Справа № 2-2961/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне рішення/
13 червня 2008 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Максименка О.І.
при секретарі Кравченко Н.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління житлового комунального господарства обласної державної адміністрації, треті особи 7 Дніпропетровська державна нотаріальна контора, КП ДМБТІ, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення частки у спільному сумісному майні,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулися до суду з зазначеним позовом до відповідача.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилаються на те, що згідно свідоцтво на право власності на квартиру АДРЕСА_1, виданого 16.09.1997 року вказана квартира належить на праві спільної сумісної власності: ОСОБА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3. Після смерті ОСОБА_4 у неї та її синів відкрилася спадщина на частку вказаної квартири.
Позивачка просить суд, визначити за кожним співвласником ОСОБА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 по ¼ частки у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися просили справу слухати за їх відсутності.
Вислухавши позивачку, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст. ст. 368, 369 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення долі кожному із них у праві власності є сумісною. Співвласники майна, яке знаходиться у загальній сумісній власності, володіють і користуються ним сумісно, якщо інше не встановлено за домовленістю між ними. Використання власності, яка знаходиться у загальній сумісній власності, здійснюється за згодою співвласників.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно свідоцтва про право власності від 16 вересня 1997 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 18.09.2007, ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на частку квартири.
Згідно ст. 372 ЦК України, частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Відомостей про те, що між співвласниками квартири має місце домовленість про частки у праві спільної сумісної власності, суду не надано.
Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом юстиції України 03.03.2004 року № 20/5 визначено, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.
При таких обставинах, суд вважає можливим визначити, що ОСОБА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, належить по ¼ частки у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 10, 11, 60, 214, 215 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити .
Визначити, що ОСОБА_1, ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, належить по ¼ частки у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, чи шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суд через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
Суддя О.І.Максименко