2\0521\1404\2012
Рішення
Іменем України
21.05.2012 року Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі: судді Зайченко О. В., при секретарі Косинській Ю.О.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду із позовом 05 квітня 2012 року, в якому вказує, що з 29 січня 2005 року перебуває у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею. Подружні відносини припинено за тих причин, що відповідач матеріально сім,ю не утримував у родині відсутня взаємоповага. Вважає, що відновлення сім,ї неможливо. Тому просить шлюб розірвати. Вказала,що дитина залишається проживати з нею. Також просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1\3 частини усіх видів заробітку відповідача щомісячно.
У судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, підтвердила зазначені обставини. Пояснила, що спору про розподіл майна, яке є спільною сумісною власністю, між нею та відповідачем немає; після розірвання шлюбу бажає залишити собі прізвище «Однорог». Відповідач інвалідом не є, працює на шахті, має стабільний заробіток. Вона на теперішній час не працює.
Відповідача про час і місце розгляду справи було повідомлено належним чином. В судове засідання останній не з'явився, причини неявки суду не відомі. Суд приймає рішення у відсутність відповідача на підставі ст.224 ЦПК України, щодо чого немає заперечень у позивача.
Суд, вислухав позивача, дослідив письмові матеріали по справі, приходить до наступного.
Сторони перебувають у шлюбі з 29 січня 2005 року. Шлюб зареєстровано Горлівським міським відділом РАЦС Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 98.
Від шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою. Подружні відносини припинено за тих причин, що відповідач матеріально сім,ю не утримував у родині відсутня взаємоповага. Сторони дійшли згоди, що після розірвання шлюбу дитина залишається проживати з матір,ю, спору про розподіл майна, яке є спільною сумісною власністю, між сторонами немає. Відповідач офіційно не працевлаштован.
Згідно ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За таких обставин, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, дитини. Збереження сім,ї за таких умов неможливо, шлюб слід розірвати.
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст.181, ст. 183 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються від доходу її батька у твердій грошовій сумі, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров"я та матеріальне становище дитини, стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів.
Суд дійшов висновку, що, з урахуванням стана здоров"я та матеріального становища сторін, відповідач має можливість надавати утримання доньці у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку щомісячно.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 213, 214, 223, 224, 367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 29 січня 2005 року Горлівським міським відділом РАЦС Донецького обласного управління юстиції, актовий запис № 98 , між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище -ОСОБА_1), 1984 року народження та ОСОБА_2, 1975 року народження, розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2, 1975 року народження, уродженця м. Горлівки Донецької області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\3 частини усіх видів заробітку щомісячно, але не менш законодавчо встановленого мінімума, починая з 05 квітня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 214 гривень 60 копійок.
Рішення у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення через суд першої інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: Зайченко О.В.