07.06.2012
Справа №212/8395/2012
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.06.2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці
у складі головуючого судді Саблук С.А.,
при секретарі Заселян Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці подання державного виконавця Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань, -
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції звернувся до суду з вищевказаним поданням, яке мотивовано тим, що на виконанні Ленінського відділу державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження з примусового виконання вимоги по справі Ф-2020 від 06.04.2012 року, виданої управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці боргу в сумі 999,36 грн. Боржник добровільно борг не сплачує, з чого слід вжити заходів для забезпечення своєчасного та повного виконання вимоги.
Стягувач та боржник в судове засідання не з'явились.
Суд, розглянувши подання, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що в подання підлягає задоволенню враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Згідно ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України", громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання -до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язання заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби; суд негайно розглядає зазначене подання, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Отже, наявність у ОСОБА_1 - невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовими рішеннями, є підставою для тимчасового обмеження її у праві виїзду за межі України, а тому подання слід задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", ст. 3771 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Подання задовольнити.
Тимчасово обмежити ОСОБА_1, ІІдН НОМЕР_1 у праві виїзду за межі України без вилучення паспорта до виконання нею зобов'язань за рішеннями суду.
Виконання ухвали доручити Державній прикордонній службі України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ: