Судове рішення #23738969

ОСОБА_1 КМР < третя особа > Дарницький районний суд міста Києва < Суд-місто >



Справа № 2-5038/12

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


"19" червня 2012 р.Дарницький районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді:Басалаєвої А.В.

при секретарях:Коротаєві М.К., Деак Ю.В.

за участю позивача:ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Головне управління Держкомзему у м. Києві, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Київської міської ради, третя особа: Головне управління Держкомзему м. Києві, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом. Позивач посилався на те, що після смерті її чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_5 відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки площею 0,0430 га. яка розташована на території м. Києва у Харківському районі на АДРЕСА_2 що належала чоловіку позивача на підставі Державного акта на право приватної власності на землю.

Після смерті чоловіка позивач в установлений термін звернулась до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини за законом, до якої додала свідоцтво про смерть чоловіка та акт права власності на вказану земельну ділянку.

Однак нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на зазначену земельну ділянку, оскільки Головне управління Держкомзему у м. Києві було повідомлено, що інформація стосовно реєстрації правовстановлюючих документів на земельну ділянку по АДРЕСА_2 відсутня.

В судове засідання відповідач не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Просив розглядати справу без участі представника.

Представник третьої особи у вирішенні даного питання покладається на розсуд суду.

Позивач в судову засіданні підтримала позовні вимоги, просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року, на земельну ділянку площею 0,0430 га, яка розташована на території АДРЕСА_2 та належала ОСОБА_5 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-V КВ № 128305, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю № 90-2-09049 від 15 жовтня 2001 року.

З урахуванням наявних в матеріалах справи даних судом встановлено за можливе провести заочний розгляд справи.

Судом встановлено наступні факти. ОСОБА_5 та ОСОБА_1 перебували у шлюбі зареєстрованому 3 листопада 1966 року (а.с.7).

Згідно свідоцтва про смерть виданого 11 квітня 2011 року Відділом реєстрації смерті у м. Києві ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с. 8).

11 листопада 2011 року у зв'язку із заведенням спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_5 двадцять перша Київська державна нотаріальна контора звернулась з запитом до Головного управління Держкомзему у м. Києві, щодо надання витягу з Поземельної книги на земельну ділянку, яка розташована по АДРЕСА_2 (а.с. 12).

Згідно відповіді Головного управління Держкомзему у м. Києві від 30.12.2011 року інформація стосовно реєстрації правовстановлюючих документів на земельну ділянку по АДРЕСА_2 -відсутня (а.с. 13).

28.02.2012 року Двадцять першою Київською державною нотаріальною конторою було ухвалено постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 16).

Судом встановлено, що згідно зі статтею 1261 ЦК України ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_5

Так згідно з частиною третьою статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до довідки виданої КП «Житло сервіс «Приозерне»в Оболонському р-ні м. Києва від 30 вересня 2011 року ОСОБА_1, яка проживає та зареєстрована по АДРЕСА_1, до моменту смерті чоловіка ОСОБА_5 проживала сумісно з ним за вищевказаною адресою.

Отже ОСОБА_1 вважається такою, що прийняла спадщину після померлого чоловіка ОСОБА_5

Згідно з статтею 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Так відповідно до Державного акту на право власності на землю виданого 2 листопада 2000 року на підставі рішення Київської міської ради ОСОБА_5, що мешкає за адресою: м. Київ. АДРЕСА_1 передається у приватну власність земельна ділянка площею 0,0430 га розташована на території АДРЕСА_2

Відповідно до частини п'ятої статті 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Таким чином судом встановлено, що право приватної власності на земельну ділянку площею 0,0430 га розташовану на території АДРЕСА_2 після смерті ОСОБА_5 належить ОСОБА_1

Куруючись статтями 60, 209 212, 215-218 ЦПК України, статтями 1218, 1261, 1268 ЦК України ,-


ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Головне управління Держкомзему м. Києві, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року, на земельну ділянку площею 0,0430 га, яка розташована на території АДРЕСА_2 та належала ОСОБА_5 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії І-V КВ № 128305, та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю № 90-2-09049 від 15 жовтня 2001 року.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація