Справа №2-444/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
19 травня 2008 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
в складі головуючої - судді Корсун О.М.
при секретарі - Лимар К. І.,
з участю позивача ОСОБА_1 (фізична особа), представника відповідача Кизима О.М. (юридична особа),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до Інспекції Державного технічного нагляду по Пирятинському району про визнання права власності,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 в квітні 2008 року звернувся до суду з позовом до Інспекції Державного технічного нагляду по Пирятинському району про визнання права власності.
У судовому засіданні позивач змінив позовні вимоги і пояснив, що в грудні 2007 року придбав у Державної госпрозрахункової зовнішньо-торгівельної фірми «УКРІНМАШ» транспортні засоби - Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_1 та Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_2. На даний час він немає можливості реалізувати свої права власника на вказані Шасі і тому просить визнати за ним право власності на вказані транспортні засоби.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечує, оскільки позивач сплатив кошти за транспортні засоби і тому він являється їхнім власником.
Судом встановлено:
Відповідно до квитанцій до прибуткового касового ордеру №506 від 07.12.2007 року (а.с.5) та №517 від 12.12.2007 року (а.с.34) ОСОБА_1 придбав у Державної госпрозрахункової зовнішньо-торгівельної фірми «УКРІНМАШ» транспортні засоби Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_1 та Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_2. Згідно актів прийому-передачі виробів Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_2 та Шасі БРДМ-2 № НОМЕР_1 від 12.12.2007 року (а.с.8,9,35,36) ОСОБА_1 отримав вказані транспортні засоби, які демілітаризовані та придатні для використання в народному господарстві. Відповідно до актів перевірки виконаних робіт з демілітаризації шасі БРДМ-2 № НОМЕР_1 від 04.12.2007 року № 275 та шасі БРДМ-2 № НОМЕР_2 від 04.12.2007 року № 278 вказане шасі можуть бути використано тільки в господарських цілях з присвоєнням логотипу «Інгул», без проведення додаткових робіт в заводських умовах, виріб «Інгул» шасі №НОМЕР_2 не можуть використовуватися в якості транспортного засобу військового призначення (а.с.12-13, 39-40). Згідно з формулярами шасі БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_1 та БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_2 внаслідок проведених робіт з мілітаризації вказаних шасі, транспортні засоби можуть бути використані тільки в народногосподарській діяльності з присвоєнням виробу логотипу «Інгул» (а.с.15-33, 41-59).
В даний час ОСОБА_1 не має змоги оформити документально своє право власності на шасі БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_2 та шасі БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_1.
Згідно зі ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 10, ч.4 ст.174, 212, 215 ЦПК України, ст.328 ЦК України, с у д -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на Шасі БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_1 та Шасі БРДМ-2 «Інгул» № НОМЕР_2.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча -