Справа №10-44/12 09.02.2012 09.02.2012 09.02.2012
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 10-44/2012 Головуючий суду І інстанції
Категорія: ч. 2 ст. 187 КК України суддя Непша О.І.
Доповідач апеляційної інстанції
Чебанова-Губарєва Н.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2012 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого: Дзюби Ф.С.
суддів: Фаріонової О.М., Чебанової-Губарєвої Н.В.
за участю прокурора:Зіми В.В.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві апеляцію помічника прокурора Корабельного району м. Миколаєва на постанову Корабельного районного суду м. Миколаєва від 02 лютого 2012 року, якою відмовлено в обрані запобіжного заходу у вигляді взяття під варту
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю м. Магадан, РФ, громадянину України, який не працює, проживає в АДРЕСА_1, раніше не судимий,
обвинуваченому у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України.
Органом досудового слідства ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що 10 січня 2012року приблизно о 20.00 годині, за попередньою змовою, з метою заволодінням чужим майном, із заподіянням насилля, небезпечного для здоров'я, напав на ОСОБА_4 та заволодів його мобільним телефоном, чим спричинив потерпілому матеріальну шкоду в розмірі 40 грн.
Обґрунтовуючи необхідність обрання обвинуваченому міри запобіжного заходу у виді взяття під варту слідчий послався на те, що ОСОБА_3 вчинив злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше трьох років та на відсутність даних про неможливість тримання ОСОБА_3 під вартою.
Відмовляючи в задоволенні подання слідчого суд вказав, що ОСОБА_3 в силу ст. 89 КК України не судимий, за місцем мешканняхарактеризується позитивно, у вживанні алкогольних напоїв не був замічений, хоча і не має постійного (офіційного) місця роботи, але працює за договорами підряду та має джерело доходу, має постійне місце реєстрації та місце проживання, за яким мешкає разом з родиною, до скоєного злочину підтримував та продовжує підтримувати дружні відносини з потерпілим.
В апеляції помічник прокурора Корабельного району м. Миколаєва просить постанову суду скасувати, подання направити на новий судовий розгляд в іншому складі суду. Стверджує, що ОСОБА_3обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, передбаченого ч.2 ст. 187 КК України, санкція якого передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 10 років. Вказує, що судом не враховано те, що ОСОБА_3 вчинив злочин у стані алкогольного сп'яніння, за попередньою змовою, а також те що він притягувався до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 185 КК України Корабельним районним судом м. Миколаєва, та був звільнений 04.11.2011р. від відбування покарання з іспитовим строком. Також, обвинувачений не визнає своєї вини у скоєному, заперечує проти обставин вчинення ним злочину. Посилається на те, що за місцем мешкання ОСОБА_3 мешкає його мати та співмешканка, а законна дружина мешкає за іншою адресою. Обвинувачений не має офіційного місця роботи та спроб працевлаштування не було, що свідчить про те, що він не має офіційних засобів для існування та може продовжувати займатися злочинною діяльністю.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який просив апеляцію задовольнити, а постанову суду скасувати, вивчивши надані матеріали та матеріали кримінальної справи, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція прокурора не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. ст. 148, 150 КПК України, при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, крім запобігання ухилення від дізнання, слідства або суду, перешкоджання встановленню істини у кримінальній справі та забезпечення виконання процесуальних рішень, враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують. Запобіжні заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний, засуджений буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність.
Згідно з п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 квітня 2004 року №4 «Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства», взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом, у зв'язку з чим він обирається лише при наявності підстав вважати, що інші (менш суворі) запобіжні заходи передбачені ст.149 КПК України, можуть не забезпечити виконання підозрюваним, обвинуваченим процесуальних обов'язків, що випливають із ч.2 ст. 148 КПК, і його належної поведінки.
Як видно з матеріалів справи та протоколу судового засідання, суд належним чином та з достатньою повнотою дослідив обставини, з яким закон пов'язує можливість обрання запобіжного заходу у виді взяття під вартою.
При розгляді справи судом було встановлено, що ОСОБА_3 має постійне місце проживання, працює за договорами підряду, характеризується позитивно.
Матеріали кримінальної справи не містять будь-яких даних, які б свідчили про те, що обвинувачений ОСОБА_3 може перешкоджати встановленню істини по справі. Не надав таких даних і прокурор, який подав апеляцію, а посилання на ці обставини в апеляції є припущенням.
Суд обгрунтованодійшов висновку про те, що ОСОБА_3, який працює, позитивно характеризується за місцем мешкання, має постійне місце реєстрації та місце проживання, не буде ухилитися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істині по справі.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що прийняте судом рішення є законним, а тому підстав для скасування постанови суду немає.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляцію помічника прокурора Корабельного району м. Миколаєва залишити без задоволення, а постанову Корабельного районного суду м. Миколаєва від 02 лютого 2012 року, у відношенні ОСОБА_3, залишити без зміни.
Головуючий:
Судді:
< Текст >