Судове рішення #236585
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

03.08.06р.

 

Справа № А37/182-06

за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Нікополь

до  Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції, м.Нікополь

про визнання протиправним  податкового повідомлення - рішення НОМЕР_1 

          Суддя Кеся Н.Б.

                                                                                              Секретар Грузін І.М.

Представники:                          

Від позивача: ОСОБА_1 -паспорт НОМЕР_2

Від відповідача: не з'явився

На підставі ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошена вступна та резолютивна частина.

СУТЬ СПОРУ:

           Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся з позовом до  Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області (далі-відповідач) і  просить суд визнати протиправним рішення Нікопольської об'єднаної державної податкової по податковому повідомленню-рішенню НОМЕР_1 до акту перевірки НОМЕР_3 та зобов'язати відповідача визнати, що за перевіряємий період з 01.04.2003р. по 31.03.2006р. порушень в його господарській діяльності щодо сплати податків не було. Позовні вимоги ґрунтуються тим, що відповідач безпідставно не врахував первинні документи позивача щодо витрат в спірний період.

Відповідач позов не визнав, посилаючись на те, що в ході перевірки відповідачем не надано підтверджуючих документів щодо витрат, а також позивачем неправомірно включено до податкового обліку спірного періоду  витрати, за якими доход отриманий в інші податкові періоди.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд, - 

ВСТАНОВИВ:

На підставі акту перевірки НОМЕР_3  відповідачем видане податкове повідомлення-рішення НОМЕР_1, яким нарахований податок з доходів фізичних осіб на суму 8551,0грн.

Так, актом перевірки зазначається про завищення валових витрат:

1) за 2-й квартал 2004р.  на суму 3908,12грн., яке виникло  в результаті включення підприємцем документально не підтверджених витрат.

2) за  4  квартал  2005р.   на  суму  61868,82грн.,  яке  виникло   в  результаті  включення підприємцем  до  складу  валових витрат вартості  сплачених  будівельних та господарських матеріалів, дохід від реалізації яких був отриманий підприємцем у 2004 році. Тобто до складу

валових витрат була включена сума витрат, яка без посередньо не пов'язана з одержанням доходу у 4 кварталі 2005р.

Суд вважає позов обґрунтованим з таких підстав.

Оподаткування доходів суб'єктів підприємницької діяльності-фізичної особи регулюється в спірний період  нормами розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 „Про державне мито” у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою  діяльністю.

Відповідно до ст.13 зазначеного Декрету оподатковуваним доходом  вважається  сукупний  чистий  доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.

До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідно до п/п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються, зокрема,  суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг).

Враховуючи наведені норми законодавства суд зазначає, що ними не встановлено обмеження враховувати в податковому обліку тільки ті витрати, які понесені в той же період, коли отримані доходи, що з ними пов'язані. Крім того, суд вважає, що таке обмеження в будь-якому випадку не відповідає умовам господарювання суб'єктів підприємницької діяльності, що в більшості випадків передбачають тривалість та незбіг у часі операцій з оплати та отримання товару або послуг.

Таким чином, виключення відповідачем з податкового обліку понесені позивачем витрати у 2005 році, за якими отриманий доход в 2004 році, суд визнає неправомірним.

Щодо виключення відповідачем за результатами спірної перевірки витрат позивача  у 2004 році за мотивами їх документального непідтвердження, слід зазначити, що такі висновки спростовуються матеріалами справи, а саме  квитанцією до прибуткового касового ордеру НОМЕР_4 на суму 1838,12., квитанцією до прибуткового касового ордеру вНОМЕР_5 на суму 2070грн.,  прибутковим касовим ордером НОМЕР_6 на суму 13000грн.,  за договором поставки НОМЕР_7, а також листом ОДПІ НОМЕР_8, з якого вбачається, що наведені документи отримані відповідачем після складення акту перевірки, але не враховані при виданні спірного повідомлення-рішення.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в частині  спірного повідомлення-рішення, оскільки висновки відповідача, які слугували підставою для його видання, не відповідають фактичним обставинам та не узгоджуються з нормами податкового законодавства. Щодо позовних вимог   про зобов'язання відповідача визнати, що за перевіряємий період порушень в його господарській діяльності щодо сплати податків не було, суд відмовляє в позові у зв'язку з тим, що такі вимоги не відповідають способу захисту порушеного права. 

Керуючись ст.ст. 94,157-163,254 п.п.3,6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Нікопольської об'єднаної державної податкової по податковому повідомленню-рішенню НОМЕР_1 до акут перевірки НОМЕР_3.

В решті позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена у строки та порядку, передбачені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                     Н.Б.КЕСЯ

Постанова оформлена у повному обсязі 10.08.2006року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація