Судове рішення #2390505
Справа № 2-2961/2008

Справа № 2-2961/2008

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

/заочне рішення/

 

13 червня 2008 року     Бабушкінський  районний суд  м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді                                                        Максименка О.І.

при секретарі                                                                Кравченко Н.В.

розглянувши в попередньому судовому   засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до управління житлового комунального господарства обласної державної адміністрації, треті особи 7 Дніпропетровська державна нотаріальна контора, КП ДМБТІ, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення частки у спільному  сумісному майні,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулися до суду з зазначеним позовом до відповідача.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилаються на те, що згідно свідоцтво на право власності  на квартиру АДРЕСА_1, виданого 16.09.1997 року вказана  квартира належить на праві  спільної сумісної власності: ОСОБА_1,  ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3. Після смерті ОСОБА_4 у неї та її синів відкрилася спадщина  на частку вказаної квартири.

Позивачка просить суд,  визначити за  кожним співвласником ОСОБА_1,  ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 по ¼ частки  у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1. 

 

В судовому засіданні позивачка  підтримала заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Представники третіх осіб в судове засідання не з'явилися просили справу слухати за їх відсутності.

 

Вислухавши позивачку, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

У відповідності до вимог ст. ст. 368, 369 ЦК України, спільна власність  двох або більше осіб  без визначення долі кожному із них  у праві власності є сумісною. Співвласники майна, яке знаходиться у загальній сумісній власності, володіють  і користуються ним сумісно, якщо інше не встановлено за домовленістю між ними. Використання власності, яка знаходиться у загальній сумісній власності, здійснюється за згодою співвласників.

Як встановлено в судовому засіданні, згідно свідоцтва про право власності від 16 вересня 1997 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1,  ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 18.09.2007, ОСОБА_2, ОСОБА_3.

Після  смерті ОСОБА_4  відкрилася спадщина на частку квартири.

Згідно ст. 372 ЦК України, частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Відомостей про те, що між співвласниками квартири має місце домовленість про частки у праві спільної сумісної власності, суду не надано.

 Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої  наказом юстиції України 03.03.2004 року № 20/5 визначено, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

При таких обставинах, суд вважає можливим визначити, що ОСОБА_1,  ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, належить по  ¼ частки  у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1.

           На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 10, 11, 60, 214, 215 ЦПК України, суд-

 

В И Р І Ш И В:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1  - задовольнити .

Визначити, що  ОСОБА_1,  ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, належить по  ¼ частки  у праві спільної власності на квартиру АДРЕСА_1.

            Рішення може бути оскаржене шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подальшої подачі апеляційної скарги  протягом 20 днів після подачі заяви на апеляційне  оскарження, чи шляхом  подачі апеляційної скарги  протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суд через  Бабушкінський районний суд   м. Дніпропетровська

 

 

 

 

Суддя                                                                                                  О.І.Максименко

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація