Судове рішення #2391221
Справа № 2-442/2008 р

                       Справа № 2-442/2008 р.                                       

                

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

іменем  України

  21 травня  2008 року                                                                                           м. Пирятин

 

         Пирятинський районний суд Полтавської області

у складі головуючої - судді Корсун О.М.,

при секретарі - Лимар К. І., 

з участю позивача ОСОБА_1 (фізична особа),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Давидівської сільської  ради про визнання права власності на житловий будинок та встановлення факту прийняття спадщини,                                                      

в с т а н о в и в:

 

Позивач ОСОБА_1в квітні 2008 року звернувся до суду з позовом до Давидівської сільської  ради про визнання права власності на житловий будинок та встановлення факту прийняття спадщини.

У судовому засіданні позивач позов підтримав і пояснив, що його батько ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, проживав у АДРЕСА_1 у своєму власному будинку, який побудував власноручно у 1965 році. Документи про право власності на вказаний будинок батько  не виготовив і проживав в будинку без правовстановлюючих документів. Після смерті батька на протязі шести місяців він фактично прийняв спадщину, вступивши в управління майном, так як проживав і проживає у вказаному будинку,  здійснює догляд будинку, обробляє огород. Просить суд визнати за ОСОБА_2право власності на вказане домоволодіння та встановити факт прийняття ним спадщини на АДРЕСА_1

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи у його відсутність, з позовом згоден.

Судом встановлено:

ОСОБА_2 побудував житловий будинок з господарськими будівлями, що складається з житлового будинку «А-1», сараю  «Б»,  погребу «В», сажу «Г», огорожі №1,2, скважини №3  по АДРЕСА_1(а.с.6-9), технічну документацію та свідоцтво про право власності на які не виготовив і відповідно даний будинок не був відповідним чином введений в експлуатацію. Давидівська сільська рада Пирятинського району рішенням №58 від 28.09.2007 року визнає власником АДРЕСА_1ОСОБА_2(а.с.13).   

 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.10). ОСОБА_1є рідним сином померлого (а.с.11) і є його спадкоємцем. Але оформити спадщину не може в зв'язку з тим, що на вказане будинковолодіння відсутні правовстановлюючі документи, які можливо отримати лише визнавши в судовому порядку право власності на дане будинковолодіння за померлим ОСОБА_2.

За даними комунального підприємства «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» загальна вартість житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1складає 51961,00грн. (а.с.5).

Оскільки фактичний власник майна помер, не оформивши документально право власності на майно, іншим чином встановити право власності неможливо, тому за ОСОБА_2необхідно визнати право власності.   

Після смерті ОСОБА_2 ОСОБА_1фактично прийняв спадщину, вступивши в управління майном, так як проживав і проживає у вказаному будинку, проводить ремонт, підтримує порядок, обробляє земельну ділянку, що підтверджується довідкою Давидівської сільської ради Пирятинського району  (а.с.14).

  Відповідно до ст.549 ЦК України (в ред.1963 року), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управлінням або володіння спадковим майном. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

    Керуючись ст.ст. 10, 212, 215 ЦПК України, ст.392 ЦК України, ст. 549 ЦК України (в ред.1963 року), с у д -

 

в и р і ш и в:

                                                                                       

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати право власності за ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на житловий будинок «А-1», сарай «Б», погріб «В», саж «Г», огорожу №1,2, скважину №3,  що розташовані в АДРЕСА_1

Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини - житлового будинку з господарськими будівлями, які знаходяться за адресою              АДРЕСА_1

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

          

Головуюча -

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація