Провадження №2-а/2523/1064/2012
Справа № 2523/457/2012
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2012 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Козак В.І.,
при секретарі Куценко В.М.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представників відповідача Любченко О.В.,
Ул»яничевої Н.М.,
Шовкової О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні ОСОБА_4 до Управління Пенсійного Фонду України в Чернігівському районі про визнання дій незаконними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до управління ПФУ в Чернігівському районі, та після уточнення позовних вимог просить визнати протиправними дії відповідача по відмові в проведенні перерахунку його пенсії відповідно до ст.54 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з урахуванням розміру оплати праці за роботу в зоні відчуження ЧАЕС, згідно «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011р.; зобов'язати управління пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області негайно провести перерахунок його пенсії відповідно до вимог ст..54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру оплати праці за роботу в зоні відчуження ЧАЄС, згідно «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011р., починаючи з 13 лютого 2012 року.
У судовому засіданні інтереси позивача представляв адвокат ОСОБА_1, котрий підтримав позов ОСОБА_4 та просив його задовольнити з вказаних у ньому підстав.
Представники відповідача позов не визнали, посилаючись на відсутність первинних документів, які б підтверджували довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження. Крім того зазначили, що с. Оранне відсутнє в переліку населених пунктів, що відносяться до зони відчуження.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, перебуває на обліку в управлінні з 01 грудня 2000 року.
З 01 квітня 2001 року отримував пенсію по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, як інвалід II групи згідно ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Згідно висновку лікарсько-консультаційної комісії ОСОБА_4 з 01 квітня 2008 року було надано III групу інвалідності. З 01 квітня 2008 року по теперішній час ОСОБА_4 отримує пенсію по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи, як інвалід III групи згідно ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
В 1986 році ОСОБА_4 був призваний на військові збори і приймав участь в ліквідації аварії на ЧАЕС в зоні відчудження в період з 01 по 20 травня 1986 року.
13 лютого 2012 року він звернувся з заявою до відповідача про проведення перерахунку пенсії відповідно до вимог постанови КМУ №1210 від 23.11.2011 року та надав всі необхідні документи. Але відповідачем йому було відмовлено в перерахунку пенсії на підставі того, що довідка про заробітну платню за роботу в зоні відчудження не підтверджується первинними документами.
НВО «Чернігівеліткартопля»видано довідку (а.с.22), в якій наведені відомості про період роботи ОСОБА_4 в зоні відчуження, кількість відпрацьованих в ній годин, категорію зони небезпеки, годинну тарифну ставку за даний період, кратність підвищення, розмір збереженого середнього заробітку.
Листом від 13 березня 2012 року відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії відповідно до ст.54 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки первинні документи за період перебування в зоні відсутні.
Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пунктом 7 Порядку передбачено, що пенсії призваних на військові збори військовозабовязаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали в зоні відчудження в 1986-1990 роках призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони отримували за основним місцем роботи, з урахуванням оплати часу роботи в зоні відчудження.
Всі необхідні дані для обчислення середньої заробітної плати містяться в довідці виданій НВО «Чернігівеліткартопля».
Суд вважає що відсутність первинних документів за період роботи в зоні відчуження не може бути підставою для позбавлення позивача права на отримання пенсії.
Також не заслуговують на увагу і твердження представників відповідача про те, що с. Оранне не відноситься до зони відчуження, оскільки як встановлено у судовому засіданні позивач знаходився з 01 по 20 травня 1986 року на території військової частини № 54979 (с.Оранне), котра згідно наказу командира військової частини 83279 № 6 від 03 червня 1986 року з 01 травня 1986 року серед інших відносилася до зони відчуження (зона № 3).
За таких обставин суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 7, 11, 71, 160, 161, 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області щодо відмови ОСОБА_4 в проведенні перерахунку його пенсії відповідно до ст.54 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з урахуванням розміру оплати праці за роботу в зоні відчуження ЧАЕС, згідно «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011р.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_4 відповідно до вимог ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням розміру оплати праці за роботу в зоні відчуження ЧАЄС, згідно «Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011р., починаючи з 13 лютого 2012 року.
Постанова підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через суд, який виніс постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.І. Козак