12.07.2012
Справа №212/9541/2012
1-п/212/5534/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.07.2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі головуючого судді: Ковбаси Ю.П.
при секретарі: Коровай А.А.
за участю прокурора: Швець І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці матеріали кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України та постанову слідчого СВ Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області Кукурудзи В.Л. про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про закриття справи у зв'язку із закінченням строків давності, -
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м.Вінниці надійшли матеріали кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України та постанову слідчого СВ Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області Кукурудзи В.Л. про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про закриття справи у зв'язку із закінченням строків давності.
Досудовим слідством встановлено, що в період часу з 16.00 години 11.04.1997 року до 13.00 години 16.04.1997 року, невідомі особі, проникли в гараж АДРЕСА_1, який розташований на території АДРЕСА_1, звідки таємно викрали чотири колеса від автомобіля марки «КАМАЗ», одне колесо від автомобіля марки «УАЗ», шлифовальну машинку та два радіоприймача, все це належало гр. ОСОБА_2, чим завдали останньому матеріальної шкоди, на загальну суму 1540 гривень.
По даному факту 23.04.1997 року дізнавачем Ленінського РВ м.Вінниці, було порушено кримінальну справу №97270443 за ознаками злочину, передбаченого ст.140 ч.2 КК України (в редакції 1960 року).
В зв'язку з набранням чинності нового кримінального кодексу України, який вступив в дію з 1 вересня 2001 року, дії невстановлених осіб скоївших вказаний злочин були перекваліфіковані за ст. 140 ч.2 КК України (в ред. 1960 року), на ст. 185 ч.2 КК України.
Проведеними оперативно-розшуковими заходами особу, яка вчинила даний злочин не встановлено.
З часу вчинення вказаного злочину пройшло 15 років, а особу, яка вчинила злочин не встановлено, в зв'язку з цим, строки передбачені ч. 2 ст. 49 КК України закінчилися.
Прокурор в судовому засіданні просила суд закрити вищевказану кримінальну справу в зв'язку з закінченням строків давності відповідно до ст.11-1 КПК України та ст. 49 КК України.
Потерпілий в судове засідання не з'явився.
Суд, вислухавши думку прокурора, вивчивши матеріали кримінальної справи, прийшов до висновку, що відповідно до ст. 11-1 КПК України суд, в судовому засіданні за наявністю підстав, передбачених ст.49 КК України, закриває кримінальну справу у зв'язку з закінченням строків давності.
Оскільки даний злочин відноситься до категорії середньої тяжкості, за який передбачено покарання до п'яти років позбавлення волі, то звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, можливе протягом строків, зазначених у ч.1 ст. 49 КК України, а саме п'яти років, коли не було встановлено особу, яка вчинила злочин, а тому необхідно вирішити питання про закриття справи за строками давності.
Враховуючи наведене, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 7-1, 11-1, ст.248 КПК України, п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по кримінальній справі № 97270443 по факту викрадення майна, яке належить ОСОБА_2 порушену за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч. 2 КК України закрити у зв'язку із закінченням строків давності.
Постанова може бути оскаржена протягом семи діб з моменту її проголошення до Апеляційного суду Вінницької області.
Суддя: