2014/2674/2012
2/2014/807/2012
УХВАЛА
Іменем України
10.07.2012 м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого Пархоменко М.О.
за участю секретаря Онацької В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач заявила клопотання про витребування з Зміївської державної нотаріальної контори дані про осіб, які прийняли спадщину після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3
Вислухавши думку позивача, відповідача, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Цивільно-процесуального Кодексу України (далі -ЦПК України), особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення доказів.
Відповідно до ст. 134 ЦПК України, у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
З аналізу вказаних норми вбачається, що позивач повинна надати до суду належно оформлену заяву про забезпечення доказів, в якій зазначити відповідні дані, необхідні для вирішення судом клопотання про забезпечення доказів.
Натомість, позивач про витребування доказів зазначає у резолютивній частині позовної заяви та не вказує тих обставин, посилання на які є обов'язковою умовою, відповідно до вимог ст.ст. 133, 134 ЦПК України.
Далі, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання заяви про забезпечення доказів встановлюється у 0,1 розмірі мінімальної заробітної плати.
Таким чином, позивачу, при поданні до суду заяви про забезпечення доказів необхідно сплатити судовий збір, установлений вказаним Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 ЦПК України, до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам статті 134 ЦПК України, застосовуються наслідки, встановлені ст.121 цього Кодексу, а саме: суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху із зазначенням строку для усунення недоліків цієї заяви.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення заяви позивача про забезпечення доказів без руху.
Керуючись ст.ст. 121, 133, 134, 208 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення доказів залишити без руху, надавши заявнику 5 -денний строк, з дня отримання копії ухвали суду, для усунення зазначених недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: