Судове рішення #23772178

Провадження №2/2523/617/2012

Справа № 2523/761/2012



З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2012 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Козак В.І.,

при секретарі Шаргородській М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа -ВГІРФО Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівський області, про позбавлення права користування жилими приміщеннями та зняття з реєстрації місця проживання, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить визнати останнього таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_2, а також зняти з реєстрації місця проживання у ВГІРФО Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівський області ОСОБА_2 за вище зазначеною адресою, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_2 за вказаною адресою майже рік не проживає.

В судове засідання позивачка з'явивилась, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі і просила їх задовольнити. Проти винесення заочного рішення не заперечує.

В судовому засіданні відповідач відсутній, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить відповідне поштове повідомлення.

Третя особа - ВГІРФО Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівський області, в судове засідання свого представника не забезпечило, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності.

За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Дослідивши обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Виходячи з положень ст.71 ЖК Української РСР та роз'яснень, даних, у п.10 постанови № 2 Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року „Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України" з наступними змінами, право користування жилим приміщенням при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї зберігається протягом шести місяців, в разі відсутності цих осіб понад встановлені строки без поважних причин, цей строк може бути продовжений.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі, який за заочним рішенням Чернігівського районного суду Чернігівської області від 14 січня 2011 року було розірвано. (а.с.11)

Згідно повідомлення з ЧРБТІ за № 179 від 26.06.2012 року, право вланостності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 в Чернігівському РБТІ не зареєстровано.

Відповідно до довідки з КП «Гончарівське» за № 371 від 29.03.2012 року, вбачається, що квартира за адресою: АДРЕСА_1 переоформлена на ОСОБА_1 05.09.2007 року в зв'язку з переводом ОСОБА_2 до нового місця служби в м. Чернігові. (а.с.5)

В довідці Гончарівської селищної ради за № 675 від 06.04.2012 року, зазначено, що ОСОБА_2 дійсно з 04.11.2008 року зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, але з липня 2011 року в селищі не проживає.

Відповідно до наданої довідки з Гончарівської селищної ради за № 671 від 06.04.2012 року про склад сім'ї вбачається, що ОСОБА_1 та її діти ОСОБА_3, ОСОБА_4 дійсно з 27.02.1998 року по цей час зареєстровані та проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с. 6,7)

Факт не проживання відповідача в вищезазначеній квартирі з липня 2011 року до даного часу підтверджується заявами сусідів (а.с. 14-16).

Таким чином, відповідач не є членом сім"ї позивачки та не проживає на спірній житловій площі більше половини року і тому може бути визнаним втратившим право користування житловим приміщенням.

Позовні ж вимоги про зобов'язання ВГІРФО Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівський області зняти відповідача з реєстрації, суд вважає зайвими, оскільки відповідно до ст.7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням є підставою для зняття з реєстрації місця проживання. Крім того, ВГІРФО Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівський області є по справі третьою особою, а не відповідачем, тому суд позбавлений можливості покладати на нього якись зобов"язання.

Враховуючи, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, судовий збір слід стягнути з відповідача на користь позивача, як того вимагає ст.88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 71 ЖК Української РСР, ст.7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 та області, АДРЕСА_2, фактичне місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 та області, АДРЕСА_3, таким, що втратив право користування жилим приміщенням у будинку АДРЕСА_2.

У задоволенні решти позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 107 грн. 30 коп. судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто Чернігівським районним судом Чернігівської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Чернігівської області через Чернігівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя В.І. Козак



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація