У Х В А Л А
12 липня 2012 року Справа № 0670/3784/12
Категорія 11.2
м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Єфіменко О.В.,
за участі секретаря Дворнікової А.М.,
за участі позивача ОСОБА_1,
за участі представника відповідача Вихристюк О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про визнання незаконним та скасування наказу від 18.08.2008 за № 532, -
в с т а н о в и в :
14 червня 2012 року позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з вказаним позовом.
12 липня 2012 року представник відповідача заявив клопотання про залишення без розгляду позову ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до адміністративного суду. Свої доводи обгрунтовув тим, що позивачу було відомо про спірний наказ ще під час розгляду кримінальної справи у листопаді 2008 року за позовом ОСОБА_1 про скасування постанови в.о. прокурора тому вважає, що позивачем безперечно порушено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
Позивач заперечував проти задоволення клопотання представника відповідача, підтвердив, що про існування спірного наказу від 18.08.2008 за № 532 він дійсно довідався під час розгляду кримінальної справи у 2008 році, але про його протиправність він дізнався лише у квітні 2012 року та й копію оскаржуваного наказу отримав з прокуратури Житомирської області тільки 2 червня 2012 року. Вважає, що ним не порушено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду і просить відмовити в задоволенні заявленого клопотання.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною 1 статті 103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Тобто, в даному спорі перебіг процесуального строку розпочався з того моменту коли позивач довідався про існування оскаржуваного наказу.
Як встановлено судом, і не заперечується позивачем про існування спірного наказу від 18.08.2008 за № 532 він дізнався у 2008 році, пояснення позивача про те, що позивач довідався про протиправність наказу лише тепер суд не може вважати поважними, оскільки суд не приймає юридичну необізнаність позивача поважною причиною для поновлення строку звернення до адміністративного суду, інших причин позивачем не наведено. Отже, відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Таким чином, судом встановлено, що позов подано з пропущенням шестимісячного строку зверенння до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
За таких обставин, суд задовольняє клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
Задовольнити клопотання представника Генеральної прокуратури України та позовну заяву ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про визнання незаконним та скасування наказу від 18.08.2008 за № 532 - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя О.В. Єфіменко