Справа № 10-393 Суддя 1 інстанції .Ребров С О.
Категорія: ст. 358 ч.2 КК України Доповідач: Смірнова В. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2007 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області у складі:
головуючого судді Смірнової В. В.
суддів Мозговенка В.В., Артамонова О.О..
з участю прокурора Сімонян А. У.
захисник ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляцію захисника ОСОБА_1. в інтересах обвинуваченого ОСОБА_2 на постанову судді Будьоннівського районного суду м. Донецька від 25 червня 2007 року про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с. Орвьяниця Дубровицького району Ровенської області, українця, громадянина України, з вищою юридичною освітою, не одруженого, працює на посаді слідчого СВ Пролетарського РВ Донецького МУ МУМВС України в Донецькій області, не судимого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ст. 368 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
У провадженні слідчого СВ прокуратури Донецької області знаходиться кримінальна справа, яка була порушена щодо ОСОБА_2 22 червня 2007 року за ознаками злочину передбаченого ст. 368 ч.2 КК України.
22.06.2007 року на підставі ст. 115 КПК України за підозрою у вчиненні зазначеного злочину було затримано ОСОБА_2
25.06.2007року органами досудового слідства ОСОБА_2пред'явлено обвинувачення у скоєні злочину передбаченого ст. 368 ч.2 КК України, а саме, в тому, що він на посаді представника влади та посадової особи, займаючи відповідальне становище, з корисних мотивів, проводячи перевірку згідно ст. 97 КПК України за заявою ОСОБА_3 від 16.04.2007 р. про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_4. та ОСОБА_5. за викрадення 16.04.2007 р. майна яке належало ОСОБА_3. та ОСОБА_6 вирішив отримати хабара у сумі 1200 доларів США, яке було поєднане з вимаганням, від ОСОБА_4. та ОСОБА_5. Так, 22.06.2007 p., знаходячись біля входу в магазин №146 „АТБ", який знаходиться за адресою; м. Донецьк, вул. . Щетиніна, б.20-в у Пролетарському районі м. Донецька, згідно з попередньою домовленістю між ОСОБА_4
. и ОСОБА_2., ОСОБА_4 передав хабара ОСОБА_2, а останній отримав від нього у сумі 3000 грн, за вирішення питання про не притягнення ОСОБА_4. та ОСОБА_5. до кримінальної відповідальності.
Постановою судці Будьоннівського районного суду м. Донецька від 25 червня 2007 року щодо обвинуваченого ОСОБА_2 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
В апеляції захисника ОСОБА_1 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_2ставиться питання про скасування постанови суду як безпідставної і не мотивованої. Апелянт вказує на те, що органами досудового слідства було порушено право обвинуваченого ОСОБА_2на захи ст. Крім того, згідно протоколу огляду ОСОБА_2. було затримано у 7 год.55 хвилин, однак протокол затримання було складено у 15 год.50 хвилин, тобто через 6 годин, після його затримання. А також, судом не враховано те, що обвинувачений раніше не судимий, за місцем роботи характеризується позитивно, є особою яка постраждала від аварії на ЧАЕС та страждає хронічними захворюваннями.
Заслухавши доповідача, захисника ОСОБА_1 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_2. який підтримав доводи апеляції, думку прокурора, який відстоював законність та обґрунтованість постанови суду, просив постанову залишити без змін, ознайомившись з витребуваними матеріалами справи, на підставі яких був застосований запобіжний захід у вигляді взяття під варту щодо обвинуваченого, колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області вважає, що апеляція захисника обвинуваченого не підлягає задоволенню з таких підстав.
Органом досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується у скоєнні тяжкого злочину, за який передбачено кримінальне покарання у виді позбавлення волі строком понад три роки.
Підозра обвинуваченого ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного злочину є обгрунтованою, бо в розпорядженні слідчого є здобуті у визначеному законному порядку достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину, інкримінованого органами досудового слідства.
Судом при розгляді подання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_2була прийнята до уваги загроза втечі, про яку свідчить можливий строк покарання за інкримінований злочин.
Обираючи відносно ОСОБА_2такий запобіжний захід, як утримання під вартою, суд виходив з тяжкості злочину інкримінованого йому, та з огляду на забезпечення в подальшому належної процесуальної поведінки обвинуваченого, запобігання перешкод слідству по справі та запобігання продовження злочинної діяльності.
Доводи апеляції захисника ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про те, що суд обираючи запобіжний захід не врахував, що він раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем роботи та мешкання, працює в правоохоронних органах не можуть бути підставою для обрання чи зміни запобіжного заходу не пов'язаного з утриманням під вартою, і повинні враховуватися разом з іншими обставинами передбаченими ст. ст. 148, 150, 155 КПК України. При цьому досліджувати докази, давати їм оцінку чи в інший спосіб перевіряти доведеність або недоведеність вини обвинуваченого у вчиненні інкримінованого злочину під час розгляду подання слідчого про обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу суд першої інстанції не вправі.
Крім того, суд розглядаючи питання про відмову в обрані запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_2 згідно до вимог п.1 Пленуму Верховного Суду від 25 квітня 2003 року „Про практику застосування судами запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою на стадіях дізнання і досудового слідства", дотримався вимог ст. 155 КПК України та ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод і ст. 14 КПК України, відповідно до яких обмеження права особи на свободи й особисту недоторканність можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою законом процедурою.
За таких обставин у суду не було підстав вважати, що застосування більш м'яких, ніж взяття під варту, запобіжних заходів може забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого ОСОБА_2 в майбутньому з точки зору виконання покладених на нього процесуальних обов'язків.
Колегією суддів не встановлено таких порушень прав ОСОБА_2 на захист, які б позбавили чи обмежили його, чи його захисників у здійсненні цього права, і перешкодило чи могло перешкодити суду всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу і постановити законне і обгрунтовано судове рішення.
Враховуючи викладене, колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області не знаходить підстав для скасування постанови суду та обрання щодо обвинуваченого ОСОБА_2 більш м'якого запобіжного заходу ніж утримання під вартою.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України колегія суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області , -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію захисника ОСОБА_1 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_2-залишити без задоволення.
Постанову судді Будьоннівського районного суду м. Донецька від 25 червня 2007 року про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо обвинуваченого ОСОБА_2 - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає, на ухвалу не може бути внесено подання прокурора.