Судове рішення #23839365


Справа № 1505/5169/2012

рішення

ІМЕНЕМ УКрАЇНи


20 червня 2012 року м. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі головуючого - одноособово судді Шевчук Ю.В.

при секретарі -Мамончик К.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє від себе особисто та від імені неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про визнання права власності на самочинне будівництво,


В с т а н о в и в:


Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинне будівництво, вказуючи, що вона здійснила самочинне будівництво, яке не порушує права інших осіб за адресою : АДРЕСА_1.

Позивачі у судове засідання не з'явились, від їх представника до суду надійшла заява, згідно якої просить справу розглянути без присутності позивачів, позовні вимоги підтримують у повному обсязі, та просять задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав суду заяву, згідно якої просить справу розглянути без представника відповідача, з вимогами позивачів згоден.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.

У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 19 червня 2007 року, власниками квартири АДРЕСА_1, в рівних частках є позивачі - ОСОБА_1, ОСОБА_2, та неповнолітні ОСОБА_3, та ОСОБА_4, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії ССЕ № 157488 від 12.09.2007 року.

Для поліпшення своїх житлових умов позивачі самовільно добудували до своєї квартири АДРЕСА_1 веранду літ. «а5»розміром 3,25х4,72м, площею 13,1 кв.м.; підвал «XVII», площею 12,7 кв.м., та Ѕ частину тамбуру -«ХХІ».

В результаті самочинного будівництва права інших осіб не порушені. Є узгодження власників суміжних квартир на розміщення веранди, підвалу та Ѕ частини тамбуру.

Розміщення самовільних будівель не суперечить державним будівельним нормам ДБН В.2.2.-15-2005 «Житлові будинку. Основні положення».

За самочинне будівництво позивачі були оштрафовані інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно висновку управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області від 01.06.2012 року за № 37 управління містобудування та архітектури міста вважає за можливе визнання права власності за громадянами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3 на самовільно збудовані веранду літ. «а5»розміром 3,25х4,72м, площею 13,1 кв.м.; підвал «XVII», площею 12,7 кв.м., Ѕ частину тамбуру «ХХІ», які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.


Також позивач ОСОБА_1, для поліпшення своїх житлових умов біля двоповерхового житлового будинку по АДРЕСА_1, в існуючому блоці гаражів самочинно збудував гараж розміром 4,63х6,10м площею 25,5 кв.м..

Управлінням містобудування та архітектури міста Білгород-Дністровського цьому гаражу надана адреса -гараж АДРЕСА_2

За самочинне будівництво ОСОБА_1 оштрафований інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно розділу «Споруди і підприємства для зберігання і обслуговування транспортних засобів»Державних будівельних норм ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень»у житлових районах повинне бути забезпечене постійне зберігання усіх автомобілів (100%), які належать жителям цих районів. Гаражі індивідуальних автомобілів слід розміщувати на периферії житлових районів і між магістральних територіях або у їхніх межах на ділянках, віддалених від місць, призначених для ігор дітей і відпочинку населення.

Згідно висновку управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області від 28.05.2012 року за № 33, управління містобудування та архітектури міста вважає за можливе визнання права власності за громадянином ОСОБА_1 на гараж АДРЕСА_2, розміром 4,63х6,10м площею 25,5 кв.м..

Згідно ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Згідно ч. 3 ст. 375 ЦК України -право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

Згідно ч. 1 ст. 376 ЦК України -житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно ч. 3 ст. 376 ЦК України -право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільних прав є визнання права.


На підставі викладеного і керуючись ст. 376 ЦК України, ст.ст.213-215 ЦПК України, суд, -




ВИРІШИВ:


Задовольнити позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє від себе особисто та від імені неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ОСОБА_4.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право власності в рівних частках на самовільно збудовані веранду літ. «а5»розміром 3,25х4,72м, площею 13,1 кв.м.; підвал «XVII», площею 12,7 кв.м., Ѕ частину тамбуру «ХХІ», які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільно збудований гараж АДРЕСА_2, розміром 4,63х6,10м площею 25,5 кв.м.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація