Судове рішення #23747585

Справа № 2702/3337/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

06.06.2012

Суддя Гагарінського районного суду м. Севастополя, Опанасюк О.Д., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Гагарінському районі в м. Севастополі про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії,


ВСТАНОВИВ:


15.03.2012 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовною заявою, вказуючи на те, що має статус дитини війни, тому має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але отримує його лише у розмірі 10 % мінімальної пенсії за віком, внаслідок чого просить зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії, починаючи з 01.01.2012 року та у подальшому.

Суд вважає наявні матеріали достатніми для прийняття судового рішення в порядку скороченого провадження та ухвалення постанови відповідно до ч. 6 ст. 183-2 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус дитини війни відповідно до ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року, згідно з якою дитиною війни є особа, яка є громадянином України, та якій на час закінчення (02.09.1945) Другої світової війни було менше 18 років, що підтверджується паспортом, тому має право користуватися пільгами, передбаченими Законом України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 року, в тому числі право на підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Підпунктом 2 п. 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 107 -VI від 28.12.2007 року текст ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" викладений в такій редакції : "Дітям війни ( крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни".

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп- 2008 підпункт 2 п. 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 107 -VI від 28.12.2007 року визнаний таким, що не відповідає Конституції України ( є неконституційними).

Відповідно до ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Відтак, відповідач з 22 травня 2008 року повинно було нарахувати та виплачувати позивачу підвищення до пенсії, передбачене ст.. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у розмірі ЗО % мінімальної пенсії за віком, оскільки з моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності підпункту 2 пункту 41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" указані правові норми втратили чинність і застосуванню не підлягали.

14 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України 3491- VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", який набрав чинності 19 червня 2011 року.

Пунктом 7 частини І зазначеного Закону Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України на 2011 рік.

Із аналізу наведеної норми випливає, що визначення порядку та розмірів виплат зазначеним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.

Згідно інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 22 липня 2011 року № 1091\11\13-11 під час вирішення питання, яка з одно предметних законодавчих норм рівної ієрархії, що не визнані неконституційними в установленому порядку, підлягає застосуванню для розв'язання спорів зазначеної категорії, перевагу слід надавати тій з них, що прийнята пізніше. У розглядуваному випадку пізніше прийняти норми Закону України від 14 червня 2011 року № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

Відповідно до ст. 75 Конституції України Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади України.

Конституція України не встановлює пріоритету застосування того чи іншого закону, в тому числі залежно від предмета правового регулювання. Не має також закону України, якій би регулював питання подолання колізії норм законів, що мають однакову юридичну силу.

Слід звернути увагу, що пунктом Постанови КМУ від 06.07.2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету встановлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,8 гривні. Вказана постанова була опублікована в газеті "Урядовий кур'єр" № 133 від 23 липня 2011 року, та з моменту її опублікування набрала законної сили.

Відтак, виходячи з наведених положень Конституції України та рішення Конституційного Суду України, а також враховуючі, що вищезазначеними Законом України "Про внесення змін до Державного бюджету України на 2011 рік" фактично змінено положення Закону України "Про соціальний захист дітей війни", яків діяв у часі раніше, та якій діє на час виникнення спірних відносин, застосуванню у даному випадку підлягають положення статей Законів України про Державний бюджет України на відповідний рік. У зв'язку з чим, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Гагарінському районі в м. Севастополі про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії - необхідно відмовити.

Керуючись ст. 159,160 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про соціальний захист дітей війни", Конституцією України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Законом України від 14 червня 2011 року № 3491-УІ "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", Постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", суд

ПОСТАНОВИВ:


У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Гагарінському районі в м. Севастополі про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії - відмовити у повному обсязі.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції протягом упродовж десяти днів з дня отримання її копії сторонами по справі




Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація