Судове рішення #24051638

Справа № 2214/295/2012

Провадження № 2/2214/337/2012


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13.02.2012 року. Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді Роїк В.П.

при секретарі Козир О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Славута справу за позовом ОСОБА_1 до Ногачівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,


в с т а н о в и в:


ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Ногачівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала і пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 Після її смерті залишилося спадкове майно, на яке вона має право згідно заповіту. У визначений законом термін вона не змогла звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знала про наявність заповіту та спадкового майна. Крім того, вона є інвалідом 3 групи і постійно хворіє. Вона є єдиним спадкоємцем за заповітом, тому просить задоволити позов.

Ногачівський сільський голова Матвійчук О.А. направив клопотання про розгляд справи у його відсутності, позов визнав.

Заслухавши пояснення позивачки,, дослідивши представлені письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що стверджується її свідоцтвом про смерть виданим Ногачівською сільською радою 4 січня 2011року.

Згідно заповіту, посвідченого 24 березня 2000 року секретарем Ногачівської сільської ради ОСОБА_2 заповідала ОСОБА_1 належне їй майно.

У відповідності до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачка не знала про наявність заповіту, спадкового майна, а також являється інвалідом 3 групи, постійно хворіє,а тому не змогла своєчасно звернутися до нотаріальної контори із відповідною заявою. Зазначена причина пропуску строку на прийняття спадщини є поважною, тому слід визначити позивачці додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.8,10,14,18,212,213,223 ЦПК України, ст.1272 ЦК України суд,-


в и р і ш и в:

визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 протягом трьох місяців з дня набрання цим рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація