Судове рішення #2361954
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

«16» серпня 2007 року                                                                                            м.  Одеса

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді -   Яковлева Ю.В. судді -   Стас Л.В. судді -   Димерлія О.О. при секретарі -   Вихренко К.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Приморського районного суду м.  Одеси від 13 квітня 2007 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання відповіді незаконною,

 

встановила:

 

Позивачка ОСОБА_1 18.11.2006 року звернулась до суду з вищевказаною позовною заявою до секретаря Одеської міської ради,  у якій просила: а) визнати дії відповідача упередженими та неправомірними,  оскільки вони не відповідають суті звернення №38-ш-7694 до голови ЦВК України Давидовича Я.; б) визнати дії відповідача самоправними,  застосованими з порушенням діючого законодавства,  та застосувати до відповідача відповідальність,  відповідно  ст.  356 КК України; в) у зв'язку з наявністю в діях відповідача злочину,  передбаченого  ст.  ст.  364,  365,  367,  27 п. 5 КК України,  направити повідомлення за належністю для розслідування і подальшого виконання (а.с.  1-3).

Ухвалою Приморського районного суду м.  Одеси від 07.12.2007 року у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 було відмовлено (а.с.  14).

Ухвалою колегії суддів у цивільних справах апеляційного суду Одеської області від 28.03.2007 року вищевказана ухвала суду 1-ї інстанції від 07.12.2006 року була скасована,  а справа направлена до того ж суду на новий розгляд (а.с.  52-53).

Ухвалою Приморського районного суду м.  Одеси від 13.04.2007 року позивачці у

відкритті провадження в адміністративній справі було відмовлено.                                                

В апеляційній скарзі ОСОБА_1,  посилаючись на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права,  просить скасувати зазначену ухвалу суду 1-ї інстанції та винести рішення відповідно вимог  ст.  ст.  4 та 97 КПК України.

Заслухавши доповідача,  доводи апеляційної скарги,  вивчивши матеріали справи,  перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах апеляційної скарги,  колегія суддів вважає,  що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи позивачці у відкритті провадження в адміністративній справі,  в частині вимог визнання дій відповідача упередженими та неправомірними,  суд 1-ї інстанції вказав,  що відповідь на звернення (скаргу) не являється нормативно-правовим актом,  який встановлює загальнообов'язкові правила поведінки і не являється правовим актом індивідуальної дії,  який встановлює права і обов'язки конретної особи в чітко визначеному випадку,  а компетенція адміністративних судів (згідно п. 1 ч. 1  ст.  17 КАС України) поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії).

 

Головуючий І інстанції суддя - Нікітіна С. Й.                                   Справа №22а-833/2007 р.

Доповідач суддя - Яковлев Ю.В.                                                                      Категорія № 2у

 

Але з таким висновком погодитись не можливо.

Згідно з ч. 2  ст.  2 КАС України,  до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення,  дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень,  крім випадків,  коли щодо таких рішень,  дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

А вже згаданим п. 1 ч. 1  ст.  17 КАС України передбачено,  що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії),  дій чи бездіяльності. На що вже звертав увагу суду у своїй ухвалі від 28.03.2007 року апеляційний суд Одеської області (а.с.  53).

У зв'язку з чим ухвала суду 1-ї інстанції в частині вимог ОСОБА_1 про визнання дій відповідача упередженими та неправомірними - підлягає скасуванню з постановою нової ухвали з направленням матеріалів в цій частині позовних вимог до суду 1-ї інстанції для продовження розгляду,  оскільки суд порушив норми процесуального права,  що призвело до неправильного вирішення питання.

Що стосується вимог ОСОБА_1 про притягнення секретаря Одеської міської ради до кримінальної відповідальності по  ст.  ст.  356,  364,  365,  367,  27 п. 5 КК України,  то колегія суддів погоджується з висновком суду,  що відповідно до п. 2 ч. 2  ст.  17 КАС України,  компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи,  що* належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Крім того,  ч. 1  ст.  21 КАС України визначено,  що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві,  якщо вони пов'язані між собою і підсудні одному адміністративному суду. Частиною 3 цієї ж статті КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог,  які належить розглядати в порядку різного судочинства,  якщо інше не встановлено законом.

Таким чином,  колегія суддів вважає,  що суд 1-ї інстанції,  в частині вимог ОСОБА_1 про притягнення відповідача до кримінальної відповідальності,  ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги в цій частині колегія суддів вважає не суттєвими і такими,  що висновків суду не спростовують.

Керуючись ч. 1  ст.  195,  п.3 ч. 1  ст.  199 п. 4 ч. 1  ст.  202 та п.3 ч. 1  ст.  205 КАС України,  колегія суддів -

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Ухвалу Приморського районного суду м.  Одеси від 13 квітня 2007 року в частині вимог ОСОБА_1 про визнання дій Секретаря Одеської міської ради ОСОБА_2 упередженими та неправомірними - скасувати. Постановити в цій частині нову ухвалу з направленням матеріалів до суду 1-ї інстанції для продовження розгляду.

В іншій частині ухвалу Приморського районного суду м.  Одеси від 13 квітня 2007 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду в частині скасування судового рішення та направлення матеріалів до суду 1-ї інстанції для продовження розгляду,  оскарженню в касаційному порядку не підлягає. В іншій частині ухвала апеляційного суду може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація