АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
13 червня 2012 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва Левенець Б.Б. перевірив відповідність вимогам ст. 297 ЦПК України апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу судді Голосіївського районного суду міста Києва від 21 травня 2012 року та судовий наказ Голосіївського районного суду міста Києва від 21 травня 2012 року по справі за заявою Комунального підприємства «ЖЕО-110 Голосіївського району» про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою судді Голосіївського районного суду міста Києва від 21.05.2012 року відкрито провадження у справі. (а.с.12).
За судовим наказом Голосіївського районного суду міста Києва від 21.05.2012 року на користь КП «ЖЕО-110 Голосіївського району» стягнуто з ОСОБА_2 16 220.10 грн. заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг. (а.с. 13).
Не погодившись з ухвалою судді районного суду та судовим наказом, ОСОБА_2 29.05.2012 року подав до суду апеляційну скаргу (а.с. 15-18), зважаючи на вимоги ч.2 ст.294 ЦПК України, строк на апеляційне оскарження не пропущений.
З поданої апеляційної скарги вбачається, що апелянт оскаржує судовий наказ та одночасно подає заперечення на ухвалу про відкриття провадження, однак апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом з наступних підстав.
Апеляційна скарга ОСОБА_2 не містить доводів щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності.
Відповідно п. 5 ч.1 ст.293 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності.
За змістом п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» №12 від 24 жовтня 2008 року, окремо від рішення суду в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду першої інстанції, зазначені в статті 293 ЦПК відповідно до буквального змісту кожного із пунктів.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦПК України, боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
Згідно до вимог ч. 9 ст. 105-1 ЦПК України, змінений судовий наказ чи судовий наказ щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, встановленому цим Кодексом.
В матеріалах справи відсутні докази, що апелянт звертався, а районний суд розглядав заяву про скасування судового наказу. Вказане не перешкоджає заявнику оскаржити в апеляційному порядку ухвалу про відкриття провадження у справі з підстав недотримання правил підсудності та змінений судовий наказ чи судовий наказ щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення.
Керуючись ст. 13, розділом ІІ, ч. 2 ст. 293, ч. 5 ст. 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу судді Голосіївського районного суду міста Києва від 21 травня 2012 року та судовий наказ Голосіївського районного суду міста Києва від 21 травня 2012 року - повернути апелянту, матеріали справи направити до суду першої інстанції.
Роз'яснити ОСОБА_2 право подати до Голосіївського районного суду м. Києва заяву про скасування судового наказу Голосіївського районного суду міста Києва від 21 травня 2012 року і клопотання про поновлення процесуального строку на її подання.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь в справі.
Ухвала набирає законної сили негайно з часу її постановлення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Суддя _________________ Б.Б.Левенець