ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2012 р. Справа № 2а/0470/5439/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Конєвої С.О.
при секретарі судового засідання Шрамко Я.В.
за участю представників:
від відповідача: Мотрончук А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області до Міського комунального підприємства «Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»про стягнення 213 900, 25 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
16.05.2012р. Управління Пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області звернулося з адміністративним позовом до Міського комунального підприємства «Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» та просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2012р. в сумі 213 900, 25 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до п. 8 ст. 9 і ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. У встановлені строки відповідач суму єдиного внеску не сплатив, у зв'язку з чим у відповідача виникла перед Пенсійним фондом заборгованість по сплаті єдиного внеску за березень 2012 року в сумі 213 900, 25грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак 12.06.2012р. надав до канцелярії суду клопотання, в якому просить розглянути справу без участі представника позивача та позовні вимоги задовольнити в повному обсязі (а.с. 23).
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав, заявив клопотання про надання часу для сплати боргу.
Розглянувши зазначене клопотання відповідача, суд не находить підстав для його задоволення у зв'язку з його не обґрунтованістю, оскільки відповідач з дня отримання ухвали суду про відкриття провадження 28.05.2012р. до дня слухання справи - 18.06.2012р. мав можливість погасити суму боргу.
Частиною 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа, яке бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Враховуючи наведене, клопотання позивача про розгляд справи без участі представника управління, строки розгляду та вирішення справи, встановлені ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе вирішити спір за відсутності представника позивача, за наявними у справі доказами відповідно до вимог ч. 4, ч. 6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, який брав участь у судовому засіданні, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Міське комунальне підприємство «Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (МФО 351005, ЄДРПОУ 03341351) перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Орджонікідзе Дніпропетровської області з 17.12.1993р., як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується копією довідки позивача від 07.06.2012р. № 73.(а.с. 24).
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010р., який набрав чинності з 01.01.2011р. та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010р., яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10. 2010 року за № 994/18289.
Відповідно до зазначених нормативно-правових актів на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Статтею 9 Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010р. та пунктом 4.3 наведеної вище Інструкції № 21-5 встановлено, що підприємства, установи й організації, інші юридичні особи утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне обчислення єдиного внеску на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок. Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платником шляхом перерахування безготівкових коштів з його банківського рахунку не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, відповідач надав до Управління звіт про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2012р., відповідно до якого у рядку 8 розділу І звіту самостійно обчислив суму єдиного внеску у розмірі 213 900, 25грн. (а.с. 7-8).
Відповідач у встановлені законом строки (до 20.04.2012р.) вищезазначену суму єдиного внеску у повному обсязі не сплатив, у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість, яка становить 213 900, 25., що підтверджується розрахунком заборгованості. (а.с. 5 ).
Сума єдиного внеску не сплачена у строки, встановлені вищевказаним Законом визнається недоїмкою у відповідності до ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010р.
У відповідності до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду у порядку та у строки визначені Пенсійним фондом надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виковим документом. У разі, якщо платник єдиного внеску протягом 10 днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначену у ній суму недоїмки, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, зазначеному законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Так, позивачем було винесено вимогу про сплату боргу № Ю 76 від 07.05.2012р., яку відповідач отримав 08.05.2012р., що підтверджується копією корінця вимоги від 07.05.2012 р.(а.с. 6).
Як вбачається з копії листа органу ДВС від 06.06.2012 р. вимога про сплату боргу щодо даного підприємства не знаходиться на виконанні в органах ДВС. (а.с. 29).
Згідно абз. 7 ч. 4 ст. 25 вказаного Закону територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.
У відповідності до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разу повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про необхідність прийняття повного визнання позову відповідачем та задоволення даного позову у відповідності до ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 71, 86, 94, 112, 122, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Орджонікідзе Дніпропетровської області до Міського комунального підприємства «Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» про стягнення 213 900, 25 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Міського комунального підприємства «Орджонікідзевське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» (53300, Дніпропетровська обл., м.Орджонікідзе, вул. Заводська, 2, р/р 26002044528103, АКІБ «УкрСиббанк», м. Харків, МФО 351005, ЄДРПОУ 03341351) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Орджонікідзе Дніпропетровської області (53300, Дніпропетровська обл., м.Орджонікідзе, вул. Партизанська, 71, р/р 256083011537, ВАТ «Державний Ощадний банк України» філія - Нікопольське відділення № 7898, МФО: 306287, ЄДРПОУ 21928215) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2012 р. в сумі 213 900, 25 грн. (двісті тринадцять тисяч дев'ятсот гривень 25 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови, або протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови відповідно до вимог ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку та у строки, визначені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 25.06.2012р.
Суддя С.О. Конєва