Справа № 1-95 2007 рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2007 року Петрівський районний суд Кіровоградської області
в складі:
головуючого Шаєнко Ю.В.
при секретарі Платоновій В.В.
з участю прокурора Бульби І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Петрове справу про обвинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженцяАДРЕСА_1 українця, громадянина України, з середньою - технічною освітою, одруженого, не працюючого, мешканця АДРЕСА_2, не судимого;
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уродженця АДРЕСА_2, українця, громадянина України, з середньо - технічною освітою, одруженого, не працюючого, мешканця АДРЕСА_2, такого, що не має судимості;
за 4.2 ст. 185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Що підсудні скоїли таємне викрадення чужого майна (крадіжку), за попередньою змовою групою осіб, при слідуючих обставинах.
27.08 2006 року близько 15-ї години в АДРЕСА_1 підсудний за попередньою змовою, з метою скоєння крадіжки чужого майна, перебуваючи на робочому місці на території СФГ "Роксолана", яке розташоване по вул. Степовій, де з вказаної території таємно викрали металеву трубу Р-65 довжиною 14 метрів вартістю 2601 грн., металеву трубу діаметром 32 мм, довжиною 8 метрів, вартістю 1 метра 11,45 грн. на загальну суму - 91,80 грн., металеву борону БЗСС - 0,1 вартістю 182 грн.
В результаті крадіжки СФГ "Роксолана" заподіяно матеріальну шкоду на суму 2874,80 грн.
Викрадене підсудні погрузили в автомобіль УАЗ державний номер НОМЕР_1 та поїхали з території господарства, але по дорозі були затримані директором господарства ОСОБА_2
Підсудні винними себе визнали повністю і підсудний ОСОБА_2. пояснив суду, що в серпні 2006 року він працював в смт. Петрове в СФГ "Роксолана" на будівництві ангару і проживав на території господарства.
27.08.2006 року перебуваючи на робочому місці близько 15-ї години він разом з ОСОБА_1. вирішили скоїти крадіжку металевих виробів з господарства, порізав рейсу і разом з ОСОБА_2. та ОСОБА_3погрузили її в автомобіль УАЗ, який належить господарству, також погрузили трубу та борону, які знаходились теж на території СФГ.
Він сів за кермо автомобіля і всі разом вони поїхали з території господарства здавати метал на металобрухт. Про те, що вони скоювали крадіжку металу ОСОБА_3. та ОСОБА_4 не говорили, останні повинні були допомогти їм розгрузити автомобіль, але від'їхавши недалеко від території СФГ вони були затримані головою господарства ОСОБА_2, який викликав працівників міліції.
Підсудний ОСОБА_1. дав аналогічні показання, показанням підсудного ОСОБА_3
Вина підсудних підтверджується показаннями свідка, протоколом огляду місця події, протоколом затримання та огляду транспорту, протоколами відтворення обстановки і обставин події, висновком експерта.
Так свідок ОСОБА_2пояснив суду, що 27.08.2006 року він працював в смт. Петрове на території СФГ "Роксолана" по найму. До нього прийшов ОСОБА_1. і попросив допомогти погрузите метал на автомобіль. Він погодився, вини погрузили метал на автомобіль УАЗ і вони поїхали з території СФГ, але недалеко від території СФГ їх зустрів ОСОБА_2 та викликав працівників міліції. Про те, що метал викрадений він не знав.
Відповідно до протоколу огляду місця події від 27.08.2006 року в присутності понятих було оглянуто територію СФГ "Роксолана", де факт крадіжки металу підтвердився (а.с.6-10).
У відповідності з протоколом огляду та затримання транспорту від 27.08.2006 року було затримано автомобіль УАЗ 452 - а, державний номер НОМЕР_1 в якому знаходилось 8 метрів металевої труби та 14 метрів рейси Р -65 в порізаному стані і одна борона (а.с.11).
Відповідно до протоколів відтворення обстановки і обставин події в присутності понятих підсудний ОСОБА_1. відтворив обставини крадіжки з території СФГ "Роксолана" металу, яка мала місце 27.08.2007 року, підсудний ОСОБА_2. також відтворив цю подію (а.с.95-98).
Згідно з висновком експерта № 1535/25 від 19.09.2006 року загальна вартість металевих виробів викрадених 27.08.2006 року підсудними в СФГ "Роксолана" станом на 27.08.2006 року з урахуванням знижки на знос, складає - 2874,80 грн. (а.с.43).
Суд вважає, що вина підсудних повністю доведена і їх дії вірно кваліфіковано за ч.2 ст. 185 КК України так як вони скоїли таємне викрадення чужого майна (крадіжку) за попередньою змовою групою осіб.
При визначенні покарання суд враховує пом'якшуючі вину обставини, те, що підсудні щиро розкаюються у скоєному злочині, та дані про їх особи, те, що вони негативно характеризуються по місцю проживання, підсудний ОСОБА_1вперше притягується до кримінальної відповідальності.
На підставі вищевказаного - суд вважає, що виправлення підсудних можливе при засудженні їх до позбавлення волі з звільненням від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України,-
ЗАСУДИВ:
Визнати винними ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в скоєнні злочину передбаченого ч.2 ст.185 КК України і призначити їм покарання; по З роки позбавлення волі. На підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнити ОСОБА_3. з двохрічним, а ОСОБА_4. з однорічним іспитовим строком, якщо вони протягом цього терміну не скоять нових злочинів і виконають покладені на них обов'язки, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання, повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтись для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню -підписку про невиїзд.
Стягнути з підсудних ОСОБА_1. і ОСОБА_2. судові витрати по справі за проведення судово - товарознавчих експертиз - 87,18 грн. на користь держави.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 днів, через Петрівський районний суд.