Судове рішення #24046707

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа 0620/2-241/12

Категорія 20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



26 липня 2012 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:



головуючого Снітка С.О.

суддів Худякова А.М., Широкової Л.В.

секретаря Ходаківської О.О.

з участю відповідача, представників позивачки, КПП «Ринок»


розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, третя особа - ККП «Ринок» про переведення прав та обов'язків покупця за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Радомишльського районного суду від 31 травня 2012 року,


в с т а н о в и л а:


Зазначеним рішенням позов задоволено та постановлено перевести на ОСОБА_1 права та обов'язки покупця за договорами купівлі-продажу часток в статутному капіталі ККП «Ринок», укладеними 8 серпня 2011 р. між ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_18 та ОСОБА_2.

________________________________________________________________

Справа №0620/2-241/12 Головуюча у 1 інстанції Коваленко В.П.

Категорія 20 Доповідач Снітко С.О.

Перевести на ОСОБА_1 права та обов'язки покупця по договорах купівлі-продажу часток в статутному капіталі ККП «Ринок», укладених 9 серпня 2011 р. між ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_16 та ОСОБА_2.


Перевести на ОСОБА_1 права та обов'язки покупця по договору купівлі-продажу часток в статутному капіталі ККП «Ринок», укладеному 10 серпня 2011 року між ОСОБА_15 та ОСОБА_2.


Перевести на ОСОБА_1 права та обов'язки покупця по договору купівлі-продажу часток в статутному капіталі ККП «Ринок», укладеному 12 серпня 2011 року між ОСОБА_12 та ОСОБА_2.


Перевести на ОСОБА_1 права та обов'язки покупця по договору купівлі-продажу часток в статутному капіталі ККП «Ринок», укладеному 5 вересня 2011 року між ОСОБА_17 та ОСОБА_2.


Виплатити ОСОБА_2 16969 грн. внесених ОСОБА_1 на депозитний рахунок Радомишльського районного суду.


У апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове про відмову в позові, оскільки вважає його неправомірним, необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального права.


Посилання суду на порушення ч.4 ст.362 ЦК України є безпідставними т.я. засновники (співвласники) мають переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності лише перед іншими особами (ч.1 ст.362 ЦК України), а не перед іншими засновниками (співвласниками), а право вибору покупця з поміж інших засновників (співвласників) належить виключно продавцю (ч.3 ст.362 ЦК України).


Суд неправомірно та без будь-якого обґрунтування надав перевагу одному засновнику ОСОБА_1 перед іншим засновником у придбанні часток у статутному капіталі підприємства, в той час як всі інші засновники правомірно і з власної волі продали частки саме йому.


Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду у межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів дійшла висновку про відхилення апеляційної скарги виходячи із наступного.


Із матеріалів справи видно, що позивачка є однією із засновників колективного кооперативного підприємства «Ринок». Тривалий час перебувала на посаді голови правління. Для забезпечення діяльності підприємства утворено статутний фонд, який складається із конкретних внесків засновників та є їх власністю. Майно належить засновникам відповідно до їх часток у статутному фонді та є їх спільною частковою власністю.


Згідно ст.362 ЦК України у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.


Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.


Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця. а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.


Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.


У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.


У порушення цієї норми закону відповідачі письмово не повідомили позивачку про намір продати свої частки з зазначенням ціни та інших умов продажу, хоча зобов'язані були це зробити.


Даних про те, що позивачка відмовилась від здійснення переважного права купівлі часток у справі немає.


Тому суд обґрунтовано задовольнив її позовні вимоги.


Рішення суду постановлено з дотриманням норм матеріального права, а доводи, наведені ОСОБА_2 в скарзі про своє бачення вимог ст.362 ЦК України, є необґрунтованими. Підстав для скасування рішення суду немає.


Керуючись ст.ст.303,307,308,314,315 ЦПК України, колегія суддів


у х в а л и л а:


Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, а рішення Радомишльського районного суду від 31 травня 2012 року залишити без змін.


Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та протягом двадцяти днів з цього моменту може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.


Головуючий (підпис)

Судді: (підписи)


Згідно: суддя апеляційного суду

Житомирської області Снітко С.О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація