Судове рішення #2393753

                                                                                                             Справа № 2-353/2007

ЗАОЧНЕ     РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

24 липня 2007 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді                            ЧАБАК І.О.

при секретарі                                     ЧИЛІКШІЙ A.M.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про примусове виселення з приватного будинку, -

ВСТАНОВИВ:

До Глухівського міськрайонного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про примусове виселення із житлового будинку по АДРЕСА_1, який належить позивачу на праві приватної власності.

Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що її онук ОСОБА_3 був одружений з ОСОБА_2. і вона дозволила онуку з його сім'єю тимчасово пожити в її власному будинку по АДРЕСА_1, поскільки свого житла на той час вони не мали. Але з часом сім'я онука отримала АДРЕСА_2, яка була приватизована за кожним ч.1еном сім'ї по 1/3 частині.

Сімейне життя онука не склалось і шлюб між ним І відповідачкою ОСОБА_2 було розірвано 7 грудня 2006 року і в теперішній час онук має іншу сім'ю і другу дружину онука вона прописала в своєму будинку.

Відповідачка ОСОБА_2 фактично до цього часу проживає в її будинку по АДРЕСА_1і категорично відмовляється переселятися в свою квартиру за адресою : АДРЕСА_2не пояснюючи причин, чим продовжує перешкоджати позивачці проживати в своєму будинку.

ОСОБА_1 категорично проти, щоб відповідачка продовжувала проживати в її власному будинку, тому просить суд прийняти рішення про примусове виселення ОСОБА_2 з її власного будинку за адресою : АДРЕСА_1

Відповідач ОСОБА_2в судове засідання не з'явилась , хоча про день та час слухання справи була повідомлена належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням і причину неявки в судове засідання не повідомила.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача , суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

При розгляді справи в суді встановлено, що відповідач ОСОБА_2, знаходячись в шлюбі з ОСОБА_3 разом з неповнолітнім сином тимчасово проживала в будинку за адресою :АДРЕСА_1який на праві приватної власності належить позивачу ОСОБА_1, але з 2005 року зареєстрована ОСОБА_2в своїй приватизованій квартирі за адресою : АДРЕСА_2

Після розірвання шлюбу 7 грудня 2006 року відповідачка залишилась проживати в будинку позивача, а її колишній чоловік , онук позивачки одружився з іншою жінкою і проживає в іншому місці.

Позивачка не бажає , щоб відповідачка користувалася належною їй власністю. На даний час ОСОБА_2 забезпечена житлом, оскільки на праві приватної власності вважає частину АДРЕСА_2

де вона і зареєстрована.      На вимогу звільнити будинок   відповідачка ОСОБА_2 відмовляється, мотивуючи тим, що в квартирі не зроблений ремонт.

Відповідно дублікату договору купівлі продажу від 22 червня 1993 року , посвідченого Державним нотаріусом Глухівської міської державної нотаріальної контори Янковою Є.О. ОСОБА_1 купила житловий будинок , загальною жилою площею 28,9 кв.м з надвірними і господарськими спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 на земельній ділянці 600 кв.м., за який вона сплатила 500 000 українських карбованців.

Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно Глухівського МЕТІ за № 11926852 від 22 .09.2006 року підтверджується факт державної реєстрації договору купівлі - продажу будинку за адресою : АДРЕСА_1 за власником ОСОБА_1

Довідкою Глухівського МБТІ № 116 від 01.02.2007 року підтверджується факт реєстрації особистої власності за ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4 по 1/3 частині АДРЕСА_2

Адресною довідкою  Глухівського відділення громадянства і міграції, реєстрації фізичних осіб Глухівського МРВ УМВС в Сумській області ОСОБА_21968 року народження зареєстрована 5.01.2005 року по адресу: АДРЕСА_2

Відповідно до ст..2 п.1,2,3,4 Закону України „Про власність" від 7 лютого 1991 року - право власності в Україні охороняється законом. Держава забезпечує стабільність правовідносин власності. Кожний громадянин в України має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном особисто, або спільно з іншими. Власність в Україні виступає в таких формах - приватна, колективна, державна. Всі форми власності є рівноправними.

Як зазначено в ст. 4 Закону України „Про власність" :

п.1 Власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном.

п.2 Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії , що не суперечать закону.

п.3 Всім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Ст. 48 п.2 Закону України „Про власність" - власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права , хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння і відшкодування завданих цим збитків.

Як зазначено в ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Згідно ст.150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок, квартиру, користуються ним(нею) для особистого проживання і проживання ч.1енів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

Згідно ст.155 ЖК України жилі будинки (квартири) , що є в приватній власності громадян не може бути в них вилучено , власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою) , крім випадків , установленим законодавством.

Дії відповідача ОСОБА_2 суд визнає такими, що протиправно здійснюють перешкоди в здійсненні права користування житловим будинком за адресою АДРЕСА_1 його власнику ОСОБА_1, тому вона підлягає примусовому виселенню.

 

Керуючись ст..ст.215,218,223,226,294 ЦПК України, ст..41 Конституції України, ст.15,16 , 334,386,391ЦК України, ст. 2, 4, 48 Закону України „Про власність" від 7 лютого 1991 року, ст. 150,155 Житлового Кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про примусове виселення з при ватного житлового будинку задовольнити.

Примусово виселити ОСОБА_2із займаного нею житлового будинку за адресою :АДРЕСА_1Сумської області, власником якого є ОСОБА_1

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача ОСОБА_2., поданою протягом 10 днів з дня отримання нею копії.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви

про апеляційне оскарження і 10-денний строк.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація