Судове рішення #23630436

Справа №0124/3819/2012

2/0124/1482/2012




Р І Ш Е Н Н Я

(заочне)

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


31 травня 2012 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: судді - Прищепа О.І., при секретарі - Сьомченко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ялта цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Ялтинського міського управління Головного управління МВС України в АР Крим про усунення перешкод у користуванні квартирою, шляхом зняття з реєстрації,


В С Т А Н О В И В:

Позивач, просить суд визнати відповідачку такою, що втратила право користування житловою площею у квартирі АДРЕСА_1.

Позовні вимоги мотивовані тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 24 січня 2002 року. Квартира є однокімнатною. 03 березня 2008 позивачка надала вказану квартиру в тимчасове користування відповідачці та дозволила зареєструватися там. Відповідачка з часу реєстрації в квартирі, вказаною квартирою не користувалася. З того часу минуло вже більш ніж 3 роки, однак, відповідачка так не знялася з реєстраційного обліку в добровільному порядку. З того ж часу, позивачка повністю сплачує квартплату та комунальні послуги з розрахунку на одну особу. Таким чином дії відповідачки понудили позивачку нести більш необхідного витрат, що є порушенням прав позивачки, як власника квартири. Крім того, такі дії відповідачки можуть привести до порушення прав позивачки, як власника, у майбутньому під час відчуження вказаної квартири.

Позивач у судове засідання не з'явився, надавши до суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю та у разі відсутності відповідача розглянути справу у заочному провадженні.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, судом були прийняті всі можливі заходи для належного повідомлення відповідача про день, час та місце розгляду справи. Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, відповідно до вимог про заочний розгляд.

Розглянувши матеріали цивільної справи суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

У відповідності до ст.ст. 10, 11, 60 ЦПК України суд здійснює цивільне судочинство на засадах змагальності сторін, не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів осіб, які беруть участь у справі.

Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Як встановлено судом, позивач є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 24 січня 2002 року (а.с.9-10). 03 березня 2008 року між сторонами укладений договір найму квартири АДРЕСА_1 (а.с.14). на підставі вказаного договору відповідачка зареєструвалася у квартирі, що є предметом договору, у підтвердження цього позивачем надана копія домової книги з відповідною відміткою (а.с.11-12).

Факт відсутності відповідачки в квартирі АДРЕСА_1 підтверджується відповідним актом від 26 березня 2012 року, яким встановлено, що ОСОБА_2 до квартири не вселялася, речі не ввозила, та її ніколи не бачили за вказаною адресою. (а.с.13)

Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців.

Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.

Частина 2 статті 386 Цивільного кодексу України закріплює, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Відповідно до вимог ст.ст.11, 15, 16 ЦК України цивільні права та обов'язки вини­кають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у випадку його порушення, невизнання або оспарювання.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу та способами захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування шкоди та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Таким чином, судом достовірно встановлено, що відповідачка без поважних причин не проживає в спірному житловому приміщенні, а саме у квартири АДРЕСА_1 понад 6 місяців, отже, право відповідача на житлове приміщення втрачено.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст.11, 15, 16, 386 ЦК України, ст.ст. 8, 10, 11, 88, 60, 197, 208, 209, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України, -


В И Р І Ш И В:



Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Ялтинського міського управління Головного управління МВС України в АР Крим про усунення перешкод у користуванні квартирою, шляхом зняття з реєстрації - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою що втратила право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, шляхом зняття його з реєстрації з зазначеної житлової площі.

Заочне рішення може бути переглянуте Ялтинським міським судом АР Крим, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя - підпис: з оригіналом згідно

Суддя - О.І.Прищепа секретар - В.В.Сьомченко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація