Спра ва № 221/2773/2012
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ'ЯМ УКРА Ї НИ
11.07.2012 Ста ро мі сь кий ра йон ний суд міста Він ни ці
в скла ді:
го ло ву ю чо го су д ді Нечипорук Л.Ф.,
при се к ре та рі Курутіній О.В.,
за участю позивачки ОСОБА_3,
відповідача ОСОБА_4,
роз гля ну в ши у від кри то му су до во му за сі дан ні в мі с ті Він ни ці ци ві ль ну спра ву за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання, мотивуючи це тим, що шлюб між нею та відповідачем розірвано уже понад 17 років. Від шлюбу є дочка -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У даний час ОСОБА_5 навчається на філологічному факультеті Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського на денній формі навчання. Усі обов'язки щодо утримання останньої покладені лише на позивачку. Відповідач, у свою чергу, у добровільному порядку відмовляється від свого обов'язку щодо утримання доньки.
У судовому засідання позивачка ОСОБА_3 уточнила позовні вимоги, зазначаючи, що просить стягнути на її користь аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_5 у розмірі ? частини усіх видів його заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, щомісячно, на період навчання дочки ОСОБА_6, починаючи з дня звернення до суду і до припинення навчання, але не більше як до досягнення донькою ОСОБА_5 23 років.
Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що на даний час вона з чоловіком, неповнолітнім сином проживають разом з позивачкою ОСОБА_3 Ні ОСОБА_5, ні її чоловік не працюють, до того ж перша навчається на філологічному факультеті Вінницького державного педагогічного університету ім.. М. Коцюбинського на денній формі навчання, тому потребує коштів на проживання. Відповідач добровільно даних коштів не надає.
Відповідач позов не визнав, мотивуючи це тим, що ОСОБА_3 є неналежним позивачем. ОСОБА_5 є повнолітньою, тому даний позов повинна подавати саме вона.
Суд, вислухавши пояснення сторін, покази свідка, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Суд дійшов такого висновку з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_3 та відповідач ОСОБА_4 перебували у зареєстрованому шлюбі, від якого народилася донька -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11).
У даний час ОСОБА_5 навчається на філологічному факультеті Вінницького державного педагогічного університету ім.. М. Коцюбинського на денній формі навчання (а.с.20).
Усі обов'язки щодо утримання останньої покладені лише на позивачку. Відповідач, у свою чергу, у добровільному порядку відмовляється від свого обов'язку щодо утримання доньки.
Відповідно до ст. 199 ч.1 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. 199 ч. 3 СК України право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
На підставі ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх доку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Згідно зі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Таким чином, обставин, які б доводили необхідність звільнення відповідача від обов'язків утримувати повнолітню дочку, яка продовжує навчання, судом не встановлено, а тому позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 182, 199, 200 СК України, 10, 11, 60, 79, 88, 212, 213, 215, 367 ЦПК України , суд,
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, проживаючого у АДРЕСА_1, не працюючого, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини усіх видів його заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, щомісячно, на період навчання дочки ОСОБА_6, починаючи з дня звернення до суду -з 14.04.2012 року і до припинення навчання, але не більше як до досягнення донькою ОСОБА_5 23 років.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп. на користь держави.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів відповідно до ст. 367 ЦПК України, у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду може бути оскаржене сторонами до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів.
Су д дя: