленого вище нерухомого майна. Зокрема: щодо ціни, строків передачі цього майна у власність та його оплати, оформлення договору в нотаріальній конторі, тощо. По обоюдній домовленості це майно оцінено в суму 45000 грн. На підтвердження укладеної угоди вони підписали відповідний договір купівлі-продажу від 15.01.08 року, при цьому позивачка в присутності свідків передала відповідачу 45 тис. грн., що знайшло своє відображення в розписці а відповідачка передала їй частину правовстановлюючих документів на відчужене нерухоме майно, а саме: нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу від 19.11.05 року, згідно якого ОСОБА_2 придбала у власність вказане вище нерухоме майно за 40 тис. грн. та витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, який засвідчує належність їй цього майна.
Отже, позивачка з свого боку повністю виконала попередньо складений договір купівлі-продажу від 15.01.08 року, зокрема: стовідсотково оплатила вартість придбаного житла, придбала відповідні матеріали для його ремонту. Відповідач одержала обумовлені договором кошти.Проте відповідачка до цього часу нотаріально не посвідчила договір купівлі-продажу. Згідно двосторонньої домовленості, вона зобов'язувалася виготовити і передати їй правовстановлюючі документи на продане нерухоме майно та нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу до 1 березня 2008 року. Її неодноразові усні і письмове нагадування про порушення строків нотаріального оформлення договору купівлі-продажу нерухомого майна поки що бажаних результатів не дали. Тому вона змушена звернутися в суд, з тим щоб узаконити придбане житло.
ОСОБА_1 просить суд договір купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого на земельній ділянці площею 0,18 га по АДРЕСА_1, укладений 15 січня 2008 року між нею ОСОБА_1, і відповідачкою, ОСОБА_2, визнати дійсним.
Визнати право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований на земельній ділянці площею 0.18га по АДРЕСА_1за ОСОБА_1.
Відповідач ОСОБА_2 проти задоволення позовних вимог не заперечує та дала пояснення, які по своїй суті є аналогічними поясненням позивачки. Зазначивши, що дійсно вона не передала позивачці технічну документацію на будинок та не з»явилась для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Вона в даний час має намір виїхати до Російської федерації і не має можливості займатись нотаріальним оформленням угоди.
Суд, вислухавши позивача, який просить позов задоволити, відповідача, який не заперечує проти задоволення позовних вимог, вивчивши матеріали справи, зокрема:
- Договір купівлі-продажу від 15.01.2008 року, згідно якого ОСОБА_2, «продавець» що проживає в смт.Оратів з одної сторони та ОСОБА_1 - «продавець» з другої сторони в присутності і за згодою чоловіка ОСОБА_3, діючи добровільно і розуміючи значення своїх дій уклали договір про купівлю-продаж житлового будинку по АДРЕСА_1
- Розписку ОСОБА_2, згідно якої остання в присутності свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 отримала кошти за будинок поАДРЕСА_1в сумі 45 000 грн від ОСОБА_1;
- Договір купівлі-продажу будинку від 19.11.2005 року засвідченого нотаріально, згідно якого ОСОБА_6 та ОСОБА_7 продали, а ОСОБА_2, купила житловий будинок по АДРЕСА_1 за 40 000 грн;
- Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, згідно якого власником житлового будинку по АДРЕСА_1є ОСОБА_2;
- Довідку виконавчого комітету Оратівської селищної ради № 648 від 11.04.2007 року, згідно якої земельна ділянка площею 0,18 га по АДРЕСА_1на якій розташований житловий будинок ОСОБА_2не приватизована, перебувала в користуванні на умовах оренди;
- Повідомлення ОСОБА_1 на ім»я ОСОБА_2 про необхідність нотаріального оформлення угоди, вважає, що позов підлягає задоволенню.
До такого висновку суд прийшов на підставі слідуючого:
В судовому засіданні встановлено, що сторони домовились, щодо істотних умов договору, зокрема: договір уклали в письмовій формі, досягли домовленості, щодо ціни будинку; а також відбулось його повне виконання: відповідач звільнила житловий будинок по АДРЕСА_1та передала його позивачці, отримала обумовлену суму коштів за відчужений будинок, в матеріалах справах наявні докази цієї домовленості, передала частково правостановлюючі документи, однак ухиляється від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.
Згідно ч.2 ст. 220 ЦК України у разі не виконання однією із сторін повністю або частково умов угоди, що потребує нотаріального посвідчення, та ухилянні від нотаріального оформлення іншою стороною, суд вправі визнати таку угоду дійсною.
На підставі ст.ст. 16, 220 ЦК України, керуючись ст.ст.212, 213, 214, 215, 226 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити. Договір купівлі-продажу житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого на земельній ділянці площею 0,18 га по АДРЕСА_1, укладений 15 січня 2008 року між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, визнати дійсним.
Визнати право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташований на земельній ділянці площею 0.18га по АДРЕСА_1за ОСОБА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ:
- Номер: 6/383/34/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-177/2008
- Суд: Бобринецький районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Драчук Т.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.11.2016
- Дата етапу: 27.12.2016
- Номер: 6/383/1/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-177/2008
- Суд: Бобринецький районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Драчук Т.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.12.2016
- Дата етапу: 17.01.2017