ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
17.06.08 Справа № 3/226-2786
м.Львів
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
Головуючого –судді Зварич О.В.
Суддів Юрченка Я.О.
Якімець Г.Г.
розглянувши апеляційну скаргу Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м.Тернопіль № 04-316/1395 від 18.09.2006р.
на рішення господарського суду Тернопільської області від 07.09.2006 року
у справі № 3/226-2786
за позовом: Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача: Державного підприємства «Ковалівський спиртовий завод», с.Ковалівка Монастирського району (далі ДП «Ковалівський спиртовий завод»)
про стягнення фінансових санкцій в розмірі 20662,81 грн.
За участю представників сторін:
від позивача –не з’явився
від відповідача –Тиліщак І.М. - юрисконсульт
Права та обов’язки відповідно до ст. 22 ГПК України судом роз’яснено.
Рішенням господарського суду Тернопільської області від 07.09.2006 року у справі №3/226-2786 (суддя Турецький І.М.) відмовлено в задоволенні позовних вимог Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ДП «Ковалівський спиртовий завод»про стягнення фінансових санкцій в розмірі 20662,81 грн.
Рішення суду мотивоване тим, що підприємство у встановлені законом строки подало до відділення Фонду звіт форми № 10-ПІ за 2005 рік про зайнятість та працевлаштування інвалідів і тим самим проінформувало про створення робочих місць для працевлаштування інваліда, однак відповідні органи не направляли на підприємство інвалідів з метою працевлаштування, а також самі інваліди не звертались на підприємство.
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів подало апеляційну скаргу №04-316/1395 від 18.09.2006р., в якій просить скасувати рішення суду, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права. Зокрема, апелянт зазначив, що при прийнятті оскаржуваного рішення судом першої інстанції порушено норми ч.3 ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів України»та п.3 Положення про робоче місце інваліда і порядок працевлаштування інвалідів, затв. Постановою КМ України від 03.05.1995 року за №314.
Відповідач у справі – ДП «Ковалівський спиртовий завод»відзиву на апеляційну скаргу не подав, представник в судовому засіданні заперечив проти позовних і апеляційних вимог та вважає, що рішення судом першої інстанції прийняте з повним дослідженням матеріалів справи, матеріально і процесуально обґрунтоване.
Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, судова колегія
встановила:
Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів заявлено позов до ДП «Ковалівський спиртовий завод»про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 20662,81 грн. в порядку норм Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.4 ст.17 КАС України, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
За змістом п.7 ст.3 КАС України суб’єкт владних повноважень –це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Оскільки позивач у даній справі виступає як суб’єкт владних повноважень, спір між сторонами носить публічно-правовий характер, отже підлягає розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
З наведеної норми випливає, що місцеві господарські суди при вирішенні адміністративного спору в межах своєї підвідомчості виконують функції окружних адміністративних судів.
Проте, у даній справі господарським судом першої інстанції в порушення вищенаведених процесуальних норм позов Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглянуто за правилами Господарського процесуального кодексу України та прийнято відповідне рішення від 07.09.2006 року.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень КАС України визначено, що окружний адміністративний суд починає свою діяльність після призначення (обрання) до його складу не менше трьох суддів і за наявності облаштованого приміщення.
06 червня 2008 року розпочав свою діяльність Тернопільський окружний адміністративний суд.
З огляду на вищеописані обставини, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що рішення господарського суду Тернопільської області від 07.09.2006 року прийняте із порушенням норм процесуального права, а тому його слід скасувати, а справу направити в той же суд для виконання п.4,6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 33, 43, 99, п.4 ст.104, 105 ГПК України,
Львівський апеляційний господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Апеляційну скаргу Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів №04-316/1395 від 18.09.2006 року задоволити частково.
2. Рішення господарського суду Тернопільської області від 07.09.2006 року у даній справі скасувати, справу направити до господарського суду Тернопільської області для виконання п.4,6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий - суддя Зварич О.В.
суддя Юрченко Я.О.
суддя Якімець Г.Г.